.

Trendy Vánoc 2011: barevné retro návraty, kombinace tradičního s moderním

Dárky

Trendy Vánoc 2011: barevné retro návraty, kombinace tradičního s moderním

Vánoce jsou za dveřmi. Na co letos myslet při jejich přípravě, jaké vánoční trendy můžeme očekávat, jak letos ozdobit stromeček, dům, byt, štědrovečerní tabuli?

edekorVánoční stromeček se začal zabydlovat v českých domácnostech někdy před 200 lety, počátkem 19. století. Jeho zdobení prošlo za ta léta samozřejmě mnoha proměnami a stejně jako v oblasti módy i tady nás ovlivňují aktuální trendy. Těmi letošními nás provedla majitelka e-shopu s dekoracemi www.edekor.cz Jana Kuperová.

Jedním z hlavních vánočních trendů pro rok 2011 je podle Jany Kuperové a www.edekor.cz trend barevných retro návratů. Vánoční ozdoby, například oblíbené vánoční koule, se letos více než v minulých letech vracejí k veselé, až cirkusové barevnosti. Mezi mixem výrazných, křiklavých barev dominuje červená a modrá, pestré je i povrchové zpracování vánočních ozdob - od lesklých koulí se zrcadlovými efekty přes tajemnější mat až po hrubé pískování.

edekor.czVedle vánočních koulí se ve stylu 50. a 60. let objevují i hravé a veselé tvary: prolamované koule, figurky či jedovaté muchomůrky. „Pro celou jednu generaci budou mít jakousi příchuť vzpomínky na Vánoce našeho dětství, kdy byly podobné vánoční ozdoby velmi oblíbené,“ myslí si Jana Kuperová, která se trendům v oblasti vánočních dekorací věnuje už řadu let. Vedle obvyklých závěsných vánočních ozdob najdeme také ozdoby s klipovými úchytkami, rovněž vzpomínka na polovinu minulého století. Mezi barevnými retro ozdobami by neměly uniknout pozornosti ani stojánky na jmenovky - doplněk k štědrovečerní večeři.

edekor.czZ 50. let dorazily oblíbené figurky ptáčků: vánočně zadumané bílé sovy sněžné, ptáčci v roztomilých vánočních čepičkách nebo pestrobarevní exotičtí ptáčci s ocáskem z peří.

Jakou barvu by měli zvolit ti, kdo chtějí pojmout Vánoce decentně a slavnostně? I letos poslouží bohatá nabídka vánočních koulí v bílých, stříbrných a zlatých odstínech. Oblibě se bude nadále těšit také fialová barva, která byla už trendem minulých sezon. Je to barva tajuplná, mystická, barva obřadů, meditací a duchovna.

edekor.czMagické tajemství vyzařují také fialově laděné vánoční dekorace, jako jsou skleněné vánoční svícny a svícínky na čajovou svíčku ve tvaru baňky, vánoční lucerničky či kalíšku. Čarokrásně tajemný je fialový stojánek na čajovou svíčku - starobylá dóza ve tvaru dýně se stříbrnými doplňky. V plápolavém odlesku fialového skla ve světle vánoční svíčky si vzpomeneme, že k Vánocům patří výjimečná atmosféra duchovna a zamyšlení.

Fialové tóny najdete také u oblíbených vánočních ozdob, foukaných koulí ze skla či křehkého plastu. Jakými tóny fialové ozdoby doplnit? Skvěle se hodí neutrální bílé, béžové či stříbrné odstíny. S tmavší kapucínovou nebo čokoládovou začne převažovat elegance, kterou vystupňuje do slavnostnosti přítomnost zlatých doplňků. Je jen na vás, čemu dáte přednost.

edekor.czDalším trendem jsou v nabídce www.edekor.cz rafinovanékombinace umělých a přírodních materiálů, například acrylu a vlny, nejčastěji v chladných barvách, kterým dominuje vedle sněhově bílé hlavně šedá a zašedlá patina na povrchu. V tomto trendu se objevuje i řada vánočních ozdob a dekorací z vrbového proutí ve tvaru tradičních vánočních ornamentů - hvězdy, zvonku, srdce či vánočního stromečku. Vedle kombinace materiálů naznačuje tento trend také kombinaci stylů: návrat k tradici, k přírodním ozdobám a postupům, klasickým vánočním symbolům - to vše ale v novém, veskrze moderním provedení.

edekor.czNezapomeňte na všechny drobné vánoční doplňky: vánoční svíčky, vánoční svícny i svícínky, vánoční rolničky, praktický zhasínač svíček či sirky v dekoračním balení s vánočními motivy. A trendy netrendy: neobejdete se ani bez vánoční stálice: figurek vánočních andělíčků. Najdete jich bezpočet - skleněné, závěsné, malé, velké, barokní, moderní, svítící. Vánočním trendům můžete přizpůsobit i balení vánočních dárků, pro které je připraven bezpočet dekoračních dárkových tašek všech velikostí, vánoční stuhy a stužky, ať už elegantní a slavnostní nebo klasické.

Ať si vyberete podle svého gusta a vkusu kterýkoliv z trendů - Veselé Vánoce 2011 Vám přeje www.edekor.cz!

edekor.cz

   
25.11.2011 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme