Nastala zima – období nepříjemného nachlazení. Ze všech stran na nás útočí reklamy s chemickými preparáty, ale co nejprve vyzkoušet tradiční přírodní tipy nebo třeba českou Vincentku?

Chladné, až mrazivé dny, přechody z tepla do zimy, kýchající a popotahující lidé kolem vás, to vše jsou ideální podmínky pro nepříjemné nachlazení, chřipku a další nemoci. Pokud není nemoc opravdu závažná a musíme vyhledat lékaře, zkusme osvědčené tipy, které se, ne bez důvodu, předávají mnoho generací. Pro náš organismus bude tato léčba rozhodně šetrnější, a věřte, že zabere.

Vincentka

  • Slepičí polévka – krásně prohřeje, dodá potřebné vitamíny a minerály. Není to pouze „babská rada“, např. podle výzkumu (studie publikovaná v americkém odborném časopisu Chest) má taková polévka protizánětlivé účinky (pomáhá při bolesti v krku) a uvolňuje dutiny.
  • Napařování nohou – pravá „babská rada“, která ale opravdu funguje. Tělo se prohřeje, nastartuje k boji s bacily, dochází k uvolňováním dutin.
  • Priznicův zábal - studený zapařovací obklad, který má sloužit k lokálnímu prokrvení. Látka namočená ve studené vodě se překryje suchou látkou. Obklad by měl být na těle max 2-3 hodiny. Při opakování je nutné zachovat přestávku 3-4 hodin.
  • Vincentka pokojové teploty - popíjíme (možno i inhalovat či kloktat) samotnou 2x denně před jídlem výborný je jejich sirup proti kašli.

Vincentka

Vincentka je ojedinělá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, která je skvělým pomocníkem proti onemocnění cest dýchacích. Její účinky jsou prověřené staletími. Svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a prvků napomáhá rozpouštění hlenů a má blahodárný vliv na hlasivky. Kromě toho je také největším zdrojem pro organismus potřebného jódu. Na bolest v krku jsou skvělé Vincentka pastilky, na podráždění průdušek a nepříjemný kašel pomůže Sirup s mateřídouškou a jitrocelem sliznice zvlhčí a ucpaného nosu zbaví Vincentka Nosní sprej, který není návykový a lze ho používat i preventivně. Nosní sprej Junior je určen i pro novorozence. Pro ucpané dutiny či pravidelnou hygienu je skvělým pomocníkem proplach dutin koncentrátem Nasalis.

Produkty značky Vincentka mohou používat i těhotné a kojící ženy a malé děti.

www.facebook.com/VincentkaLuhacovice

VincentkaBylinky – lipový čaj s bezinkovým květem – výborný při nachlazení a horečkách

Česnek – pojídat ideálně syrový – má silně antibakteriální účinek

Zázvor – raději ne syrový, mohl by „popálit“ sliznici – výborný je odvar nebo přelitý menším množstvím horké vody, a s přidáním medu a citronu

Cibulový sirup proti kašli – recept lidového léčitele pátera F. Ferdy: 10 dkg cibule, 10 dkg cukru, do 1litru vody, vařit ½ hodiny, pít 6 dní

Olejový zábal na hruď – je výborný na odlehnutí a při zánětu průdušek – vatu namočíme do teplého oleje, přiložíme na hrudník, překryjeme igelitem a suchou plenou

Jaké osvědčené tipy máte vy?

Reklama