Rýma je zánět nosní sliznice v důsledku běžné infekce. Jedná se o banální onemocnění, které je ale svými projevy značně nepříjemné. Jistě lze říci, že se dá vydržet a že dříve nebyly žádné nosní kapky a lidé také rýmu zvládli. Na druhou stranu, proč rýmu neléčit, když to jde?

Dříve lidé využívali k léčbě rýmy byliny a odvary z nich, např. cibuli s medem pro jejich dezinfekční účinek a zpříjemnění dýchání a povzbuzení imunitního systému.

Dnes je možné samozřejmě tyto staré a osvědčené přístupy použít také, ale zároveň je zde možnost vybrat si v lékárně z celé řady přípravků na léčbu rýmy, respektive zmírnění jejich příznaků, případně jako prevenci možných vážnějších komplikací rýmy jako např. zánětu středního ucha.

olynthK dispozici jsou tzv. vazokonstrikční nosní přípravky. Jsou to přípravky s obsahem léčivé látky, která vyvolá stažení (vazokonstrikci) cév nosní sliznice. Vlivem působení léčivé látky tak dojde ke snížení otoku nosní sliznice, uvolnění ucpaného nosu a nemocný může lépe dýchat. U nejnovějších přípravků vydrží tento účinek déle. Další bezesporu velkou výhodou moderních přípravků je i zvlhčující účinek na nosní sliznici. Tyto přípravky nevysušují nosní sliznici, při aplikaci nepálí a jejich podání je příjemné i pro děti.

Léčivé přípravky proti rýmě jsou ve formě nosních kapek nebo spreje. Sprej umožňuje snadnější dávkování a lepší rozptýlení. Nejnovější spreje mají lahvičky opatřené systémem proti zpětnému nasátí infikovaného sekretu a umožňují používání přípravku po delší dobu a bez použití konzervačních látek.

Nosní spreje Olynth® HA představují účinné a zároveň šetrné léčivé přípravky určené k léčbě rýmy. Mají rychlý a dlouhodobý účinek, a tak zajišťují téměř okamžitou úlevu od ucpaného nosu, která vydrží až 12 hodin. Léčivá látka xylometazolin-hydrochlorid zmenšuje otok nosní sliznice a zlepšuje uvolňování hlenu.

Nosní spreje Olynth® HA navíc obsahují pomocnou látku natrium-hyaluronát (sodnou sůl kyseliny hyaluronové). Kyselina hyaluronová ZVLHČUJE a REGENERUJE nosní sliznici.

Přípravky Olynth HA neobsahují konzervační látky.

Nosní spreje Olynth® HA jsou dostupné ve dvou různých silách. Olynth® HA 0,05% je vhodný pro děti od 2 let, Olynth® HA 0,1% je určen dospělým a dětem od 7 let.

Léčivé přípravky Olynth® HA 0,1% a Olynth® HA 0,05% obsahují xylometazolin -hydrochlorid. Nosní sprej.
Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Reklama