Vztahy

Trapasy - Příběh první: Náraz ve Stromovce

Všechny jistě znáte jistě situace, kdy byste se raději neviděly, ani viděny nebyly - a už vůbec ne svými exmilenci či exmanželi.

Moje sestra například kdysi velmi dávno jako hodně mladé děvče chodila s jistým hercem. Moc ho milovala, nicméně on dal přednost jiné. Po zhruba 20 letech ho potkala na ulici. Zrovna byla tehdy volná a on dost možná taky, neboť manželství mu nevyšlo. Jenže: nevypadala ten den dle svých představ dokonale, a tak přešla na druhý chodník. Škoda, možná, že mohla žít dnes úplně jinak - dotyčný se totiž krátce nato začal objevovat ve společnosti jiné ženy a posléze se i znovu oženil.

A něco podobného se mi stalo nedávno taky - rovnou dvakrát. S tím rozdílem, že bych ony „ex“ rozhodně do své náruče znovu nebrala, protože toho nejlepšího mám přece doma.

Nicméně přestože opustili oni mě, se všemi jsem se rozešla v dobrém (protože jsem prostě „hodná holka“) a občas se s nimi i viděla - plánovaně, samozřejmě.

Byl 1. máj. Ten můj musel do práce a venku bylo nádherné počasí: obloha azuro a teplota jen lehce přes 20. Sedět doma se nedalo. Normálně bych vytáhla kolo a o zábavu měla postaráno. Jenže smůla: to jaro nám předělávali sklepy a já ke svému kolu přístup neměla.

Další možností bylo zavolat nějaké kamarádce a jít se s ní třeba projít, nebo se jí vnutit na zahradu. Jenže zrovna žádná nebyla bez programu. V tu chvíli jsem pochopila, proč si jedna z nich, když se ocitla single, překvapivě pořídila psa. Jít totiž „jen tak sama“ na procházku je prostě divné.

Touha ocitnout se v přírodě po dlouhé zimě byla však silnější, a tak jsem zamířila do nedaleké Stromovky. No a co, říkala jsem si - tak se jdu vyvenčit sama, když nemám koho nebo s kým!

Zlákala mě nová zahradní restaurace. Koupila jsem si malé pivo a usedla ke stolečku. Sedím, vyhřívám se spokojeně na sluníčku, popíjím malé pivko.... Když tu najednou, kdo míří rovnou ke mně? Zbyněk!

Jeden z mých „ex“, který mě opustil asi před 13 lety. Přítelkyně, které ho znaly, mně v té době opatrně sdělovaly, že na ně působí, jako by byl (taky) na druhé pohlaví... Tento argument jsem odmítala: když jsem později po rozchodu hrála v divadle, s oblibou chodil na má představení a pokaždé s jinou „babou“.

Jenže Zbyněk nebyl sám, ale s chlapem! A zrovna na prvního máje!

A já tady pro změnu sedím jako typická „čekanka“. Sakra... když jsme se totiž viděli, nebo si psali k narozeninám sms a on se ptal, jak se mám, hrdě (a popravdě) jsem se pochlubila, že skvěle zadaně. Snad si mě nevšimne....

Všiml a také toho, že na ně zírám. Zbyněk už zdálky s širokým úsměvem haleká:

„Tak to vidíš, zjistil jsem, že s ženskými jsou jen potíže, tak jsem se dal radši na chlapy!“

„Ale Zbyňku, vždyť já to o Tobě tušila už dávno...“ usmála jsem se spiklenecky.

Usadili se oba ke mně a po chvíli jsem zjistila, že Zbyňkův „parťák“ je Emil, „ten“ Emil, dlouholetý kamarád a hlavně chronický proutník a nevěrník, o kterém mi často Zbyněk vyprávěl.
A já zas vysvětlila, že ten můj je na své každoroční „pánské jízdě“ a já nemohu vyjet na kole, proto sedím v zahradní hospůdce a vypadá to, že vyhlížím nějakého nového zájemce.

Snad jsem je přesvědčila - nicméně já (na každém šprochu... atd., znáte to) si stejně nejsem jistá, že Zbyněk .... Jenže to už se asi nedozvím.

Za týden vám budu vyprávět o podobném trapasu, pro změnu s expřítelem Kamilem, který se udál před jedním obchodním centrem.

   
19.09.2013 - Příběhy - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] paníliška [*]

  Jako trapas mi přjde tento článek.Sml80

  superkarma: 0 20.10.2013, 22:17:04
 2. [7] zorro4 [*]

  Rikina — #2 stokrát vtipnější než původní článekSml52

  superkarma: 0 19.09.2013, 18:41:09
 3. avatar
  [6] ajjana [*]

  Sml80 nějak jsem to nepochopila..

  superkarma: 0 19.09.2013, 11:37:49
 4. [5] Pavla_b [*]

  Alenka0010 — #3 Rikina — #2 cilani — #1 Připojuji se - trapas jsem neobjevila.

  A souhlas s Rikinou - proč bych nemohla být sama na procházce?Sml80

  superkarma: 0 19.09.2013, 11:19:22
 5. [4] Anai [*]

  Prostě mně bylo nepříjemné, že mě vidí 1. máje samotnou (u mě a u mých kamarádek to tak chodí - něco jiného je jít do lesa na houby) a jemu zas, že já ho vidím s chlapem, no! Navíc on to hodil jako vtip, že je mu líp s chlapem a já to pochopila zcela vážně.

   Snad zabere další zážitek s názvem "Bezdomovkyně", ten je více pochopitelný.

  superkarma: 0 19.09.2013, 11:18:17
 6. avatar
  [3] Alenka0010 [*]

  Taky marně hledám ten trapas...přijde mi to úplně normální, to se prostě stává, že občas potkáme bývalé partnery, no a co. 

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #5
  superkarma: 0 19.09.2013, 10:35:00
 7. [2] Rikina [*]

  cilani — #1 inu tak. Sml80 Ani já nevidím nic, co by se dalo označit za trapas, a navíc nechápu, proč jít na procházku sama je divné. Dokonce tolik, že je třeba si pořídit kvůli tomu psa. Sml57 Denně vídám plno lidí, kteří jdou sami, a připadá mi to běžné. Ale vzpomínám si, že mi kamarádka jednou vyprávěla, že šla sama lesíkem za jedním pražským sídlištěm, a kochala se přírodou, když tu náhle potkala nějakou paní, a ta jí důrazně doporučila mít toho psa na vodítku. Kamarádka se podivila, protože žádného psa nikdy neměla, což té paní obratem sdělila, a paní se podivila též - proč proboha někdo courá lesem bez psa! Ona si myslela, že někde poblíž kamarádky v houští jistě pobíhá pes na volno, protože co by jinak dělala ženská sama v lese... no tak už asi vím, kdo to byl. Sml32

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #5
  2. na komentář reaguje zorro4 — #7
  superkarma: 0 19.09.2013, 10:00:25
 8. [1] cilani [*]

  Tak marně hledám ten trapas... To jako že potkat bejvalého když nemám u sebe současného je trapas, nebo sedět sama u piva? Něco mi asi uniklo..

  1. na komentář reaguje Rikina — #2
  2. na komentář reaguje Pavla_b — #5
  superkarma: 3 19.09.2013, 07:54:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme