Chystáte se studovat nový cizí jazyk? Nebo se k cizímu jazyku pořád vracíte, ale zůstáváte na místě a výsledek žádný? Přinášíme vám 3 osvědčené tipy, jak se správně motivovat a dosáhnout úspěchu.

Stanovte si „kam“ a „proč“

Důvodů, proč se vyplatí cizí jazyky studovat, je celá řada. Jejich znalost je klíčová nejen pro cestování či získání lepší práce, ale i pro náš celkový nadhled a posílení mentálního zdraví. Na počátku bychom si měli stanovit, jaký je náš hlavní důvod studia. Neméně důležitý je i cíl, jehož chceme v určitém časovém úseku dosáhnout. Jak známo, většina lidí má tendenci řešit vše na poslední chvíli. Pokud budeme mít určený konkrétní termín, namotivuje nás práci dokončit s větší pravděpodobností, než kdybychom si žádný plán nepřipravili.

learning

Opakování matka moudrosti

Klíčem k poctivému studiu je pravidelnost. Neustále si stěžujeme na nedostatek času. Najít si týdně několik volných hodin je opravdu mnohdy problém - spíše však psychologický než reálný. Ke studiu se ovšem hodí i pár minut denně. V takovém případě pro nás nebude vzdělávání představovat takovou překážku a nebudeme mít proto snahu výuku tak často zanedbávat. Na pravidelnost si naše tělo snadno zvykne a studijní proces se zautomatizuje -  pak již to jde skoro samo. Kratší a častější studium nám navíc umožňuje být aktivnější a více se koncentrovat na danou látku.

Víc hlav víc ví

Víte o někom, kdo řeší stejný problém jako vy? Potom neváhejte a motivujte se ke studiu vzájemně! Vyrazte společně do kina na film v originálním znění, zajeďte si na dovolenou do destinace, kde se daným jazykem hovoří, dohodněte se na vypracování testů a porovnejte si vzájemně své výsledky. Čím je člověk starší, tím spíše se vyhýbá neznámému prostředí a nerad zkouší nové věci. Ve dvou se nejen lépe cvičí, ale také učí. Pokud jste se například sami neodhodlali k návštěvě skupinových jazykových kurzů, kolega nebo kamarádka vaše odhodlání zvýší. Společně si pak můžete sdělovat zážitky a řešit případné nejasnosti. A kdy jindy začít než na podzim? Doba dovolených je již pryč a do Vánoc ještě času dost, takže neváhejte a pusťte se do toho!

Skřivánek

 www.skrivanek.cz

Reklama