Meloun, jak letní osvěžovač, se nevyplatil manželovi čtenářky Lalice. Z jakého důvodu - to se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu. Lalica přiložila i několik fotek.

Meloun, to je panečku osvěžení, jenže... když se to s melounem přežene, dojde k problémům - své o tom ví manžel čtenářky Lalice. Více níže v jejím příspěvku.


Milá redakce,

mezi naše oblíbené letní osvěžení patří melouny. Ty na snímcích jsou pořízeny na soutěži zdobičů melounů v Trenčíně.

meloun

Vzpomínám si na jednu dovolenkovou příhodu z Chorvatska. S manželem jsme byli na ostrově Hvar. Kuchyně byla pestrá a jelikož bylo opravdu vedro, hledali jsme vždy v pestré „tabuli“ něco, co by nás osvěžilo. Vybrali jsme si nakrájený meloun. Měl pokojovou teplotu a moc nám nechutnal. Do večera měl muž v břiše křeče a 2 dny strávil mezi postelí a toaletou. Z jídelny jsem mu nosila jen suché rohlíky. Jedna ze servírek si všimla, že manžel nechodí jíst a chtěla mu udělat radost, když je marod. Nabídla mi talíř s nakrájeným melounem... Naštěstí dieta a „černé uhlí“ průjem zvládly a my si od té doby, dáváme toto letní osvěžení jen doma, kde máme jistotu, že nestál drahnou dobu někde na slunci.

meloun

U nás na Moravě je opět uplakané dopoledne. Včera jsme měli babí léto, poletovalo barevné listí a foukal podzimní větřík.

meloun

Lalica

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Téma dne 10. srpna 2011: Co vás v létě nejlépe osvěží?

Posílejte mi své příběhy, úvahy, tipy a postřehy na téma:

  • Co vás v létě nejlépe osvěží?

Zasílat můžete i vaše originální fotografie, doplněné nějakým vtipným krátkým popiskem. Váš text a´t je dlouhý alespoň jako tento odstavec, abyste měla šanci na uveřejnění. Z uveřejněných příspěvků totiž vybereme jeden, jehož autorka (nebo autor) od nás získá exkluzivní osvěžující dárek, totiž nový dárkový kosmetický balíček Fa NutriSkin.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail (viz níže) nejpozději do středy 10. srpna 2011, 15.00 hodin.

fa

Reklama