Styl

Třetina Čechů zvažuje plastickou operaci aneb kolik nás stojí krása?

Nový průzkum Poštovní spořitelny mapoval přístup Čechů k péči o sebe a kolik do svého zevnějšku investují.

Pouhá 2 % žen a 13 % mužů je spokojeno se svým vzhledem. Ostatní trápí jeden a více nedostatků, přičemž celá třetina Čechů zvažuje možnost estetické operace! Nejčastěji lidé nejsou spokojeni se svým břichem (63 %), hýžděmi (35 %) a stehny (34 %). Čtvrtina žen pak touží po novém poprsí a po liftingu, který by jim vyhladil vrásky.

1. Operace kvůli partnerovi

silikonTéměř dvacet procent Čechů už má se zákroky estetické chirurgie osobní zkušenost. Nejčastějšími zákroky jsou přitom liposukce a modelace poprsí nebo nosu. Třetina Čechů v současné době zvažuje, že estetickou operaci podstoupí a 57 % z nich by si neváhalo na tento zákrok vzít půjčku. „Zajímavé je, že zatímco ženy partnerův vzhled až tak detailně neřeší, polovina mužů není s tělem své partnerky příliš spokojena,“ upozorňuje Libor Svoboda, výkonný manažer Ery a Poštovní spořitelny. Nezřídka se tak stává, že žena nejde na úpravu poprsí proto, že by chtěla, ale aby vyhověla přání svého partnera. Přesto jsou muži v kritice partnerčina těla opatrní. „Třetina z nich by ženě operaci nenavrhla z obavy, že by ji tím ranili,“ doplňuje Libor Svoboda. Průměrná cena za plastickou úpravu prsou se pohybuje kolem 50 tisíc korun.

Rada navíc: Některé estetické kliniky nabízejí chirurgické zákroky na splátky. Pokud se pro takový krok po důkladné rozvaze rozhodnete, ověřte si podmínky půjčky. Obvykle platí, že nejlepší úvěr můžete získat u své banky, která vás dobře zná a dokáže vám dát výhodnější nabídku.      

2. Kadeřník pro ženy nutností

Zatímco více než polovina mužů je toho názoru, že se o sebe stará „tak akorát“, téměř 90 % žen by chtělo svému vzhledu věnovat větší pozornost. S tímto rozdílem souvisí také skutečnost, že zatímco ženy obvykle zajímá, jak jejich partner vypadá a co si obléká, muži jsou v tomto ohledu vůči svým ženám laxní. „Muži prostě vzhled tolik neřeší a volí cestu nejmenšího odporu,“ říká Libor Svoboda a dodává: „Jak průzkum ukázal, čtyřicet procent mužů raději volí krátký sestřih vlasů, aby se mohli nechat stříhat doma, než aby chodili ke kadeřníkovi.“ Proti tomu stojí 86 % žen, pro které je pravidelná návštěva kadeřníka nutností. Téměř polovina z nich ho navštěvuje nejméně jednou za dva měsíce, kdy zaplatí nejčastěji kolem 300 korun. Ve větších městech je průměrná částka, kterou žena u kadeřníka nechá, nad 500 korun. Pokud si žena barví i vlasy nebo je upraví melírem, částka se rázem vyšplhá nad tisíc korun. Průměrná cena „pánského stříhání“ se podle online panelu pohybuje kolem 200 korun.

Rada navíc: Pokud chcete za kadeřníka ušetřit, můžete navštívit tzv. učňovská kadeřnictví. Ceny jsou řádově o dvacet procent nižší. Na druhou stranu riskujete, že se učni váš účes „nepovede“.  

3. Kosmetika, pedikúra, manikúra  

Přestože po návštěvě kosmetického salonu touží většina žen, osobní zkušenost s jeho návštěvou má překvapivě jen polovina z nich. A pouhá pětina z nich ho navštěvuje pravidelně. Stejně tak ženy chodí na manikúru nebo pedikúru. Zajímavé je, že mezi nejčastějšími návštěvnicemi těchto „krášlících center“ jsou ženy z větších měst ve věku od 27 do 44 let. Průměrně za jednu návštěvu utratí 250 korun.    

Rada navíc: V případě manikúry nebo pedikúry se vyplatí navštívit specializovaná pracoviště. Neodborná péče by se totiž mohla negativně podepsat na kvalitě vašich nehtů a pokožky.

4. Atraktivita výhodou  

Většina Čechů se domnívá, že díky atraktivnímu vzhledu je možné snadněji získat zajímavou pracovní pozici.             U žen je to podle mínění dotazovaných výraznější plus než v případě mužů. „Pětina dotázaných je pak toho názoru, že atraktivní žena to může mít v životě naopak těžší. Mají dojem, že krásná žena je posuzována především podle svého vzhledu a nedostane příležitost prokázat své schopnosti,“ uzavírá mluvčí Ery a Poštovní spořitelny Zuzana Kalátová. Těžko říct, zda je to pravda nebo není, protože podle průzkumu není tím prvním, co nás na druhém zaujme celková krása, ale oči - brána do duše!

Rada navíc: Přestože atraktivní vzhled oceňuje na opačném pohlaví většina lidí, jak muži, tak ženy podotýkají, že ve chvíli, kdy člověk přestane být přirozený a stane se „obětí své vášně pro krásu“, ztrácí na zajímavosti.

   
29.04.2013 - Krása - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] arminka [*]

  Sml16 zvažuji víčka Sml67

  superkarma: 0 24.05.2013, 22:42:13
 2. avatar
  [7] hubajda [*]

  Jindriska8 — #6 ani ja ne kdyz teda neni potreba ze zdravotnich duvodu

  superkarma: 0 29.04.2013, 12:37:40
 3. avatar
  [6] Jindriska8 [*]

  Tak já po plastice netoužímSml16Sml16

  1. na komentář reaguje hubajda — #7
  superkarma: 0 29.04.2013, 10:19:24
 4. [5] magic11 [*]

  že by módní diktát doby? Asi jak pro koho  Sml80

  superkarma: 0 29.04.2013, 08:43:08
 5. avatar
  [4] samecka [*]

  lidicka — #2 mezi vykradači spořitelenSml30

  superkarma: 0 29.04.2013, 08:12:41
 6. avatar
  [3] ekleinovka [*]

  Sml30Sml30 tak to čučímSml30Sml30 a nevěřímSml23Sml23

  superkarma: 0 29.04.2013, 06:42:04
 7. [2] lidicka [*]

  Kde tyhle průzkumy dělají???? Mezi zaměstnanci spořitelny????Sml30Sml52Sml30

  1. na komentář reaguje samecka — #4
  superkarma: 0 29.04.2013, 05:41:35
 8. [1] telelot [*]

  hm, to bych musela vyhrát ve Sportce..Sml30

  superkarma: 0 29.04.2013, 05:36:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme