Styl

Trendy a novinky v zimním oblečení


Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. K tomu, aby zážitky spojené s pohybem venku v té chladnější polovině roku byly co nejpříjemnější, může podstatně přispět i volba správného oblečení a jeho kombinace do funkčních vrstev.

Ani u výrobců sportovního vybavení navíc dnes už není důležité jen to, aby oblečení správně plnilo své funkce, ale aby přitom ještě hezky vypadalo.

 

 

Strávit část zimy na horách patří k dnešnímu aktivnímu životnímu stylu, ať již tradičním lyžováním na sjezdovkách, běžkách, sáňkováním, snowboardingu, či méně obvyklými aktivitami jako třeba chůze se sněžnicemi, skialpinismus a řada dalších. Ostatně právě tzv. nordic aktivity jsou v evropských zemích hitem posledních zim.

 

Správné vrstvení

Aby zážitky spojené s pobytem v zimní přírodě byly co nejpříjemnější, je dobré podřídit své oblečení tzv. systému tří vrstev.

 • První vrstvu představuje funkční spodní prádlo, jehož úkolem je odvést pot vznikající při pohybu pryč od pokožky, aby vlhké prádlo nestudilo na těle.
 • Druhá vrstva – termoizolační – udržuje u těla dostatek tepla a podporuje další transport potu z první vrstvy.
 • Třetí vrstva – svrchní oblečení – chrání organismus před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí – před větrem, deštěm, sněžením.

Zároveň je třeba, aby i svrchní vrstva byla dostatečně prodyšná a organismus se při pohybu nepřehříval.

 

„Protože požadavky na funkčnost oblečení jdou často proti sobě, je moderní oblečení složené z různých druhů materiálů. Díky tomu oblečení lépe sedí na těle, podporuje aktivní pohyb a je prodyšnější a celkově příjemnější na nošení,“ vysvětluje Jana Hájová, manažerka značky CRAFT. „V některých případech pak tímto způsobem vzniká i víceúčelové oblečení, které v sobě spojuje role více vrstev najednou. Příkladem může být naše nové funkční prádlo Craft s windstopperovou vrstvou nebo fleecová mikina Craft Shift, která díky neprofouknutelné windstopperové membráně v provedení Craft Nordic slouží i jako lehká svrchní bunda,“ doplňuje Jana Hájová.

 


„Na míru ušité“ pánské i dámské kolekce

V nabídce předních výrobců sportovního vybavení jsou patrné některé trendy, které se projevují i v České republice: dnes už nestačí mít kvalitní „unisex“ oblečení, naopak se od sebe odlišují modely pro muže a pro ženy – střihem, barvami i některými funkčními detaily. Postupně také roste zájem pořídit stejně kvalitní vybavení, jako mají dospělí, i dětem. Ani u sportovního oblečení už dnes nestačí, když správně plní své funkce, musí být samozřejmě hezké. Takové oblečení se pak používá nejen při sportu, ale i v běžném denním životě.

 

Těmto požadavkům odpovídá i aktuální zimní kolekce značky CRAFT. Nové produkty se objevují ve všech třech vrstvách, oblečení hraje módními barvami a nejzajímavější novinky jsou zpracovány v pánském, dámském i dětském provedení.

 

Více informací na www.craft.cz  nebo www.vavrys.cz

   
31.10.2005 - Krása - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] jithule [*]

  já kupuji Adidas, Puma, Nike

  superkarma: 0 23.12.2012, 22:49:12
 2. [8] besiktas [*]

  Já oblečení nakupuji jedině od sportovních značek. Nejradši mám Oneill nebo Oxbow. Navštívit můžete třeba www.kevineshop.cz, kde mají opravdu velký výběr Sml16

  superkarma: 0 29.10.2012, 16:42:20
 3. avatar
  [5] Odemětobě [*]

  Hanule: ještě jsem to napsala špatně-spodní triko má dvě vrstvy-spodní je síťka a horní vsakuje pot.

  superkarma: 0 31.10.2005, 14:47:33
 4. avatar
  [4] Odemětobě [*]

  Hanule: jde o to,aby měl člověk pocit sucha,pot se vsákne do horní vrstvy a nejde zpět na kůži.Neteče ti pot po zádech.Tak to chápu já a fakt to funguje.

  superkarma: 0 31.10.2005, 14:45:54
 5. [3] Hanule [*]

  Ale kde je nakonec ten pot - první vrstva je transportuje do druhé a ta do třetí vrstvy? Ale přes bundu asi neprojde?

  superkarma: 0 31.10.2005, 13:30:45
 6. avatar
  [2] Odemětobě [*]

  modroocka: však to jsou spoďáry,které moc nevystavuješ.Na tu mikinu ještě oblečeš bundu.A když budeš v takovém super oblečení sportovat,pneumatiky zmizí.

  superkarma: 0 31.10.2005, 10:24:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme