Domácnost

Trhač Dan a řemeslníci


Můj kamarád, říkejme mu třeba Jirka, je, aspoň co se týče bytu, prostě smolař. A taky je to hodný kluk. Tím to vlastně všechno začalo...

Bydlet sám je, obzvláště když je člověk mladý, tak nějak smutné. A navíc finančně nákladné, především v Praze. A tak se Jirka rozhodl, že druhý pokoj svého bytu pronajme kamarádovi. Inu, proč ne. Kamarád byl chlapec slušný, student, nepořádek nedělal a nájem platil. Jenže si pořídil slečnu. A slečna byla velká milovnice zvířátek. Takže se do bytu nejdříve nastěhovaly dvě andulky, pak několik fretek, potkani a nakonec roztomilý pejsek.

Andulky, jak už to tak ptactvo občas dělá, byvše vypuštěny z klícky kálely, kde se dalo, fretky a potkani patřičně zaváněli a občas překousali nějakou tu šňůru, ale skutečnou pohromou byl až německý ovčák Dan. Dan byl totiž svými bývalými majiteli týraný nebožák, který si plně zasloužil lásku a péči. A taky ji vyžadoval. Když mu nebyla poskytována v - podle něj - míře dostatečné, ničil byt.

Začal opatrně - občas něco sežral - tu tričko, tam pánvičku, koš, boty... Zkrátka co mu pod zuby přišlo. A protože taková strava nedělá pejskům dobře, celý byt následně pokálel a pozvracel. Nedalo se nic dělat, láska ke zvířátkům šla stranou, Dan byl po čas nepřítomnosti obyvatel bytu zavřen do koupelny, ze které byly odstraněny veškeré okousatelné předměty. Zdánlivě. Nudící se, opuštěný Dan si pochutnal na dveřích. Vzniklým otvorem poté prolezl a byt po... No, víte co.

Po hojném proklínání bylo rozhodnuto, že Dan bude muset být v koupelně uvázán. Skončil tedy na řetěze. U vodovodní trubky. V následném souboji zvítězil Dan. Tentokrát byl tedy postižen nejen kamarád, ale i sousedi pod ním. To už bylo definitivně rozhodnuto - pro Dana se našlo hezké místo na zahradě u vzdálených známých a do bytu se vrátil klid. Alespoň na čas...

Majitel domu se totiž rozhodl, že je vhodná chvíle provést generální rekonstrukci stoupaček a bytového jádra. I povolal řemeslníky s tím, že rekonstrukce proběhne rychle, a tedy za přítomnosti obyvatel bytu, přičemž dojde pouze k výměně starého zařízení za nové. Nu, k výměně došlo. Po asi dvou měsících, strávených v podstatě bydlením na stavbě, si kamarád zaplatil dlaždičky, vanu, umyvadlo... A poté další měsíc přesvědčoval řemeslníky, aby mu to aspoň namontovali.

Dnes už kamarád opět bydlí v jakž takž obyvatelném bytě a s láskou vzpomíná na Dana. Podle jeho tvrzení byl tisíckrát menší pohromou než řemeslníci.

Zažila jste někdy pohromu v bytě?
Zničil Vám něco pes?
Nebo jiné zvíře?
Nebo dítko? Či spolubydlící?
Vyplavil Vás soused?
Měla jste v bytě řemeslníky?
Vyhořela jste?
Co mravenci? Moli? Nebo švábi?
Nebo návštěva příbuzenstva?

Podělte se s námi o pohromy, které se udály ve Vašem bytě, a vyhrajte! Pište a posílejte fotky na redakce@zena-in.cz!

   
17.10.2006 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [55] mikule [*]

  Mám 2 pejsky, mám je hrozně ráda, ale někdy bych je uškrtila

  superkarma: 0 17.12.2006, 08:00:54
 2. avatar
  [54] sanvean [*]

  ad paní menšíková - ta první věta mi připomněla jednu historku: Přítel seděl v parku na lavičce a začal se mu o nohu otírat špinavý pudl. Jelikož mu slušně zablátil kalhoty, novinami ho odehnal načež k němu přiběhla cizí fousatá paní a zařvala na něj:,,Kdo nemá rád psy, nemá rád lidi!!"

