„Atopický ekzém je onemocnění, se kterým se již narodíme. Současná medicína jej sice zcela vyléčit nedokáže, ale přesto existuje několik možností jak dostat ekzém „pod kontrolu“.

Robátko

Nevíte, zda se jedná o atopický ekzém nebo o krátkodobou kopřivku? Pro rozpoznání je nutno absolvovat celkové vyšetření dítěte. Jedná se o důkladný rozbor údajů o rodině, zhodnocení stravy dítěte a jeho růstu, délce kojení a také to, jak reaguje na postupnou změnu ve výživě. Dále je nezbytné doplnit pomocná laboratorní, alergologická a Robátkoimunologická vyšetření, kde se s konečnou platností rozhodne, zda je atopik s vrozenou dispozicí nebo nikoliv.

Jestli-že diagnostika prokázala atopický ekzém je nutno upravit životosprávu a domácí prostředí. Cílem je odstranění všech negativních faktorů, které jen odstranit lze. Ne každý provokující moment však lze odstranit, a proto je potřeba se zaměřit na ty, které ovlivnit můžeme.

Praní a aviváž

Používejte hypoalergenní přípravky určené speciálně pro ekzematiky. Místo aviváže zvolte ocet, který změkčí prádlo a navíc pomůže odstranit zbytky pracího prášku. Lůžkoviny je vhodné prát v horké vodě kvůli roztočům.

Oblečení

Svou pozornost nyní zaměřte jen na bavlnu. Pro malé děti na noc jsou vhodné bavlněné návleky na ruce, protože ekzém je trápí nejvíce v noční hodinu a hrozí rozškrabání postižených míst. Naprosto nevhodná je pro ekzematické dítě vlna.

Bezalergenní prostředí

Pořiďte si kvalitní vysavač, přikrývky z dutých vláken a molitanové matrace. Co provést se zvířetem? Nejprve proveďte test – zaveďte jej k přátelům na pár dní, pokud se stav dítěte po jeho návratu nezhorší, ponechejte si zvířátko i nadále.

 

babyVlhkost a teplota vzduchu

Optimální vlhkost v místnosti je kolem 50% ne více, aby nedocházelo k množení plísní. Ideální teplota je v rozmezí 21-22 °C přes den. V noci se doporučuje o 2 °C nižší, aby se dítě nezapotilo a nezvýšila se mu svědivost.

Péče o kůži a kosmetika

Jelikož je pokožka ekzematického dítěte velice citlivá je vhodné zvolit takovou kombinaci, která bude pokožku hydratovat. V každodenní péči o ekzematickou pokožku se osvědčil konopný olej. Jeho výhodou je, že perfektně zvláčňuje a zjemňuje pokožku. Navíc chrání proti vzniku suchých a drsných míst. Vyzkoušejte Robátko dětský olej pro každodenní péči o velmi citlivou, suchou pokožku. Účinné složky přípravku jsou konopný olej, hroznový olej, levandule, měsíček a šalvěj. Robátko dětský olej výrazně obnovuje a posiluje ochranný kožní plášť, díky čemuž je pokožka hladší, pevnější a lépe chráněna proti vzniku drsných, suchých míst na pokožce. Přírodní receptura oleje je vhodná i pro nejmenší děti.

Více o produktu se dozvíte zde.

K dostání ve vašich lékárnách, prodejnách zdravé výživy a bylinářstvích.

Koupání

RobátkoPlatí jednoduché pravidlo- tzv. „Pravidlo tří“. Koupejte nejčastěji jednou za tři dny. Délka koupele maximálně tři minuty s použitím čistě přírodního produktu. Pro každodenní jemné a šetrné mytí extra citlivé pokožky je vhodná Robátko mycí pěna. Je určena speciálně pro děti od kojeneckého věku, ale i pro dospělé s velmi citlivou pokožkou. Robátko obsahuje konopný olej, glycerin, levanduli a šalvěj. Pro své jemné složení se používá na mytí obličeje i okolí očí.

Více informací na www.cannaderm.cz.

RobátkoPo důkladném vysušení pokožky po koupeli je nutné pokožku dítěte dostatečně hydratovat. Zvolte přírodní, nedráždivý produkt, který dostatečně zvláčňuje a je k pokožce šetrný. Pro tyto účely se výborně osvědčil přípravek Robátko dětské mléko pro každodenní ošetřování citlivé pokožky obličeje i těla dítěte. Je vhodný i pro nejmenší děti, které trpí atopickým ekzémem. Robátko dětské mléko obsahuje přírodní složky, jako konopný olej, bambucké máslo, měsíček a šalvěj.

Více o produktu zde.

K dostání ve vašich lékárnách, prodejnách zdravé výživy a bylinářstvích.

Reklama