Styl

Trendy ve cvičení pro nadcházející jaro a léto

Jaro je tady a s přibývajícím sluníčkem se v nás probouzí touha vypadat opět dobře a svěže, nemluvě o nutnosti chystat tělo do plavek na léto. Jak toho docílit a jaké jsou trendy ve cvičení pro rok 2013, jsme se proto zeptali Víta Živného, Gym Managera klubu Holmes Place Premium Karlín. 

Holmes place

Cvičte s vahou vlastního těla

Snažili jsme se vybrat nové trendy ve cvičení pro nejrůznější typy klientů. Náš výběr proto zahrnuje jak individuální cvičení, tak skupinové hodiny i venkovní a volnočasové aktivity. Obecně ve cvičení nadále postupuje trend využívání váhy vlastního těla při cvičení a odklon od strojů. Na vzestupu jsou funkční trénink, TRX, bosu a klasické cviky využívající vlastní váhu těla poskládané do efektivních sestav. V Holmes Place bychom letos rádi zavedli hodinu funkčního tréninku uzpůsobenou speciálně ženám, jejich potřebám a problémovým partiím. V klubu Holmes Place Premium Karlín byla právě otevřena nová TRX zóna, která umožňuje organizaci skupinových hodin.Holmes place

Během ke zdraví

Celých 51 % populace ČR sportuje nejméně jednou za dva týdny, 37 % pak příležitostně. Běhání patří mezi tři nejčastěji provozované sporty v České republice (zdroj: Sportcentrum.cz a CTV, 2012). Kolik lidí tedy v ČR běhá? 19 % populace ČR (15+) běhá nejméně jednou měsíčně, 11 % alespoň jednou týdně (zdroj: GfK 2012, srpen 2012 / Běh v ČR). Holmes Place nyní nabízí 60 min. skupinový běžecký trénink venku pod vedením profesionální instruktorky zaměřený na kardio a vytrvalost. Součástí tréninku je také protažení a posílení celého těla. Zájemci mají na výběr ze dvou termínů a úrovní pokročilosti: čtvrtek 7:20 – 8:20h pokročilí, trasa do 10km a neděle 17:00 – 18:00h začátečníci, trasa do 5km. Na lifestylovém eshopu Holmes Place je nyní možné zakoupit speciální balíčky v sekci Maraton, které kromě běžeckých tréninků obsahují i neomezený vstup do relaxační zóny klubu hned po běžeckém tréninku (sauna, pára, jacuzzi, odpočívárna).

Holmes place

Kick box ve vodě i na suchu

Populární budou také různé lekce využívající vodu, jako je AKB (aqua kick box). Jedná se o energeticky účinné a zábavné cvičení ve vodě, které obsahuje kopy, údery a jejich kombinace. Provádí se bez kontaktu. Účastníci cvičí vlastní silou proti odporu vody. Roste i popularita fit kickboxu, který jsme v našich klubech nedávno zavedli. Tento kondiční aerobní trénink, jenž využívá různých prvků z bojových sportů, je perfektním řešením pro ty, kdo potřebují akci a chtějí se dostat do perfektní kondice. Jde o trénink s použitím různých prvků z bojových sportů. Bonus představuje možnost tréninku s partnerem a využívání lapů či boxovacích pytlů k aerobnímu tréninku.

Feel Well

Klidnější formy cvičení u nás nazýváme souhrnným termínem „Feel Well“. Patří sem například jóga nebo Pilates a v neposlední řadě také letošní novinka PortDeBras®. Od loňského roku byla představena na kongresech po celém světě – zatím jsou vyškoleni instruktoři jen v Rusku, Itálii, Španělsku a v České republice. PortDeBras® je originální cvičební program založený na kombinaci klasického tance, posturálních technik a strečinku. Plynulé sekvence pohybů protahují zkrácené svaly, uvolňují a mobilizují páteř a kloubní spojení, zlepšují koordinaci, zdokonalují pohybové stereotypy a významně působí na estetiku a ladnost pohybů celého těla. Sugestivní atmosféru dotváří hudba ve stylu chill out a ethnic ambient. PortDeBras® zvládne každý, nevyžaduje žádnou předchozí taneční průpravu.

Mezi ženami, které preferují klidnější a sofistikovanější aktivity, ale přesto chtějí dosáhnout výrazných výsledků na vzhledu i funkčnosti svého těla, je stále oblíběnější baletní trénink. Holmes Place Academy nabízí nyní rozšířenou nabídku baletních lekcí s primabalerinou Národního divadla Adélou Pollertovou.

Cvičíme i v těhotenství

Jako všude ve světe, i v České republice roste přesvědčení, že cvičení je nesmírně důležité i v těhotenství a to pro budoucí maminku i její dítě. Aktivním maminkám nabízíme speciální lekce respektující zdravotní pravidla cvičení v těhotenství, přípravy na porod a rychlého návratu do fyzické i psychické kondice po porodu. Je to například cvičení ve vodě nebo gravid jóga vycházející ze staroindických zkušeností k udržení zdraví a psychické pohody v průběhu těhotenství.

Nový Power Plate pro7

Holmes placeOd začátku roku mají naši klienti možnost vyzkoušet si v klubu Holmes Place Premium Anděl nový Power Plate pro7. Nejde jen o cvičební stroj, nýbrž o inteligentního virtuálního osobního trenéra, který s vámi dokáže komunikovat a přizpůsobí tréninkový proces vašim individuálním potřebám. Obsáhlá paměť stroje umožňuje vytvořit bezpočet soukromých profilů a uložit si tréninky a oblíbená cvičení. Na výběr máte z 250 cvičebních programů a 1000 cviků. Přístroj se navíc vyznačuje špičkovým designem a skvěle doplní interiér každé domácí posilovny.

Power Plate pro7 nabízí uživatelům komplexní trénink. Stroj pracuje na principu nestabilní plošiny, která automaticky ve všech směrech zapojuje hluboký stabilizační systém, a na principu vibrační technologie stimulující velmi intenzivní svalovou práci. Cvičení je tak vysoce efektivní a výsledky zaznamenáte rychle. Cvičení na Power Plate se hodí pro všechny věkové kategorie. Přínosy spočívají v redukci váhy, tvarování postavy, zmírnění příznaků celulitidy a v celkovém omlazení. Stroj též umožňuje přizpůsobit trénink konkrétnímu sportu nebo pomoci ženám posílit pánevní dno. Trénink je vysoce efektivní ze dvou hlavních důvodů – úspora času a důkladnost. Stačí cvičit třikrát týdně po dobu 20-30 minut a brzy se dočkáte vytoužených výsledků. Při tréninku na Power Plate člověk zapojí až o 30 procent více svalových vláken než při běžném cvičení.

Pomoc od odborníka

Dalším významným trendem je zdravá výživa. Mnozí z nás si stále častěji nechávají poradit od odborníků, tedy osobních trenérů a výživových poradců. Výběr je v současnosti rozsáhlý, ne vždy však narazíme na opravdového odborníka a to může být problém. Proto u nás v Holmes Place dbáme na maximální kvalifikovanost našich odborníků a ručíme za jejich profesionalitu. Ať už je vaším cílem zhubnout, tvarovat postavu, či kompenzovat zdravotní problémy, vždy pro vás nalezneme tu správnou osobu.

Holmes place

Adrenalin v Holmes Place Academy

Závěrem zmíním ještě novinky v nabídce Holmes Place Academy, kde se zaměřujeme na vzrůstající poptávku po adrenalinových zážitcích. Pro zájemce jako první kurs tohoto typu nabídneme freediving – sportovně-relaxační aktivitu, při které se potápíte pouze na nádech. Freediving umožnuje oproti přístrojovému potápění větší svobodu a volnost pohybu pod vodou. Díky tomu a také minimálním nárokům na vybavení se freediving těší vzrůstající oblibě. Kurz se uskuteční v neděli 7. dubna odpoledne v bazénu klubu Holmes Place Smíchov.

Nový Holmes Place lifestylový eshop

Od prosince také Holmes Place nabízí nový lifestylový eshop www.eshop.holmesplace.cz, kde si vyberete z široké nabídky nejrůznější cvičebních a tréninkových možností.

   
03.04.2013 - Sportem ke kráse - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [16] jmeno [*]

  Běh a kolo v létě to je to nejlepší máme fitko zadarmooooo.........vážení.....Sml59

  superkarma: 0 26.06.2013, 23:04:34
 2. [15] HankaHanice [*]

  TRX je super,ale pekna makacka, druhy den jsem se nemohla zvednout:-)chce to pravidelne. Jinak jsem o 6 kilo lehčí díky c.l.a trio active tabletám, obsahují zelený čaj a chrom,takze pusobí hodne dobre na metabolismus a tím pomáhá rychleji spalovat tuky.

  superkarma: 0 08.04.2013, 11:10:22
 3. [14] moncaji [*]

  už se těším na koloSml16, posilovny moc nemusím, nemám ráda okolo sebe lidičky, když se kouknu na ty štíhlá těla co většinou do posiloven chodí, vezme mi to chuť, protože si připadám jak "knedla", i když v té posilovně vlastně "knedla" jsem. Momentálně totiž mezi miss štíhlá těla rozhodně nepatřím Sml23

  superkarma: 0 05.04.2013, 11:36:33
 4. [13] free [*]

  I na cvičení musí být trendy?

  superkarma: 0 03.04.2013, 23:33:25
 5. avatar
  [12] margot [*]

  TRX bych domů hned bralaSml67

  superkarma: 0 03.04.2013, 21:32:02
 6. [11] telelot [*]

  snažím se pořád hýbat, od jara do podzimu jezdím do práce na koleSml22

  superkarma: 0 03.04.2013, 20:33:17
 7. [10] Maria28 [*]

  tak to ne, ruce mám slabé jak párátka

  superkarma: 0 03.04.2013, 19:10:29
 8. [9] honzule8 [*]

  cvičím kolem baráku a v práci, takže jsem ráda, když se jdu jen tak projít se psem a nebo si přečtu hezkou knížku

  superkarma: 0 03.04.2013, 15:18:15
 9. [8] Trefa [*]

  Trefa:ten beh ano a prochazky.jinac nic.

  superkarma: 0 03.04.2013, 13:21:42
 10. avatar
  [7] hubajda [*]

  vse s mirou

  superkarma: 0 03.04.2013, 12:26:48
 11. avatar
  [6] Jindriska8 [*]

  Cvičení ano,ale s mírou.Sml16

  superkarma: 0 03.04.2013, 12:13:33
 12. avatar
  [5] Judo [*]

  Musím se nad sebou zamyslet a více se hýbat.Sml16

  superkarma: 0 03.04.2013, 11:49:18
 13. [4] MaVy [*]

  dělám jen jogu,na ostatní jsem líná

  superkarma: 0 03.04.2013, 10:29:38
 14. [3] dadma [*]

  No jo no?

  superkarma: 0 03.04.2013, 09:17:01
 15. avatar
  [2] Tina5 [*]

  Nějaké organizované cvičení bych brala, u nás na vesnici je krásně, ale toto mi tu chybí. Daň za přírodu.

  superkarma: 0 03.04.2013, 09:00:47
 16. [1] lidicka [*]

  Reklama na fitkaSml22

  superkarma: 0 03.04.2013, 05:58:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme