Zdraví

Trápí Vás únava?

 

Únava je jedním ze sedmi příznaků, které pacienti nejčastěji uvádějí svému ošetřujícímu lékaři v průběhu vyšetření. V současné populaci považuje v průměru každý čtvrtý člověk únavu za svůj hlavní problém. S vyspělou technikou na jedné straně žijeme rychlým tempem, v pohodlí, v teple, ale na druhé straně se vzdalujeme od přírody, naše tělo je vystavováno stresům a dalším nepříznivým vlivům okolí.

 

Ve snaze přebít únavu máme sklon ke konzumaci sladkých jídel, kouření, nadměrnému pití alkoholu a kávy. Bohužel tyto návyky prohlubují vyčerpanost a často vedou ke zhoršení našeho celkového zdravotního stavu. V boji proti únavě bychom měli proto dávat přednost účinným a ověřeným léčebným přípravkům.

 

V prevenci i léčbě dopadů stresu, únavy, vyčerpání a pocitu slabosti má v dnešní době důležité a významné postavení Pharmatonâ Geriavit. Tento originální léčebný přípravek je možné koupit i bez lékařského předpisu v našich lékárnách. Jeho účinnost, snášenlivost a bezpečnost je ověřena nejen v klinických studiích, ale především pozitivními zkušenostmi miliónů žen a mužů na celém světě.

 

Pharmatonâ Geriavit obsahuje unikátní ženšenový výtažek G115â s vyváženou kombinací vitaminů, minerálů, stopových prvků a dalších látek. Pozitivně ovlivňuje vnímavost, soustředění, odolnost proti stresu, období rekonvalescence, fyzickou a duševní výkonnost. Pomáhá při únavě a vyčerpání a zmírňuje obecné příznaky stárnutí, zvyšuje obranyschopnost organismu. Přípravek je vhodný k dlouhodobému užívání i pro diabetiky.

 

K přípravku Pharmatonâ Geriavit můžete nyní v lékárně získat zdarma luxusní vánoční obal.

 

Pharmatonâ Geriavit je lék k vnitřnímu užití, proto čtěte pečlivě příbalový leták!  

 

 

Desatero únavy

 

1. Není únava jako únava

Přirozená trvá několik dní podle stupně a délky trvání zátěže, trvá-li měsíc, nejde již o normální stav a hovoříme o prolongované únavě, pokud trvá 6 měsíců, pak jde o únavu chronickou.

 

2. Fyzická únava (tělesná)

Je vnímána jako nedostatek síly, výkonnosti a energie, často jako tíha ve svalech.

 

3. Duševní únava (mentální)

Většinou je chápána jako ztráta motivace, koncentrace, bystrosti a zhoršení paměti, je obvykle spojená s ospalostí.

 

4. Tři časté příčiny únavy

Postinfekční únava, následuje po prodělání běžných respiračních infekcí, dále únava při anémii způsobené nedostatkem spánku a také únava při změnách psychické rovnováhy

 

5. Zdravý životní styl

Nejlepší prevence únavy zahrnuje vyváženou a pestrou stravu, vyloučení kouření, návykových a toxických látek, pravidelný a aktivní odpočinek, posilování fyzické kondice a dostatek spánku.

 

6. Obrana proti stresu

Cesta k duševní a tělesné rovnováze, péče o pracovní, partnerské a rodinné vztahy, budování zázemí, vyrovnaný poměr práce a odpočinku.

 

7. Pravidelně a častěji odpočívat

Vhodný je odpočinek v pravidelných rytmech; denních, týdenních, čtvrtletních...

 

8. Objeví-li se únava a nepomůže-li odpočinek

Ve vyvážené kombinaci optimalizovat příjem vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších látek jako např. ženšen.

 

9. Ženšen

Významný adaptogen normalizující funkce organismu a zvyšující odolnost organismu vůči stresu a únavě. V současné době se v klinické praxi uplatňuje ženšenový výtažek, označovaný obchodní značkou jako G115.

 

10. Neustupující únava i při změně životního stylu a správné životosprávě

Je vhodné navštívit lékaře.

   
20.11.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] arjev [*]

  Když jdu k šéfovi na poradu,jsem silně unavena,protože znám ty jeho kydy,které se stejně nedají splnit.Jinak pracuji:nemožné ihned a zázraky do 3dnů.Pro šéfíka:Žádný Geriativ,ale pořádný průplach hlavou(horní část)

  superkarma: 0 20.11.2006, 11:48:14
 2. avatar
  [7] Prdlík [*]

  taky mám chronickou únavu - usnu kdykoliv a kdekoliv -nějaké skákání dětí kolem mě nerozhodí - zobání pilulek to opravdu nevyřeší

  superkarma: 0 20.11.2006, 11:22:39
 3. avatar
  [4] Gamibo [*]

  lilithheta:Nevím jak u tebe,ale můj milý problém jsou i děti(9 a 3),takže si nemůžu jít lehnou vždy když chci.Ten mladší syn je takový čertík,že i zbytek jakékov energie ze mě vysaje.Navíc bývá i často nemocný,tak se můj svět izoluje pouze na domáctnost a jakmile opět kýchne tak pro mne je to jako by vypukla III.světová válka.Pak není ani síla energii čerpat.

  superkarma: 0 20.11.2006, 09:55:01
 4. avatar
  [3] Vivian [*]

  No chtěla bych vidět někoho, kdo to vyřešil zobáním pilulek...

  superkarma: 0 20.11.2006, 09:37:05
 5. avatar
  [2] lilithheta [*]

  Gamibo: Tak to jsme na tom dost podobně (až na to spaní, které mi vůbec nedělá problémy, s klidem usnu "požádání" kdykoli). Už mě to štve, jsem bez energie, víceméně mě nic nebaví, jsem tak unavená, že ani nedokážu přemýšlet, etc. A pak po po nějaké době je zase týden, kdy můžu lámat rekordy ve svěžesti.

  superkarma: 0 20.11.2006, 09:13:22
 6. avatar
  [1] Gamibo [*]

  Únava je zvláštní věc a já několik let s ní už bojuji.Připadám si bez života a bez energie,v momentě se nadšeně vrhám do nových věcí,ale vzápětí totálně rezignuji.Jsem jako sirka,která rychle vzplane a vzápětí zhasne.Už řadu měsíců se mi chce spát ve čtyři hodiny odpoledne,ale jakmile vlezu do postele tak jsem jako sova.V noci to není o moc lepší,když konečně po třech hodinách převalování usnu tak se 10x vzbudím.Tak a jdu na kafe!

  superkarma: 0 20.11.2006, 08:42:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme