Zdraví

Trendy v používání přípravků k léčbě rýmy

Rýma je zánět nosní sliznice v důsledku běžné infekce. Jedná se o banální onemocnění, které je ale svými projevy značně nepříjemné. Jistě lze říci, že se dá vydržet a že dříve nebyly žádné nosní kapky a lidé také rýmu zvládli. Na druhou stranu, proč rýmu neléčit, když to jde?

Dříve lidé využívali k léčbě rýmy byliny a odvary z nich, např. cibuli s medem pro jejich dezinfekční účinek a zpříjemnění dýchání a povzbuzení imunitního systému.

olynthDnes je možné samozřejmě tyto staré a osvědčené přístupy použít také, ale zároveň je zde možnost vybrat si v lékárně z celé řady přípravků na léčbu rýmy, respektive zmírnění jejich příznaků, případně jako prevenci možných vážnějších komplikací rýmy, jako např. zánětu středního ucha.

K dispozici jsou tzv. vazokonstrikční nosní přípravky. Jsou to přípravky s obsahem léčivé látky, která vyvolá stažení (vazokonstrikci) cév nosní sliznice. Vlivem působení léčivé látky tak dojde ke snížení otoku nosní sliznice, uvolnění ucpaného nosu a nemocný může lépe dýchat. U nejnovějších přípravků vydrží tento účinek déle. Další bezesporu velkou výhodou moderních přípravků je i zvlhčující účinek na nosní sliznici. Tyto přípravky nevysušují nosní sliznici, při aplikaci nepálí, a jejich podání je příjemné i pro děti.

Léčivé přípravky proti rýmě jsou ve formě nosních kapek nebo spreje. Sprej umožňuje snadnější dávkování a lepší rozptýlení. Nejnovější spreje mají lahvičky opatřené systémem proti zpětnému nasátí infikovaného sekretu a umožňují používání přípravku po delší dobu a bez použití konzervačních látek.

Nosní spreje Olynth® HA představují účinné a zároveň šetrné léčivé přípravky určené k léčbě rýmy. Mají rychlý a dlouhodobý účinek, a tak zajišťují téměř okamžitou úlevu od ucpaného nosu, která vydrží až 12 hodin. Léčivá látka xylometazolin-hydrochlorid zmenšuje otok nosní sliznice a zlepšuje uvolňování hlenu.

Nosní spreje Olynth® HA navíc obsahují pomocnou látku natrium-hyaluronát (sodnou sůl kyseliny hyaluronové). Kyselina hyaluronová ZVLHČUJE a REGENERUJE nosní sliznici.

Přípravky Olynth HA neobsahují konzervační látky.

Nosní spreje Olynth® HA jsou dostupné ve dvou různých silách. Olynth® HA 0,05% je vhodný pro děti od 2 let, Olynth® HA 0,1% je určen dospělým a dětem od 7 let.

Léčivé přípravky Olynth® HA 0,1% a Olynth® HA 0,05 % obsahují xylometazolin-hydrochlorid. Nosní sprej.
Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

   
25.11.2009 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] wich [*]

  sjuu — #3 Taky tak. Ty první dva dny jsou vždycky nejhorší a je dobré, je proležet a prospat. Pak se člověk doléčí mnohem rychleji. Hlavně ta přechozená onemocnění se stejně co nevidět vrátí zpět.

  superkarma: 0 25.11.2009, 21:45:09
 2. avatar
  [3] sjuu [*]

  kapky jsou dobrý, ale akorát pomůžou při ucpaném nosu. Jak staré pravidlo praví, léčená rýma trvá 7 dní - neléčená týden. Mě hodně pomáhá pokud jeden den proležím v posteli a snažím se to zaspat - pokud mi ta nejhorší část vyjde na víkend. Druhý den je to podstatně lepší a neteče mi z nosu z očí jako když se to snažím přechodit.

  1. na komentář reaguje wich — #4
  superkarma: 0 25.11.2009, 19:44:29
 3. [2] bee.fee [*]

  Lékárnice mi doporučila užívat takovéto přípavky jen u velmi silné rýmy a to max 3-4 dny, prý že při dlouhodobém užívání to má opačný efekt. Ta mořská voda je daleko šetrnější a může se používat častěji, ale z těchto přípravků mi nejvíce pomohl Stérimar s Cu.

  superkarma: 0 25.11.2009, 16:02:38
 4. avatar
  [1] wich [*]

  Nevím, co je Olynth za dryák, ale podstatné je, že rýmu skutečně zastaví. Zrovna rýmu mám a lékárnice mi doporučila nějaký sprej s mořskou vodou a eukalyptem. Sice je příjemný, ale rýmu nezastaví tak, jako Olynth.

  superkarma: 0 25.11.2009, 12:03:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme