Barvy dokážou ovlivnit naši náladu i naše pocity a využít toho můžeme nejen v různých terapiích, v interiéru a bytových doplňcích, ale také v oblékání. Prádlo nevyjímaje. Víte, čím nahradit klasickou černou a bílou? Poradí vám Michaela Vlčková, majitelka obchodů se spodním prádlem Dessous|Dessus v Praze.

Barvy nás skutečně ovlivňují a dokonce vypovídají i o tom, jací jsme. Některé barvy dovedou každého z nás příjemně vyladit, dodat energii nebo uklidnit. Některé barvy máme, ani nevíme proč, moc rádi a patří k našim oblíbeným, a jiné do své blízkosti ani do šatníku nikdy nezařadíme. Zkrátka barvy mají své kouzlo a obklopují nás všude kolem.

prádlo

Pokud máte barvy rády, pak se nejspíš objevují i ve vašem oblékání a svetry, trička a košile střídáte podle nálady a rozpoložení. Ale víte, že do svého šatníku můžete zařadit i prádlo různých barev? Do základní výbavy každé ženy by mělo sice patřit prádlo v tělové a černé barvě, ale trendem aktuálních kolekcí spodního prádla jsou i jiné barvy.

prádlo

Nejen že můžete nosit stylové červené prádlo se sněhovými vločkami nebo stříbrné prádlo s hvězdičkami, ale v nových kolekcích najdete také tzv. „novou bílou“ - barvy, kterými můžete bílé prádlo nahradit – v kolekcích se objevuje tělová, všechny odstíny krémové, šedá, šedostříbrná i oranžová. Místo černé pak sáhněte po tmavě fialové, modré ve všech různých odstínech a také nezapomeňte na červenou. Možná se budete divit, ale i barva prádla dokáže divy, červená vám může hned od rána dodat energii,  oranžová vás zahřeje a zlepší náladu, růžová pomůže odolat stresu, modrá vás zklidní a zpříjemní den...

prádlo

Stručná barvomluva

Červená je emocionálně velmi silná a přitahuje pozornost. Červená symbolizuje horko, oheň, energii, lásku, teplo, sílu a vzrušení. Červené oblečení je projevem síly a energie.

Růžová je nejromantičtější a nejněžnější barva. Posiluje pocit bezpečí a ochrany. Růžová barva dokonce uklidňuje a činí člověka přívětivějším.

prádlo

Oranžová je spojována s teplem, hravostí, spokojeností, plodností. Působí silně, energicky, štědře a antidepresivně.

Modrá je jednou z nejoblíbenějších barev. Má chladicí účinek a zklidňuje. Modré oblečení vyvolává pohodu, přátelskost, příjemné pocity a usnadňuje komunikaci.

Fialová je v oblasti módy velmi oblíbená barva. Symbolizuje sílu, duchovní cíle, respekt a bohatství. Stala se symbolem úspěchu, moudrosti, síly a nezávislosti.

prádlo

Černá je považována za formální a silnou, značí autoritu a dominanci, sílu a moudrost. V módě je považována za barvu, kterou nelze nic zkazit. Jednoduché černé šaty jsou vhodné pro každou příležitost, stačí jen několik vhodných doplňků.

prádlo

Bílá je barvou nevinnosti a čistoty. Vytváří chladný a osvěžující pocit. Zbavuje strachu a dodává sílu k řešení nepříjemných situací.

Foto: Dessous|Dessus

Čtěte také:

Reklama