  superkarma: 0 19.10.2006, 11:27:13
 3. avatar
  [53] vora [*]

  ivana.kuglerová:myslím, že ani tak nejde o množství lidí a ani o dost prostoru. Jde jen o lidi. Když vidím, kolik starejch babek vodí psa (a nechce nebo nemůže po něm uklidit), kterýho dostanou "od mladejch", aby nebyly tak samy, je mi smutno. Neumím s čistým svědomím říct, jestli je mi víc líto babek nebo psů. S nejvěšími psy chodí pépěrové holky, "kilový" exempláře venčej mládenci s hmotností tří pytlů brambor. Co mě štve nejvíc, krom věčně podělanýho chodníku a rezavějící popelnice,
  je naodulovaná majitelka dvou psů, která se promenuje s pytlíky na psí exkrementy v ruce, ale ještě ani jednou je nepoužila. Zkoušela jsem si s ní promluvit. Asi jsem to pak říkala poněkud hlasitě a květnatě. Je to baba. Psy mám docela ráda. Na jistý typ majitelů svolávám leccos.

  superkarma: 0 17.10.2006, 20:57:28
 4. avatar
  [52] vininka [*]

  Své dogy jsem měla pár let v bytě,pak jsem se přestěhovala do domečku a protože kotce nepřipadaly v úvahu,tak jsem zvolila zlatou střední cestu.Dogy bydlí v bývalých hospodářských místnostech na dvoře.Leží bu´d na vyřazených válendách nebo na matracích a v zimě jim samozřejmě topím.Ven je beru pravidelně ,ale stejně mám pocit,že jsou nejšťastnější,když je vypustím na zahradu a můžou se vylítat a vyblbnout.

  superkarma: 0 17.10.2006, 15:22:55
 5. avatar
  [51] vininka [*]

  Ťapina: 36:Doga vyloženě v bytě být nemusí.Každopádně v zimě vytápěný kotec je nutností.

  superkarma: 0 17.10.2006, 15:16:48
 6. avatar
  [50] Ťapina [*]

  Nyotaimori: Přijde na to, o jaké zavření v místnosti se jedná, i psovi se dá ledacos vysvětlit.

  superkarma: 0 17.10.2006, 15:14:19
 7. avatar
  [49] Ťapina [*]

  kareta: Nešli, zahrada nebyla kolem celýho.

  superkarma: 0 17.10.2006, 15:13:59
 8. avatar
  [48] kareta [*]

  Ťapina: jak se ti zloději dostali do domu? To nešli přes zahradu??
  Jinak- tady se často chovají 2 psi- malý a velký. Malý dělá randál, velký budí respekt . Známí tak měli špice a dogu. Špic přežil 4 dogy a byl to pěknej choler. Dogy pak vetřelce štípaly do zadku. Asi speciální výcvik .Zvláštní, že i kolegovi dobrmani se nedožívají vyššího věku. 6 a jdou do kytek.

  superkarma: 0 17.10.2006, 15:07:14
 9. avatar
  [46] Ťapina [*]

  kareta: Nevidím jediný přínos pro chov psa na zahradě. Je denně vystaven cizím lidem bez přítomnosti majitele, pak se všichni diví, když uteče pes ze zahrady a někoho pokouše, protože nikdo neví, co tomu předcházelo. Když můj pes přijde do styku s cizím člověkem, tak u toho vždycky jsem. Nemá tam klid na spánek, ale ani dost podnětů pro zábavu, pak jsou z nich neurotici, co štěkají na každou spadlou šišku. Nehledě na to, že pes v domě hlídá dům, zatímco pes na zahradě hlídá zahradu. Moje příbuzné vykradli, zatímco tři psi jak almary běhali po zahradě a štěkali na kočku, na padající jablka a na opilce za plotem - jenže dům byl jaksi mimo jejich působnost Smečkové zvíře se chová ve společnosti, to je základ. Když už chce někdo z jakéhokoliv důvodu psa umístit na zahradu, tak by jich měl mít alespoň víc.

  superkarma: 0 17.10.2006, 14:37:36
 10. avatar
  [45] Ťapina [*]

  petule111: Labrador jo, ten si vytvoří špekovou izolaci Jen musí mít jako každý pes úkryt před průvanem a sněhem.

  superkarma: 0 17.10.2006, 14:22:02
 11. avatar
  [44] ivana.kuglerova [*]

  petule111: Labr může být venku celoročně, jenom to chce dobře zateplenou boudu a pozor na průvan - nesmí do ní táhnout .
  Stejně tak ale zvládne i byt - je to nejen o rase, ale i o temperamentu toho kterého psa - leckdy je v paneláku větší problém s uštěkaným malým kníračem, než s klidnou dogou nebo třeba barzojem... Pes hlavně potřebuje, aby se mu člověk věnoval, nebo aby měl samostatnou práci (třeba pastevecká plemena) - nesmí se prostě nudit a je jedno, jestli na zahradě, nebo v bytě. Když jsem si brala psisko z útulku, odmítla jsem menšího, ale temperamentnějšího křížence bulteriéra a vybrala jsem si klidného křížence labra, protože jsem věděla, že půjde do bytu... A řekla bych, že je plně spokojen , když jsme v létě na baráku, tak se na zahradě chvilku proběhne a hned chce zpátky za mnou.

  superkarma: 0 17.10.2006, 14:20:08

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [43] kareta [*]

  Ťapina: my v bytě bydlíme, psa jsme brali "na návštěvu" v zimě(byli čistí od sněhu), do tmy jsme bývali venku na zahradě, popř. na procházce a je to proti MÉMU přesvědčení chovat psa v domě. Ano, na hladkosrsté psy jsem nepomyslela (zapomněla jsem na ně, protože se mi nelíbí ). Ale já bych si psa pořizovala z důvodu hlídání, na práci, mě nenahrazuje děti, rodinu...Prostě jsme měli vždy psy na zahradě, ve velkých mrazech v sklepě(pro jistotu), netrpěli nedostatkem pohybu, byli vyrovnaní, poslušní, nekastrovaní, nefrustrovaní a osvědčilo se nám to. Jak sama uvádíš, jsou rasy určené pro chov domů. Do 2+1 bych si je ovšem nepořídila. Btw, tobě se nelíbí psi na zahradách obecně? Všechny bys chovala v pidibytech?

  superkarma: 0 17.10.2006, 13:40:59
 2. avatar
  [40] Ťapina [*]

  kareta: Do bytu se chodí spát, a málokterej pes má na zahradě větší pelech, než je byt 2+1. Vem si třeba německou dogu - při pohledu na její velikost bys ji měla zařazenou na zahradě během vteřiny, co? Omyl, doga MUSÍ být v bytě - nemá žádnou srst a žádnou vrstvu tuku na zahřátí - i tohle musí rozhodovat při umístění psa, velikost je spíš podružná. Když sedím u počítače a psi mi leží u nohou, tak nepotřebujou chytat žádné pachy a bafat na kolemjdoucí, stačí jim můj pach a moje přítomnost a to se jim momentálně ani nevěnuju. To je to hlavní, proč se mi nelíbí psi na zahradách.

  superkarma: 0 17.10.2006, 13:25:26
 3. avatar
  [38] kareta [*]

  petule111: je to puboš

  superkarma: 0 17.10.2006, 13:18:38
 4. avatar
  [37] kareta [*]

  Ťapina: rozhodně má větší možnost chytat pachy, hlídat barák, bafat na kolemjdoucí, proběhnout se. Jasně, že když bude sám, bude znuděně polehávat, ale MÁ MOŽNOST! Jako samozřejmost považuji venčení- tj pořádná procházka, výběh, cvičení. Opakuji se, ale do bytu jsou určeny jiné rasy než NO, labrador...

  superkarma: 0 17.10.2006, 13:17:44
 5. avatar
  [34] vininka [*]

  Měla jsem v bytě svého času dogu a nemůžu říct,že bych to nezvládala.Je pravda,že pokud se páníček psovi dostatečně věnuje,tak ani pes v paneláku není žádný chudák.Je to o lidech...

  superkarma: 0 17.10.2006, 13:12:55
 6. avatar
  [33] Ťapina [*]

  kareta: A co ten velkej pes u toho domu se zahradou má dělat? Tebe by bavilo celej den stát u domu?

  superkarma: 0 17.10.2006, 13:05:49
 7. avatar
  [32] Luciš [*]

  Naše psina byla zamlada taky takovy likvidační komando a je to jen kokřík Utahat, utahat utahat a dá pokoj, pak zestárne a spíš chce svůj klídek

  superkarma: 0 17.10.2006, 12:49:59
 8. [31] sala [*]

  fuj zimyyyyyyyyyyy - já bych měla sežrat slovník

  superkarma: 0 17.10.2006, 12:45:54
 9. [30] sala [*]

  My jsme si nedávno pořídili štěně yorka. Dcera chtěla aspoň morče, když nic jiného. Představa pobíhající myši po bytě mě děsila, tak jsem raději zvolila pejska. Ani nevíte, jak často při našich častých nočních venčeních vzpomínám na ta milá malá venčení v zimě nevyžadující morčátka. Najednou mi připadají naprosto úžasná a rvu si vlasy(co si budeme povídat - nevyžadují prakticky neustálé venčení, nemusí se do zimi). Ale i tak mám našeho plyšáka ráda. I když mi za poslední dva dny prakticky sežral slovník angličtiny do kapsy a dokonale ožral velký česko-německý slovník. Nejspíš bude geniální.

  superkarma: 0 17.10.2006, 12:44:49
 10. avatar
  [29] kareta [*]

  Dle mého patří velký pes k domu se zahradou, do bytu pudl a menší- speciální rasy, což už ale z mého pohledu nejsou psi . Co se venčení týká, my chodili do lesa za město, parky jsem vždycky považovala za "lidské".

  superkarma: 0 17.10.2006, 12:27:29
 11. avatar
  [26] ivana.kuglerova [*]

  vora: Já bych spíš řekla, že kdyby bylo míň lidí a kdyby se někteří jedinci nemnožili jako králíci, tak by bylo dost prostoru, kde by se psiska mohly venčit aniž by to bylo pod něčím oknem. My máme naštěstí k dispozici Prokopák a v centru bych v životě bydlet nechtěla, ale taky se mi může stát, že i těch pár zelených míst poblíž někdo zastaví jenom proto, že se namnožili další lidi a potřebujou další byty... A co pak nadělám? Psa se nevzdám, přemnožené lidi nepostřílím... Pokusím se o soužití, co mi zbude? Já proti lidem nic nemám - když neomezujou mé psy (projistotu - JE v tom jistá ironie a nadsázka ).

  superkarma: 0 17.10.2006, 12:14:16
 12. avatar
  [25] vora [*]

  Myslím si, že psi do města nepatří. Bydlím nad parčíkem a po dešti otevřít okno - to je za trest. Nemůžu říct, že nemám psy ráda. Nemám ráda jejich majitele.

  superkarma: 0 17.10.2006, 11:36:50
 13. avatar
  [23] Kelly [*]

  mensikova: Nyo je něco jako "Pitkin". Tomu také nikdo nevadí, jen nemá rád: děti, zvířata a staré lidi
  Nyo

  superkarma: 0 17.10.2006, 11:07:18
 14. avatar
  [22] Kelly [*]

  Meander: zapomněla jsi:
  Nyotaimori nemá ráda psy

  superkarma: 0 17.10.2006, 11:05:23
 15. avatar
  [21] Meander [*]

  mensikova: Nyotaimori nechce děti.

  superkarma: 0 17.10.2006, 10:54:29
 16. avatar
  [20] Ťapina [*]

  mensikova: Nyotaimori nemá ráda lidi

  superkarma: 0 17.10.2006, 10:50:54
 17. [14] Mončí [*]

  Brixik: Jsem velkou milovnicí zvířat a myslím si, že pes v bytě - klidně, ale na páníčkovi je, aby zvážil jaký pes do jakého bytu, že jo? Jsou co potřebují více pohybu a prostoru a jsou "gaučáci". Chci, aby ten byl spokojený a ne aby trpěl jen kvůli tomu, že se mi zrovna tahle rasa líbí a já jí prostě CHCI.

  superkarma: 0 17.10.2006, 10:19:22
 18. avatar
  [13] Kelly [*]

  ... jen jestli ten také s láskou vzpomíná na svého pána
  Pohromou by pro mne byl každý takový milovník zvířat ... viz článek

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:54:45
 19. avatar
  [12] ivana.kuglerova [*]

  paviocko: Mně se víc líbí suchozemské . Ale nikdy jsem si žádnou nepořídila, tak nějak u nich mám pocit, že bych nevěděla, jak s nima komunikovat .

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:49:26
 20. avatar
  [11] paviocko [*]

  My máme pouze dvě vodní a ty nám opravdu nic nesežerou ani nerozkoušou... Jen se děsím, aby nám náhodou někdy neprasklo akvárko, to by se sousedům moc nelíbilo....

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:42:03
 21. avatar
  [10] Žábina [*]

  ivana.kuglerova:
  naše Bornie je vlastně taky doma jen asi 4 hodiny úplně sama a to prospí

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:41:42
 22. avatar
  [9] ivana.kuglerova [*]

  No, já mám psiska v bytě a když s náma bydlela sestra, tak ta měla svou fenku, takže tři pesani v 2 + kk a šlo to v pohodě (pravda, sestřina a moje čuba jsou prcci, velký je jenom pes), akorát člověk musí luxovat tak dvakrát, třikrát týdně, když línají... A až na nějaký ten roztrhaný pytlík nebo papírový kapesníček nic nedemolují - práce mi dovoluje být s nimi dost často, když nejsem doma já, bývá tam spolubydlící, skoro každý víkend jsme někde v terénu, ráno chodíme běhat... Zkrátka jsou vylítaní až až, takže když není nikdo doma, tak chrní ...

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:36:35
 23. [8] tanecnice [*]

  Brixik: taky nevim,ale i kdyz je to zvire, je to zvire spolecenske, takze potrebuje spolecnost, trochu lasky,nehy, mozna i toho slova mu chybi, kdyz neni, a to s lidmi ma

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:20:15
 24. avatar
  [7] Brixik [*]

  Žábina: No nejdřív měli jen dva, ale pak se ten výmarák stal otcem a jedno štěně dostali, tak si ho taky nechali..., my máme taky 3 psy, ale na statku s koňma a i tak si občas najdou něco nevhodného k rozkousání...

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:16:22
 25. avatar
  [6] Žábina [*]

  Brixik: no 3 si tedy v jednom bytě nedovedu představit

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:06:11
 26. avatar
  [5] Žábina [*]

  já jim přeju že jim ten pes zdemoloval byt - no je to normální mít přivázaného řetězem k trubce?
  my máme v panelák.3+1 fenku rotvajlera a i když taky něco zničí, můžu říct že mám uklizeno víc než když jsem jí neměla - protože denně vytírám kvůli chlupům což mě dřív tedy ani nehlo
  a nikdy bych jí nezavřela do malé místnosti jako je koupelna natož přivázala
  když nejsme doma, spí v pelechu v předsíni nebo si kouše kostičky - koupené speciálně za tímto účelem v psích potřebách
  psa totiž musíte zaměstnat, jinak se zaměstná sám

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:05:25
 27. avatar
  [4] Brixik [*]

  Sousedi ve vedlejším vchodě mají v bytě dva výmarské ohaře a ještě labradora, prý to u nich vypadá hrozně, já tam teda nebyla.... Jinak jsme nedávno tohle řešili s kámošama, jestli je pes v bytě opravdu chudák. A došli jsme k názoru, že pokud ho po práci majitelé opravdu pořádně vyvenčí a pak si s ním hrajou, je na tom asi líp než nějaký chudák sice venku, ale na dlouhém řetězu, případně pobíhající po jedné pěšince podél plotu tam a zpátky, kterého nikdo na procházky nebere. Co myslíte?

  superkarma: 0 17.10.2006, 09:00:09
 28. avatar
  [3] Beruška1 [*]

  Já bych vyhodila milovnici zvířat, ta zvířata by šla automaticky s ní.

  superkarma: 0 17.10.2006, 08:23:05
 29. avatar
  [2] P.Martina [*]

  Vyhodila bych 1) psa,ptáky a další havět 2) slečnu milovnici zvířat a nakonec "úžasného" spolubydlícího a byl by klid!!!!!!

  superkarma: 0 17.10.2006, 07:37:02
 30. [1] Mončí [*]

  Německý ovčák v bytě! Chudák uvázaný v koupelně na řetězu .

  superkarma: 0 17.10.2006, 06:33:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme