Zdraví

Třetí dávku vakcíny proti rakovině děložního hrdla mají nyní klientky VZP zdarma

gynecology

V České republice je rakovina děložního hrdla ročně zjištěna přibližně u 1000 žen. Z tohoto počtu jich téměř 400 nemoci podlehne. Je to až dvakrát více, než v jiných evropských zemích. A přitom by stačilo tak málo - většině zbytečných úmrtí se dá zabránit pravidelnými preventivními gynekologickými prohlídkami a očkováním. Právě proto přichází Všeobecná zdravotní pojišťovna za svými klientkami s novým preventivním programem nazvaným „Třetí dávka zdarma“. Program bude zahájen 17. května a potrvá do konce letošního roku.

Program „Třetí dávka zdarma“ je určen pro dívky a ženy ve věku 10-25 let, které jsou pojištěny u VZP. Zúčastnit se ho mohou po vyzvednutí voucheru/certifikátu na přepážce kterékoli pobočky pojišťovny. Očkování bude probíhat v síti ambulantních gynekologů, praktických lékařů pro děti a dorost a v očkovacích centrech, proto se neváhejte na všechny podrobnosti týkající se onemocnění i očkování zeptat.

vzp logo

Postup je jednoduchý: máte-li zájem o očkování, zaplatíte za dvě dávky očkovací látky, a to maximálně 6 400 Kč (1. dávka = 3 200 Kč, 2. dávka = 3 200 Kč). Za třetí dávku dáte 1 000 korun. Tato tisícikoruna vám však bude proplacena. Stačí vyplnit voucher/certifikát a uschovat potvrzení o zaplacení celého očkovacího schématu. Nezapomeňte, že doklady je třeba předat na pobočku VZP nejpozději do 31. prosince tohoto roku.

Více informací o projektu „Třetí dávka zdarma" sledujte na: www.vzp.cz/3-davka-zdarma.

Zapamatujte si:

 • Pravidelné preventivní vyšetření u gynekologa (1x ročně) patří do preventivních prohlídek už od 15 let věku. Svého gynekologa navštivte 1x ročně, a to i tehdy, pokud nemáte žádné obtíže.
 • Součástí této prohlídky je také jednoduchý a bezbolestný odběr buněčného vzorku z děložního čípku a jeho následný rozbor v akreditované cytologické laboratoři.
 • Preventivní prohlídku 1x ročně Všeobecná zdravotní pojišťovna svým klientkám hradí,.neplatí se za ni ani regulační poplatek.
 • Rakovina děložního hrdla je celosvětově druhou nejčastější rakovinou u žen (po rakovině prsu).
 • Dříve byly zhoubné nádory smutnou „výsadou" vyššího věku. Dnes se, bohužel, toto onemocnění objevuje už i mezi dvacetiletými ženami.
 • Nejnovější a nejspolehlivější ochranou proti rakovině děložního hrdla je očkování, které výrazně snižuje riziko jejího vzniku. Kombinace očkování a pravidelných gynekologických kontrol je nejspolehlivější metodou k prevenci tohoto vážného onemocnění. Očkování se skládá ze tří dávek, které musí být podány postupně během 6 měsíců.
 • Pokud zanedbáváte prevenci, vyburcovat k návštěvě gynekologa by vás rozhodně měly následující příznaky: nepravidelné krvácení, výtok, bolesti v podbřišku, krvácení po pohlavním styku.

 

   
25.05.2010 - Prevence rakoviny - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] molly [*]

  Je velice zajímavé,že zhruba před třemi roky byl věk pro očkování striktně omezen do 18. let nebo popř.do věku než začne dívka pohlavně žít.Nyní už se věk posunul do 45. roku. Nemůžu se zbavit dojmu,že je to jen a jen o penězích pro farmaceutické firmy.Mají té vakcíny moc,rodiče dětí nato nemají,tak se to snaží vnutit i ženám v produktivním věku,které sice děti už mají ale malé(vzhledem k pozdějšímu věku pro první těhotenství - jak se stává trendem),nebo mají děcka už odrostlá a vydělávají, tak se pokusí vytáhnou prachy z nich.Nějak tak to bylo i s vakcínami proti prasečí chřipce.Nejdříve byla jen pro vyvolené,ale když jí nikdo nechtěl byla pro všechny.

  superkarma: 0 26.05.2010, 16:18:48
 2. [5] German [*]

  lacetka — #1 Díky moc za odkaz! Mám totiž dceru a zrovna řeším dilema očkovat či neočkovat. Přikláněla jsem se spíš k neočkování a tenhle článek mě v tom jen utvrdil.

  superkarma: 0 25.05.2010, 16:50:23
 3. [4] Bébina [*]

  Tak me napada, jestli by misto ockovani nebyly lepsi testy na papilomaviry. Zatim se pouze sleduje, jestli zena nema predrakovinne zmeny na cipku, ale nesleduje se, jestli je infikovana nebo neni.

  superkarma: 0 25.05.2010, 16:43:36
 4. avatar
  [3] kareta [*]

  lacetka — #1 Sml67

  superkarma: 0 25.05.2010, 14:01:25
 5. [2] Mendie [*]

  Shit, pozdě Sml31 zpětně už mi ty peníze, co jsem za to dala, nikdo nevrátí, že?

  superkarma: 0 25.05.2010, 13:42:10
 6. avatar
  [1] lacetka [*]

  No, já jsem zrovna dneska našla na toto téma zveřejněný komentář či názor gynekoložky MUDr. Lázníčkové z brněnského CENAPu:

  http://www.paprsky1.de/Oekovani_proti_HPV_L.Lazniekova_CENAP_0812.pdf

  1. na komentář reaguje kareta — #3
  2. na komentář reaguje German — #5
  superkarma: 1 25.05.2010, 12:54:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme