Bulvár

Třetí řada Výměny manželek skončila

Minulý týden se na obrazovkách naposledy objevila Výměna manželek. Po třinácti dílech tak skončila třetí řada, která byla přibližně stejně úspěšná jako ty předchozí. Neděle večer, share okolo 50 %? To vůbec není špatné...

A jak celý ten kolotoč Výměn probíhal?
I tentokrát to Nova pojala ve velkém. Snažila se ukázat ty nejemotivnější výměny, dát k sobě vždy dvě co nejodlišnější rodiny, prostě českého diváka „ohromit". Zřejmě i proto se zde objevily lesbičky, muslimská rodina nebo rodina živící se makrobiotickou stravou. Výběr opravdu pestrý, ale přesto to bylo zábavné jen někdy. A co tentokrát opravdu chybělo, byl velký příběh, o kterém by se psalo v novinách a lidé by si o něm povídali na ulicích. Třeba jako Výměna z předchozí sérii, kde se mladá žena dostala do romské rodiny, kde děti žily ve špíně. Nebo jako ta, kde byl zavřený pes v miniaturní kleci. Každý, kdo to viděl, si vzpomene jistě i teď.

Nejdiskutovanější byl díl, kdy si své místo si vyměnila „obyčejná žena z paneláku" Radka a bývalá modelka Justýna. A proč se tento díl stal tím, o kterém se nejvíce mluvilo? Určitě vztahem Justýny k úklidu a zejména jejím kritizováním čisté domácnosti. Vzpomenete si ještě na to, jak spala oblečená a ve spacáku, protože se bála (neexistující) špíny? Ano, je pěkné, když se mladá žena zajímá o úklid, ale tohle už hraničilo s posedlostí.

Nejpohodovější? Tak to byl určitě díl číslo 6. Na jedné straně žena, která žije a hospodaří na farmě, a na straně druhé dáma z paneláku. Kupodivu se jim oběma změna líbila, zvykly si na „nové manžely" a ten pobyt si užily, jak jen mohly. Kydat hnůj, pomáhat u porodu dobytka... Jo, všechno může být zábava. Prostě silná pohoda.

Nejzvláštnější byl zřejmě osmý díl. V něm se věřící žena z Moravy dostala k lesbičce. Tedy žádné děti, žádná moc velká starost. Snad jen tak trochu potíže s vlastními předsudky. Ale vše bylo překonáno a Moravačka Ludmila si poupravila svůj názor na homosexuály. Už snad nebude soudit lidi podle sexuální orientace, ale spíše podle toho, jací jsou. Ale že by se kvůli tomu změnilo smýšlení průměrného českého diváka? Nemyslím si. K tomuhle prostě musí člověk dospět sám a jeden televizní večer jeho názor nezmění.

Nejkratší Výměnou byla ta s pořadovým číslem deset. Mladé Petře se do ní moc nechtělo, ale přesto se nakonec nechala manželem přemluvit. Dostala se do rodiny s pěti dětmi, a i když se k nim chovala poměrně chladně, tak to v rámci možností zvládala. Zpočátku. Pak se najednou zhroutila a požadovala ukončení. Tudíž k setkání mezi osmi očima došlo po pouhých čtyřech dnech. Na něm došlo ještě k jedné kuriozitě - manžel druhé manželky Martin začal Petře „vyhrožovat", protože se mu nelíbilo, že kvůli předčasnému konci nedostane tolik peněz, jak si představoval. Jo, Výměna manželek přináší zajímavé situace.

Nejzábavnější (tedy alespoň pro mě) bylo hned ta další Výměna, která by se dala nazvat takovým „setkáním protikladů". Hubená a silnější žena. Makrobiotika a bůček. Zábava a „svázanost". Přitom se nedalo říci, že by některá z nich byla špatná. Obě byly docela sympatické, ale jenom to tak trochu přeháněly. „Přežírat" se není dobré, ale podřizovat zdravé výživě celý svůj život? Ne, děkuji pěkně. Každopádně sledovat si jejich počínání v rodinách s absolutně jiným životním stylem bylo velmi zábavné.

Dívali jste se? Kritizovali jste? Říkali jste si, že byste to zvládali lépe? Možná ano... Ale možná také ne. Každý, kdo sledoval, si na rodiny udělal vlastní názor, ale jestli je správný... Těžko říci. Je těžké někoho soudit podle toho, co ukazuje televize. Mohlo to být třeba všechno docela jinak. A jestli se nějaká z osob nechovala podle nás správně... Nebo jestli se zachovala hloupě... Člověk nikdy neví, jak bude v určité situaci reagovat, a když vás při tom ještě snímá kamera... Musí to být těžké. A kdo tomu nevěří, tak si to může sám vyzkoušet. Čtvrtá série Výměny manželek na sebe určitě nenechá dlouho čekat.

zdroj: gorilla.cz, autor: Brygmi


Sledujete Výměnu? Kritizujete a zkoušíte si představit, jak by bylo vám v jejich kůži? Který díl vás nejvíc zaujal?
   
11.06.2007 - Kultura - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Meander [*]

  pastel.ka: Dej si heřmánkovou lázeň.

  superkarma: 0 11.06.2007, 21:30:22
 2. avatar
  [10] fructia [*]

  Výměna manželek byla můj každonedělní rituál

  superkarma: 0 11.06.2007, 20:53:00
 3. avatar
  [9] Jupíí [*]

  ha ha , byl jsem mladý a potřeboval jsem peníze. Obvyklá výmluva , těch největších eklhaftů

  superkarma: 0 11.06.2007, 20:15:38
 4. avatar
  [8] wich [*]

  Nikdy bych neodešla od mimina jako to udělala většina těch žen a zároveň bych nesnesla přítomnost cizích lidí (manželka a kameraman) ve svém domě... Na to bych nervy neměla...

  superkarma: 0 11.06.2007, 19:47:55
 5. avatar
  [7] pastel.ka [*]

  Promiň - Evelyn s Y....

  superkarma: 0 11.06.2007, 18:13:01
 6. avatar
  [6] pastel.ka [*]

  evelyn: ale Evelin, nebuď tak krutá. Spousta rodin to dělá pro peníze. Ty snad vyděláš 50 000,- za 10 dní ?
  Kdybych byla mladá a potřebná , tak klidně do toho jdu !
  A prosím tě, neříkej dětem " pancharti ", oni nemohou za to, do jaké rodiny se narodily.

  superkarma: 0 11.06.2007, 18:12:14
 7. avatar
  [5] Kassy [*]

  Matelka: No jo, jenomže co tam ta vyměněná ženská může dělat jiného, než uklízet a vařit? Těžko může za tu pravou chodit do práce nebo provozovat všechny její zájmy.

  Já bych do výměny šla, jedině kdyby mi předem zaručili, že mě pošlou do toho Banátu

  superkarma: 0 11.06.2007, 17:42:03
 8. avatar
  [4] edith1975 [*]

  já u toho vždy žehlila. Docela mně to bavilo. Koukání i žehlení

  superkarma: 0 11.06.2007, 17:37:10
 9. avatar
  [3] evelyn [*]

  brat si dovolenou, abych se starala o ciziho chlapa a parchanty. Nikdy v zivote, na to se mam moc rada

  superkarma: 0 11.06.2007, 17:13:19
 10. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Občas se dívám-spíš mám puštěnou televizi- a někdy se mi to zdá poučné.TV Nova se umírnila,tak po odvysílaném dílu nemám potřebu odtahovat lednici apod.Nešla bych do toho za žádné peníze.Zaujal mě díl s rumunskými Čechy,zvláště pro to,že tam byl jeden náš známý za byt a stravu rok učit děti češtinu.

  superkarma: 0 11.06.2007, 16:00:04
 11. [1] Matelka [*]

  Na Výměnu manželek koukám skoro pokaždý (ano jsem tak trochu blázen). A došla jsem k těmto závěrům:
  1) Většinu ženských zajímá jenom úklid a žrádlo.
  2) Můj přítel je skvělý.
  3) Do Výměny bych se nepřihlásila ani za milion.

  superkarma: 0 11.06.2007, 15:41:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme