Na někoho se trapasy lepí, jak smůla na boty, jiný má to štěstí, že se mu vyhýbají. Ještě do nedávna jsem se počítala mezi ty šťastné, které znají trapasy spíš z filmových komedií. Až jsem si do toho pomyslného „hovínka“ šlápla sama.

pár

V domě mám jedinou sousedku, se kterou se bavím. Ne že bych byla nějaká fouňa, ale ostatní nájemníci jsou podstatně mladších ročníků, takže se naše komunikace smrskla na pouhé pozdravy.  

S paní „Čeníškovou“ se potkávám při venčení pejsků a občas dáme řeč i na chodbě, nebo na zastávce autobusu. Čeníšková není její pravé jméno, ale dala jsem jí svou soukromou přezdívku. Proč? Nikdy jsem si nemohla vzpomenout na její složité cizokrajné příjmení, a protože všem pejsánkům říká něžně čeníškové, začala jsem jí tak říkat taky. Zdánlivě nepodstatný detail.

Paní Čeníšková je roztomilá paní drobné postavy, a přestože jí bude něco kolem šedesáti, nosí krátce střiženou ofinku a dlouhý ohon, takže má stále mladistvý kukuč.

Žije sama se svou „kokřicí“ v malé garsonce. Jednou se mi svěřila, že už je v důchodu, má dospělého syna a vnučku. Nikdy jsem je ale neviděla, paní Čeníšková jezdí spíš za nimi než oni za ní.  

Nedávno jsem ji chtěla poprosit, aby za mě v době mé nepřítomnosti převzala poštu. Zazvonila jsem u jejích dveří a přišel mi otevřít muž. Evidentně mladší než paní Čeníšková. Okamžik překvapení mě trochu vykolejil. To bude asi ten syn, blesklo mi hlavou. „Dobrý den, mohla bych mluvit s… (ježíš, příjmení! Nemůžu přece říct Čeníškovou…) s  vaší maminkou?“

Muž lehounce zrozpačitěl: „To není moje maminka, to je přítelkyně.“

Z takového trapasu se těžko vyzouvá. Strašně jsem se omlouvala a sobě v duchu nadávala. Ale ten chlapík to vzal s humorem a vždycky, když se potkáme, vesele mě zdraví a potutelně se usmívá.

Zřejmě si tohle „trapné“ tajemství nechal pro sebe, protože se na mě dál usmívá i paní Čeníšková.

Jak jste na tom s trapasy vy, milé ženy-in? Přímo je přivoláváte, nebo se vám vyhýbají? Pokud se vám nějaký stane, umíte z něj šikovně a se šarmem vybruslit, nebo jste jak slon v porcelánu a ještě situaci zhoršíte?  Kdy se vám stalo něco trapného naposledy? Byla jste svědkem nějakého cizího trapasu? Smála jste se, nebo spíš styděla? Co byste považovala za největší trapas?

Napište nám své trapné příhody a historky na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama