Únava je jedním ze sedmi příznaků, které pacienti nejčastěji uvádějí svému ošetřujícímu lékaři v průběhu vyšetření. V současné populaci považuje v průměru každý čtvrtý člověk únavu za svůj hlavní problém. S vyspělou technikou na jedné straně žijeme rychlým tempem, v pohodlí, v teple, ale na druhé straně se vzdalujeme od přírody, naše tělo je vystavováno stresům a dalším nepříznivým vlivům okolí.

 

Ve snaze přebít únavu máme sklon ke konzumaci sladkých jídel, kouření, nadměrnému pití alkoholu a kávy. Bohužel tyto návyky prohlubují vyčerpanost a často vedou ke zhoršení našeho celkového zdravotního stavu. V boji proti únavě bychom měli proto dávat přednost účinným a ověřeným léčebným přípravkům.

 

V prevenci i léčbě dopadů stresu, únavy, vyčerpání a pocitu slabosti má v dnešní době důležité a významné postavení Pharmatonâ Geriavit. Tento originální léčebný přípravek je možné koupit i bez lékařského předpisu v našich lékárnách. Jeho účinnost, snášenlivost a bezpečnost je ověřena nejen v klinických studiích, ale především pozitivními zkušenostmi miliónů žen a mužů na celém světě.

 

Pharmatonâ Geriavit obsahuje unikátní ženšenový výtažek G115â s vyváženou kombinací vitaminů, minerálů, stopových prvků a dalších látek. Pozitivně ovlivňuje vnímavost, soustředění, odolnost proti stresu, období rekonvalescence, fyzickou a duševní výkonnost. Pomáhá při únavě a vyčerpání a zmírňuje obecné příznaky stárnutí, zvyšuje obranyschopnost organismu. Přípravek je vhodný k dlouhodobému užívání i pro diabetiky.

 

K přípravku Pharmatonâ Geriavit můžete nyní v lékárně získat zdarma luxusní vánoční obal.

 

Pharmatonâ Geriavit je lék k vnitřnímu užití, proto čtěte pečlivě příbalový leták!  

 

 

Desatero únavy

 

1. Není únava jako únava

Přirozená trvá několik dní podle stupně a délky trvání zátěže, trvá-li měsíc, nejde již o normální stav a hovoříme o prolongované únavě, pokud trvá 6 měsíců, pak jde o únavu chronickou.

 

2. Fyzická únava (tělesná)

Je vnímána jako nedostatek síly, výkonnosti a energie, často jako tíha ve svalech.

 

3. Duševní únava (mentální)

Většinou je chápána jako ztráta motivace, koncentrace, bystrosti a zhoršení paměti, je obvykle spojená s ospalostí.

 

4. Tři časté příčiny únavy

Postinfekční únava, následuje po prodělání běžných respiračních infekcí, dále únava při anémii způsobené nedostatkem spánku a také únava při změnách psychické rovnováhy

 

5. Zdravý životní styl

Nejlepší prevence únavy zahrnuje vyváženou a pestrou stravu, vyloučení kouření, návykových a toxických látek, pravidelný a aktivní odpočinek, posilování fyzické kondice a dostatek spánku.

 

6. Obrana proti stresu

Cesta k duševní a tělesné rovnováze, péče o pracovní, partnerské a rodinné vztahy, budování zázemí, vyrovnaný poměr práce a odpočinku.

 

7. Pravidelně a častěji odpočívat

Vhodný je odpočinek v pravidelných rytmech; denních, týdenních, čtvrtletních...

 

8. Objeví-li se únava a nepomůže-li odpočinek

Ve vyvážené kombinaci optimalizovat příjem vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších látek jako např. ženšen.

 

9. Ženšen

Významný adaptogen normalizující funkce organismu a zvyšující odolnost organismu vůči stresu a únavě. V současné době se v klinické praxi uplatňuje ženšenový výtažek, označovaný obchodní značkou jako G115.

 

10. Neustupující únava i při změně životního stylu a správné životosprávě

Je vhodné navštívit lékaře.

Reklama