Novinky

„Třetí“ babička občas vypomůže

Další příspěvek je od čtenářky mařinky. Její dvě babičky hlídat nemohou, a tak si našla „třetí“ babičku, paní, která jim občas s hlídáním vypomůže.

Taky myslím, že to není špatný nápad, taková náhradní babička, spokojenost pak může být na obou stranách. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá mařinko, a přeju krásný den.


Líbilo by se mi, kdybychom měli hlídací babičky, bohužel to není možné. Už ani nevím, kdy naposledy jsme s mužem byli sami někde večer. Vlastně vím - bylo to v době, kdy jsme měli jen jedno dítě, a to už je let. Poohlíželi jsme se po hlídání, dostali nějaká doporučení. Mladé slečny většinou hlídají, když nemají školu, takže nárazové hlídání, když jedno dítě marodí a s druhým musím k dr., nepřichází v úvahu, neb slečna může být zrovna na přednášce. Nakonec jsme měli štěstí a našli aktivní paní v důchodu, která má nemálo volného času a může se přizpůsobit našim potřebám. Není snadné najít někoho takového, setkala jsem se s paními, které měly svůj názor a nehodlaly se ho vzdát, takže respekt k přání rodičů spíše nebyl. Hledání se vyplatilo a spokojenost je na všech stranách. Paní je ráda, že nesedí doma, my jsme rádi, že nám někdo vypomůže za rozumný peníz, a děti jsou rády, že mají „třetí babičku“. Využíváme ji jen přes den, když děti onemocní, když nejde skloubit konec práce s koncem kroužku...

Ostatně - zaslechla jsem, že v Brně mají projekt Náhradní babička, kde rodinám bez hlídacích babiček hledají starší paní, které by rády hlídaly. Dobrý nápad, myslím, že to rodičům ušetří hledání, navíc ty náhradní babičky prý i prověřují, jestli mají zkušenosti, čistý rejstřík a tak. Škoda jen, že je to jen v Brně, myslím, že by o to byl zájem i v jiných městech.

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Kdo vám hlídá děti?

 • Potřebujete hlídat děti?
 • Kdo vám je nejčastěji hlídá? Jejich tatínek, babičky, dědové, tety...?
 • Svěřila byste je někomu cizímu?
 • Máte chůvu?
 • Necháváte je doma samotné? Jak staré?
 • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Za odměnu získá jedna z vás dárek: Marťánky Gummi a šampón Timotei Kids s vůní Watermelon.

Pište jako obvykle na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin, heslo je HLÍDÁNÍ. Předem děkuju!

martitimo

   
14.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] Coli [*]

  Nemám nic proti tomu, když je třetí babička. Někdy to situace opravdu vyžaduje. Třeba jak to popisuje  "mařinka". Jiné kafe je, když máte vnoučata ve stejném městě, jste v důchodu a "objeví se" ta třetí... Těšila jsem se velmi na vnoučata. Tím spíše, že o první vnučku jsme přišli. Dvojčata se narodila také předčasně, ale tentokrát je vše v pořádku /klepu si na zuby/. Snacha poslední měsíce samozřejmě musela trávit v nemocnici. A tak, když to bylo zapotřebí zatím jsem připravovala věcičky pro ně, až jednou s nimi přijede domů, aby měla všechno připravené. Vyprané a vyžehlené. Dané do skříní, i když samozřejmě si to upravila podle svých potřeb. Udělala bych totéž, to je pochopitelné. Těšila jsem se, až s nimi vyjedeme na procházku. Plánovala jsem si v duchu, kdy nám je půjčí, abychom pyšně vyjeli s dědou a vnoučaty... Jsem ze staré školy a tak jsem předpokládala, že by se mělo dodržet šestinedělí. Jaké bylo mé překvapení, když za několik málo dní s nimi naše snacha šla kolem našich oken a kočárek tlačila před sebou její kamarádka! Zabolelo to. ... Přešla jsem to mlčky. Nechci dělat potíže. Později jsem začala potkávat náctiletou slečnu jak jezdí s kočárkem. Sem tam se mě mí známí ptají proč nevozíme my...Nedokázala jsem odpovědět jen jsem si pokaždé vymyslela, že se střídáme a dnes "máme volno" ...

  Několikrát jsem se nabízela, že pomohu se žehlením, koupáním. S tím koupáním - no, trnu strachy. Koupat  najednou je riziko, tím spíše, že už se dokáží i otočit. Stačí okamžik... Ne, zvládá všechno sama. Když jsem se svého času zeptala zda mohu společně s ní a dětmi odpoledne na procházku, odpověděla, že zrovna "dnes" má domluveno, že půjdou druhé babičce naproti do práce. Rozumějte té "třetí", protože druhá bydlí velmi daleko mimo kraj. ... Nemusím podotýkat jak jsem dělala statečnou a polykala slzy. Ano, říkala jsem si. Jsou kamarádky, bydlí společně v jednom domě, pomáhají si. A já - jsem, přece TCHÝNĚ.  A tak se nikam necpu. Občas zaběhnu se podívat na naše vnoučata, když zavelí syn, že jdeme společně na procházku, jdeme. Necítím se ukřivděná, snažím se to pokaždé zdůvodnit, že není třeba se motat do života mladé rodiny. Přestože jsem se moc těšila, až jednou budu babička. Nedošlo mi, že jsem především: tchýně.

  Podotýkám, že snacha je velmi hodná, pracovitá, starostlivá. Nikdy jsme si nic zlého nejen neřekly, ale ani neudělaly. Nemohu říct, že by se kě mě nějak špatně chovala. Jen vnoučata mají holt třetí babičku...

  superkarma: 0 15.03.2014, 18:46:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme