.

Trampoty s cestováním

Cestování

Trampoty s cestováním

Doba letních dovolených se neúprosně blíží. Začínáme plánovat, kam pojedeme tentokrát.Cestovní kanceláře nabízí nejrůznější slevy, jen aby se sluncechtivý cestovatel vydal na svou pohádkovou dovolenou právě s tou či onou agenturou.

A když už cestovat, tak někam hodně daleko. A když hodně daleko, tak autobusem. A proč zrovna autobusem? Protože nemusíte řídit. Protože s sebou nemusíte vláčet mapy. Protože autobus je rychlejší než vlak. Protože autobus se pohybuje po pevné zemi. A protože proto.

Ale jen málo lidí si uvědomuje, že po nástupu do autobusu se v podstatě stává „nesvéprávným“. Jen si představte, že právě sedíte v tomto dopravním prostředku a jedete na dovolenou. Jsou to právě řidiči autobusu, kteří určují kudy se pojede (a tudíž, co po cestě uvidíte), na který film se budete dívat (pokud vůbec na nějaký), ale nejhorší je, že Vám také určují, kdy můžete vykonat onu potřebu. V modernějším autobuse je sice toaleta, ale tu Vám zakáží používat už během prvních pěti minut jízdy (tedy až na nouzové případy). Jenže když víte, že nesmíte, tak musíte každých deset minut a pokaždé nouzově. Pokud se Vás problémy s močovým měchýřem netýkají, jistě si vzpomenete na jakýsi článek, ve kterém se psalo, že dlouhé sezení může způsobit plicní embolii, a proto při každé zastávce zuřivě obíháte parkoviště, aby si snad Vaše krev nemyslela, že se může v žilách srazit. Pokud Vás ani toto netrápí, určitě si uvědomíte, že Vás z toho dlouhého sezení bolí záda.

Ale když Vás autobus celé pomačkané a bolavé konečně vyplivne na místě Vašeho několikadenního dovolenkového pobytu, zapomenete na všechny útrapy a je Vám jasné, že příště zase pojedete autobusem (musíte se přeci nějak dostat domů).
   
27.03.2003 - Zahraničí - autor: Linda Kyjovská

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Hysteria [*]

  Autobusem ani omylem,mám radši letadlo,za ty 2-4 hodiny na místě,bez dolámaného těla.

  superkarma: 0 27.03.2008, 08:57:23
 2. avatar
  [5] _Lucky [*]

  Nevím, já jezdím s levnějšíma cestovkama do ciziny (i daleké) busem. Cesta je to hrozná, ale poznávačka snad ani jinak nejde. Než ležet někde na pláži týden, já za stejné prachy měsíc cestuju po Evropě. Taky záleží na partě - přece jen cesta chvíli trvá.

  superkarma: 0 27.03.2003, 18:25:22
 3. avatar
  [4] medved [*]

  s tim zachodem v busu to sedi , nechapu proc tam je, kdyz se nesmi pouzivat ,
  jinak me bus nevadi, jak do nej sendu tak spim, takze at jedeme kam jedeme, ja to prospim

  superkarma: 0 27.03.2003, 12:56:17
 4. avatar
  [3] Drahuška [*]

  Do jižních Čech či Francie autem, do Řecka či na Kanáry letadlem (na letiště autem)

  superkarma: 0 27.03.2003, 11:57:32
 5. avatar
  [2] femme [*]

  na kratší vzdálenosti a na vzdálenosti delší jedině letadlo

  superkarma: 0 27.03.2003, 10:33:46
 6. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Kdepak, žádné cestovky, žádné autobuse. Jedině vlakem a tam, kam chci. Čekání na přípoje a zážitky s průvodčími koneckonců patří k nejoblíbenějším historkám, kterými po dovolené bavím své okolí.

  superkarma: 0 27.03.2003, 09:33:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme