Rodina

Trápíte se s cizími jazyky stále dokola? Vyzkoušejte zaručené triky od odborníka!

Chystáte se studovat nový cizí jazyk? Nebo se k cizímu jazyku pořád vracíte, ale zůstáváte na místě a výsledek žádný? Přinášíme vám 3 osvědčené tipy, jak se správně motivovat a dosáhnout úspěchu.

Stanovte si „kam“ a „proč“

Důvodů, proč se vyplatí cizí jazyky studovat, je celá řada. Jejich znalost je klíčová nejen pro cestování či získání lepší práce, ale i pro náš celkový nadhled a posílení mentálního zdraví. Na počátku bychom si měli stanovit, jaký je náš hlavní důvod studia. Neméně důležitý je i cíl, jehož chceme v určitém časovém úseku dosáhnout. Jak známo, většina lidí má tendenci řešit vše na poslední chvíli. Pokud budeme mít určený konkrétní termín, namotivuje nás práci dokončit s větší pravděpodobností, než kdybychom si žádný plán nepřipravili.

learning

Opakování matka moudrosti

Klíčem k poctivému studiu je pravidelnost. Neustále si stěžujeme na nedostatek času. Najít si týdně několik volných hodin je opravdu mnohdy problém - spíše však psychologický než reálný. Ke studiu se ovšem hodí i pár minut denně. V takovém případě pro nás nebude vzdělávání představovat takovou překážku a nebudeme mít proto snahu výuku tak často zanedbávat. Na pravidelnost si naše tělo snadno zvykne a studijní proces se zautomatizuje -  pak již to jde skoro samo. Kratší a častější studium nám navíc umožňuje být aktivnější a více se koncentrovat na danou látku.

Víc hlav víc ví

Víte o někom, kdo řeší stejný problém jako vy? Potom neváhejte a motivujte se ke studiu vzájemně! Vyrazte společně do kina na film v originálním znění, zajeďte si na dovolenou do destinace, kde se daným jazykem hovoří, dohodněte se na vypracování testů a porovnejte si vzájemně své výsledky. Čím je člověk starší, tím spíše se vyhýbá neznámému prostředí a nerad zkouší nové věci. Ve dvou se nejen lépe cvičí, ale také učí. Pokud jste se například sami neodhodlali k návštěvě skupinových jazykových kurzů, kolega nebo kamarádka vaše odhodlání zvýší. Společně si pak můžete sdělovat zážitky a řešit případné nejasnosti. A kdy jindy začít než na podzim? Doba dovolených je již pryč a do Vánoc ještě času dost, takže neváhejte a pusťte se do toho!

Skřivánek

 www.skrivanek.cz

   
10.11.2015 - Učení - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] jiti [*]

  Angličtina se dá hodně zlepšit na počítačových hrách. To vidím na synovi. PC mu sice omezujeme ale teda v jeho devíti letech má slušnou slovní zásobu.

  superkarma: 0 10.11.2015, 11:12:48
 2. avatar
  [4] jiti [*]

  Sml16

  superkarma: 0 10.11.2015, 11:10:24
 3. avatar
  [3] RenataMor [*]

  já už tedy asi ne

  superkarma: 0 10.11.2015, 11:02:24
 4. avatar
  [2] delfi.na [*]

  Já už se kopu tak tři roky a pořád nic Sml80Sml16

  superkarma: 0 10.11.2015, 09:53:26
 5. [1] bobani [*]

  možná se ke studiu angličtiny ještě dokopu Sml22

  superkarma: 0 10.11.2015, 09:39:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme