Vlasy

Trápí vás vypadávání vlasů? Máme pro vás jedinečný tip!

Trápí vás vypadávání vlasů? Máme pro vás jedinečný tip! Minoxidil je látka, která vede ke zpomalení vypadávání vlasů.  Byl původně vyvinut jako lék k tabletovému podávání u vysokého krevního tlaku, kde už se dnes nepoužívá. Během tehdejší terapie se zjistily vedlejší účinky v podobě obnovy růstu vlasů.

Od té doby se používá ve formě roztoku do kštice. Minoxidil se při léčbě vypadávání vlasů používá v koncentraci 2%(a pouze pro muže i 5%) rozpuštěný v propylenglykolu. Výhodou propylenglykolu je usnadnění průniku účinné látky do kůže, především jejích středních vrstev. To je důležité, protože minoxidil způsobuje rozšíření drobných cév kolem vlasového váčku. Rozšíření vede ke zlepšenému prokrvení a urychlení látkové výměny, takže se zvýší přísun živin k růstové zóně vlasu.

bllll

Aplikace minoxidilu spočívá v nanesení - ideálně vmasírování na prořídlá místa 1 ml roztoku 2 x denně. Léčba je dlouhodobá, první výsledky se dají očekávat za 3-4 měsíce. Minimální doba použití se uvádí 6-12 měsíců. V některých případech je třeba kvůli zachování příznivých účinků léčby podávat preparát prakticky trvale. Pacient nesmí být překvapen z toho, že po zhruba 4- 8 týdnech po začátku aplikace preparátu může dojít k přechodnému zvýšenému vypadávání vlasů, které souvisí s dosažením konečné fáze vlasového cyklu u většího množství vlasových váčků najednou. Z nežádoucích účinků se nejčastější vyskytuje zvýšená citlivost vůči UV záření a bolest hlavy při předávkování preparátu. Preparáty s minoxidilem není vhodné podávat u těhotných a kojících žen.

Hlavní indikací pro léčbu minoxidilem je hormonální výpadek vlasů u mužů a žen, tzv. androgenetická alopecie. Ta patří k nejčastějším onemocněním kštice. V literatuře se uvádí, že tento problém postihne až 70 % mužů a 40 % žen. U mužů se objevuje nejčastěji kolem 40. roku věku a projevuje se symetrickým ústupem vlasové hranice nad čelem, tvorbě koutů a řídnutí vlasů na temeni hlavy. S postupem času dochází k tvorbě pleše na temeni a zbylé vlasy vytvářejí jen úzký podkovovitý pruh v týlu. U žen se tato nemoc projeví nejčastěji v období menopauzy. Bývá zachována vlasová hranice nad čelem, postupně dochází ke zvýraznění pěšinky, k řídnutí v oblasti nad čelem a na temeni, pouze výjimečně vznikne v tomto terénu lysina.

Minoxidil prodlužuje růstovou fázi vlasového cyklu, zastavuje výpad a podporuje růst nových vlasů v prořídlých ložiscích. Odpověď na léčbu minoxidilem vyhodnocujeme nejdříve po 6-12měsíčním užívání.

V klinických studiích se sledovala účinnosti 2% roztoku minoxidilu u mužů s plešatostí na temeni hlavy. Výsledky ukázaly, že u 48 % mužů se vypadávání vlasů po roční aplikaci zastavilo. Hustota vlasů se po 24 měsících obnovila až o 30 %. U 36 % mužů byl zaznamenán snížený výpadek vlasů a obnova růstu v menší míře. U 16 % mužů zvýšený růst vlasů nenastal. Klinické testování u žen ukázalo srovnatelné výsledky.

Minoxidil lze s úspěchem použít i u vypadávání vlasů jiného původu. V takovém případě se jedná o indikaci, která není podložena klinickými testy. S výhodou pak minoxidil z klinických zkušeností používáme u vypadávání vlasů při nadměrné stresové zátěži, po infekčních chorobách, při drastických dietách nebo při doléčení výpadku při chorobách štítné žlázy.

bbbbb

Pokud máte problémy s vypadáváním vlasů, vyzkoušejte přípravek Belohair. Více informací najdete na stránkách www.belupo.cz

tisková zpráva

   
24.03.2014 - Péče - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] metro84 [*]

  Je hezké, jak se při hledání a zkoušení něčeho, objeví něco úplně jiného Sml58 naštěstí nepotřebuji Sml16

  superkarma: 0 23.01.2016, 09:37:05
 2. [2] bobani [*]

  Sml67

  superkarma: 0 20.06.2015, 16:53:46
 3. [1] DOMINIKA26 [*]

  ja jsem spokojená s donnou hair, jsou to vitamíny které dodají vlasům vše co jim zrovna chybí, me teda pomohly obrovsky!!!

  superkarma: 0 09.04.2014, 09:43:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme