Bulvár

Tož vitaj doma, děvčico

O miminko jsem se snažila cca od 19-ti let. Měla jsem kde bydlet, měla jsem práci, chvíli to vypadalo, že i spolehlivého tatínka pro budoucího prcka. Přítrž tomu učinila budoucí tchýně s tchánem, dítě se nekonalo. Já se odstěhovala, našla si jiného partnera a po čase jsem si řekla, že jsem připravena býti matkou. Slovo dalo slovo a začali jsme se snažit. To jsem ale nevěděla, že se chlapec snaží ještě někde jinde.

Inu následoval konec vztahu a já si řekla když dítě, tak jedině sama. Pak jsem poznala jeho. Poprvé jsem se viděli koncem června, v září téhož roku jsem mu potvrdila, že bude tatínkem. Po telefonu. Nic jsem o něj nechtěla, jen jsem si myslela, že by to měl vědět. Přijel, dali jsme si pizzu, pohár a bylo dohodnuto. Zůstaneme spolu.

A jaké bylo těhotenství? Dá se říct, že mohlo být i hůř. Našly se nějaké problémy s nízkým tlakem, krvácení, hrozící potrat v  9. týdnu, špatné výsledky triple testu, cca ve 20. týdnu hrozící předčasný porod. Mezitím přetahování s bývalým o společný majetek, jeho nechutné urážky a vyhrožování, stěhování, zařizování, malování,...výbavičku jsem si zajišťovala přes internet. Žádné obchody, žádné srazy s maminkami a povídání si o tom, co mě čeká.

Ale taky se konalo ono první kopnutí, viděla jsem na ultrazvuku, jak se prcek usmívá, můj málem slzu uronil, když mu pan doktor potvrdil, že čekáme holčičku. To mě tenkrát poprvé pozval na oběd :-) 

as

Taky se konalo otáčení plodu v cca 36. týdnu - to jsem myslela, že mě malá roztrhne a můj si myslel, že už rodím, jak jsem řvala. Porod: hororová pohádka s dobrým koncem. Termín byl 23.4.2008. Malá se šprajcla, že nikam nepoleze, tak jsme si ještě chvíli počkali. Vyvolávání dle babských rad? Akorát se mi v břiše vysmála do obličeje :-) Po dohodě s lékařem jsem do nemocnice nastoupila 1.5.2008. Začalo vyvolávání, ale ani to nepomohlo. Bolesti zad, stahy, tvrdnutí břicha. Říkali jsme si, že by bylo fajn, kdyby se malá narodila 1. máje a rovnou s červeným praporkem v ruce. Ony vůbec padaly vtipné hlášky. Proč ne, rodila jsem já, ne můj chlap.

2.5. Jakub nastupoval poprvé do nové práce. Dostala jsem zákaz rodit, aby ho chudáka ještě ten den nevyhodili. Já se vážně snažila, ale v době podávání obědů mi praskla plodová voda a já hned volala: dojeď, rodím! Na druhé straně: Cóóó? Teď? Ale já nevím, jestli můžu. Já: tak si to zařiď!!! A práskla jsem mu s mobilem. Každou chvíli jsem čekala, že mě odvezou na sál. A ono nic. Bolesti sílily, dostala jsem nemilosrdně klystýr, sotva jsem lezla a řvala jak tur. Od jedné sestřičky jsem dostala vynadáno, že jsem nechodila na předporodní kurzy. Že mě nikdo učit dýchat nebude.

kl

Malá se narodila po půl osmé večer, položili mi ji na břicho a první, co jsem řekla: boha, jak ses tam vešla? Můj si ji vyfotil a pak mi povídá: mám pro tebe jednu úžasnou zprávu. Já: jo?Jakou? A on: no už nemáš břuch! Samozřejmě se tam začali všichni smát. Všichni jsem byli rádi, že je to za námi. I porodní asistentka. Všichni si totiž mysleli, že malá bude prcek do 3kg. Jaký div, když vylezl drobek o váze 3,6 kg a 50 cm. Ani doktor to netipoval.

Pak přišla na řadu placenta. To už bude hračka, jsem si řekla. Haha, řekla by má dcera. Placenta se přetrhla, já začala krvácet. Následovalo vykopnutí novopečeného tatínka ze sálu, přišel pěkný tmavovlasý kluk, anesteziolog, a ptal se na moje poslední přání. Moje odpověď: Já už chci domů!!! Usmál se a já dle nařízení začala počítat...

Od 1.5. od večeře jsem nic nejedla, snídani jsem nestihla kvůli vyšetření, oběd kvůli prasklé plodové vodě, večeři kvůli porodu samotnýmu. Takže jaký div, když jsem se pak z narkózy vzbudila se slovy: anglická slanina. Můj na mě hleděl, co to po něm chci. Řekla jsem mu, že mám děsnej hlad a ať mi donese anglickou. Zatímco on to bral jako vtip, já šilhala hlady. Pak už to byla sranda. Když jsem si Amélii přivezla domů, převlíkla jsem si ji, přebalila, nakojila a položila do postýlky. Uvítala jsem ji slovy: tož vítaj doma děvčico!!!

A zazvonil zvonec a porodům je minimálně na pět let konec :-)

Lleennoo, Amelie je moc hezká holčička a je fain, že má maminku se smyslem pro humor. To se cení. Simona

Napište nám, jak probíhalo vaše těhotenství a porod? Těšíme se na adrese:

redakce@zena-in.cz

   
01.03.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] mio [*]

  lleennaa — #8 Sml52Sml52 se divím, že kondomy nebyly výherní cenou právě po dnešním tématuSml54

  superkarma: 0 01.03.2010, 20:43:58
 2. [8] lleennaa [*]

  enka1 — #5 díky ženě-in mám plný kredenc prezervativů Sml39

  Spermie si můžou plavat třeba kraulem Sml52

  1. na komentář reaguje mio — #9
  superkarma: 0 01.03.2010, 20:00:41
 3. avatar
  [7] Věrulinka [*]

  Sml30Sml59 krásná holčička Sml59Sml59Sml67

  superkarma: 0 01.03.2010, 16:46:18
 4. avatar
  [6] mio [*]

  to s tou slaninou je dobrýSml52Sml52

  Amélie je krásné jméno Sml67

  Jinak jsi měla štěstí, že doktoři se rychle rozhodli s tou placentou a hned jsi šla na sál..U mé kamarádky jim to rozhodnutí trvalo nebezpečně dlouho, málem vykrvácela a je nejen bez placenty, ale i bez dělohy...Ještěže to bylo u 2.porodu a další dítě už neplánovala..

  superkarma: 0 01.03.2010, 15:54:37
 5. avatar
  [5] enka1 [*]

  Člověk míní, spermie mění. Tož ať ti to vyjde jak míníšSml16.

  1. na komentář reaguje lleennaa — #8
  superkarma: 0 01.03.2010, 15:39:32
 6. [4] lleennaa [*]

  jsem ráda, že se bavíte Sml30

  mě se o tom zdálo ještě rok,...pokaždé jsem pak musela oprat povlečení, jak bylo mokré od potu Sml30

  superkarma: 0 01.03.2010, 15:08:00
 7. avatar
  [3] Laila [*]

  Sml30Sml59Sml59

  superkarma: 0 01.03.2010, 14:20:19
 8. avatar
  [2] maje [*]

  krásná holčička. a věř, že kolikrát bude humor to jediné, co ti zbyde.Sml54Sml54

  superkarma: 0 01.03.2010, 14:09:28
 9. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Tož pěkné, co dodat Sml67

  superkarma: 0 01.03.2010, 14:08:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme