Zdraví

Trápení s aftami dětí i dospělých vyřeší tenkovrstvá náplast After

Léčba aft bývá zdlouhavá, protože ústní dutina, ve které se vyskytují, je neustále zvlhčována slinami. Proto většina prostředků na léčbu aft selhává nebo je při každodenním shonu nekomfortní. Na trhu je nyní úplná novinka v léčbě aft, tenkovrstvá náplast After, která dokonale přilne na postižené místo a okamžitě hojí. Velkou výhodou je, že náplast mohou používat i děti od čtyř let, které na afty často trpí.

„Za nejlepší způsob hojení se dnes považuje tzv. vlhké hojení. Znamená to vytvoření takových podmínek, při kterých mohou buňky imunitního systému nejlépe rekonstruovat poškozené tkáně. Tento způsob hojení lze úspěšně využít i v případě aft, kdy se při použití speciální náplasti vytvoří na aftě tenká gelová vrstva,“ komentuje aktuální postupy léčby aft dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová, PhD.

Hygienické a snadno použitelné náplasti After jsou zcela novým řešením, které přináší okamžitou úlevu a urychlují hojení. Náplast funguje na principu ochranné vrstvy, která obsahuje tři aktivní hojivé složky, které přispívají k léčbě i tlumení bolesti. „Náplast After je vhodná k léčbě všech věkových skupin včetně dětí od čtyř let pod dohledem dospělých. Svou jedinečnou technologií tak představují zásadní průlom v léčbě aft“, říká MUDr. Monika Arenbergerová, PhD.

Tenkovrstvé náplasti After se jednoduše aplikují a samovolně přilnou k aftě. Po jedné až třech hodinách, podle množství slin, se náplast v ústech samovolně rozpustí, ale ochranná vrstva s hojicími účinky na aftě zůstává. Aplikace může být po několika hodinách podle potřeby zopakována. Každá náplast je hygienicky zabalena.

„Rozpustná náplast After využívá aktivní vlastnosti kyseliny hyaluronové, která napomáhá k obnově ústní tkáně. Druhou složkou náplasti je výtažek z kůry kořenovníku obecného, který vytváří nepropustnou vrstvu na zasaženém místě. Celulóza dotvoří silnou ochrannou bariéru, která umocňuje účinek léčby a zároveň funguje jako zábrana mezi citlivou aftou a ostatními částmi ústní dutiny. Tím se zabrání bolestivému kontaktu afty například s jídlem,“ vysvětluje působení aktivních složek MUDr. Monika Arenbergerová, PhD.
Rozpustné tenkovrstvé náplasti na afty After jsou volně prodejné v lékárně. Jedno balení obsahuje 8 kusů náplastí. Doporučená cena balení je 245 Kč.

Přesnou příčinu aft lékaři neznají

Afty jsou ústní vřídky, které se tvoří na vnitřní straně tváří, rtů, dásní nebo na jazyku. Postihují děti i dospělé a vyznačuje se pálivou bolestí, která ztěžuje mluvení a příjem potravy. Všechny tyto projevy přetrvávají několik dní, ale mohou pacientovi znepříjemňovat život až tři týdny.

Přesnou příčinu aft lékaři neznají, ale existuje mnoho faktorů, které jejich vznik podporují. Patří k nim snížená imunita, která souvisí se stresem, nemocí, infekcí či únavou. Viníkem může být také alergie na potraviny, žaludeční onemocnění či konzumace hrubého, kyselého a kořeněného jídla. Vliv na vznik aft se přikládá taktéž nedostatku vitamínu B 12, železa a kyseliny listové. Některé ženy trápí afty v souvislosti s hormonálními změnami vyvolanými menstruací. Velmi často se afty vyskytnou při poranění tkáně například při stomatologickém zákroku, oděrkách od rovnátek či umělého chrupu, ale také při poraněních způsobených kousnutím do tváře.

afty

Zdroj: www.afterremesense.com/Česká republika

   
05.05.2011 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] Roland [*]

  Trpím na vše možné, na afty zatím ne, ale nikdy neříkej nikdy.

  superkarma: 0 05.05.2011, 21:08:04
 2. [4] JustitiaJ [*]

  Sml15 aftami???

  http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=aft&Hledej=Hledej

  superkarma: 0 05.05.2011, 16:38:07
 3. [3] lenkaloompa [*]

  Klára Křížová — #2 Super, děkuji za zkušenost...přeposlala jsem to bráškovi, tak snad to zabere...

  superkarma: 0 05.05.2011, 13:13:45
 4. [2] Klára Křížová [*]

  lenkaloompa — #1 Zkoušela jsem ji na aftu na vnitřní tváři, držela dobře, afta byla taková "otupělá", nebolela tolik.

  1. na komentář reaguje lenkaloompa — #3
  superkarma: 0 05.05.2011, 12:53:02
 5. [1] lenkaloompa [*]

  Můj bráška od mala neskutečně trpí na afty...většinou jich má plná ústa ve stresovém období (před zkouškami, státnicemi, pohovorem...). Zatím mu pořádně nic nezabralo, tak mu zkusím zaslat odkaz na tuto náplast a uvidíme...snad zabere!

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  superkarma: 0 05.05.2011, 11:08:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme