Zdraví

Tradice bylin v moderní medicíně

O léčebných účincích rostliny s latinským názvem Pelargonium sidoides věděli již afričtí domorodci!

Nápojem z kořenů pelargonie (Pelargonium sidoides), která roste pouze na území jižní Afriky, tu před více než sto lety léčili jistého angličana jménem Charles Henry Stevens. Stevens do Afriky vycestoval na doporučení svých lékařů. Měl totiž těžkou tuberkulózu v pokročilém stádiu a klima Jižní Afriky mělo ulevit jeho útrapám. Zpráva o nemocném angličanovi se brzy dostala mezi domorodce a místní šaman nabídl Stevensovi pomoc. Tajemný nápoj, který mu šaman připravoval každý den z kořenů rostlin, užíval nemocný Stevens po dobu čtyř měsíců. K úžasu všech se zpátky domů vracel téměř zdráv...

kaloba

Jeho dobrý stav vyvolal v Anglii a po té i v Evropě velký zájem o výtažek z kořene byliny. Ten byl následně užíván jako lék na tuberkulózu pod zulským názvem Umckaloabo, a to až do objevu antituberkulotik. Poté pomalu upadal v zapomnění. Až v roce 1970 se Umckaloabo, dnes známý jako KALOBA, dočkalo v Evropě renesance. Lék se sice nepoužíval k léčbě tuberkulózy, ale vykazoval velmi dobré výsledky v léčbě jiných infekčních onemocnění dýchacího traktu a byl na půdě Mnichovské university podroben celé řadě klinických studií. Studie prokázaly, že lék má velmi dobré antivirotické a antibakteriální účinky - snižuje totiž schopnost virů a bakterií uchytit se a množit na sliznicích dýchacích cest. Navíc také zvyšuje aktivitu imunitního systému a uvolňuje a pomáhá odstranit hlen z dýchacích cest. Tohle všechno dokáže výtažek z krásně kvetoucí Pelargonium sidoides, která je dnes vzácným zdrojem výtažku Extractum pelargonií sidoides známého jako KALOBA.

KALOBA se tak stala výborným pomocníkem v boji s nachlazením, rýmou a bolestmi v krku.

kaloba

KALOBA je řešením, jak předcházet zbytečným komplikacím, jako jsou záněty průdušek či vedlejších dutin nosních, nebo další komplikace, vyžadující následné podávání antibiotik. Zbytečnému užívání antibiotik a dalších léků je možné předejít právě včasným podáváním extraktu z kořene africké pelargonie.

Rostlinný lék KALOBA pomáhá již při prvních příznacích onemocnění dýchacích cest a mohou jej užívat děti od jednoho roku. Při včasném podání a správném užívání můžete být vy nebo vaše dítě jako rybička již během čtyř dnů. A pokud ne, minimálně se vám výrazně uleví.

KALOBA je volně prodejný lék, který je k dostání bez lékařského předpisu v lékárně.

Pokud vás zajímá více informací o rostlinném léku KALOBA, najdete je na www.kaloba.cz

Protože je KALOBA lék, nezapomeňte si před jeho užitím důkladně přečíst příbalovou informaci.

Ze zahraničních zdrojů

 

   
25.01.2012 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [2] free [*]

    Já jsem něco podobného četa o cistus incanus .. koupila, užívala a nicSml15

    superkarma: 0 03.02.2012, 00:06:39
  2. [1] jerenika [*]

    ...jak to tak čtu, tak bych si měla tento lék koupit, nachlazená jsem už dlouho a nechce to ustoupit Sml15

    superkarma: 0 01.02.2012, 17:16:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme