Bulvár

Toužíte po romantickém Valentýnu?


Kdy jindy dokopat své miláčky k nějaké romantice než na Valentýna. Ulice i obchody jsou přeplněné srdíčky, což rozhodně zacloumá i s kamenným srdcem drsňáka…

Vezměte ho v sobotu na procházku a ukažte mu ve výlohách, co se vám líbí a co za nic nestojí - však to znáte, bude potřebovat trochu popostrčit. A určitě se nezapomeňte zmínit o romantické večeři, která navodí tu správnou atmosféru. Svíčky, vonné tyčinky nebo olejíčky, tlumená světla a k podbarvení hudba - to všechno k valentýnské náladě neodmyslitelně patří. A samozřejmě víno. Bez něj nemůže být Valentýn Valentýnem.

Jestli si nevíte rady, jaké víno je to pravé, nechte se inspirovat nabídkou Jacob´s Creek. Vyhlášená australská vína mají svůj specifický ráz, který značce vydobyl jedno z předních míst na světových trzích. I v Česku se prodej vín této značky rok od roku zvyšuje. Protože jsme národem vinařů, je jisté, že tento fakt svědčí nejen o vynikající a specifické chuti, ale i o kvalitě.

A co víc! U Jacob´s Creek se rozhodně nemusíte trápit tím, že vínům zrovna nerozumíte. Ať už dáváte přednost lehkosti bílého vína nebo červenému vínu s výrazným buketem, tady prostě nemůžete sáhnout vedle.

Z pestrého sortimentu Jacob´s Creek jsme pro vás vybrali následující kousky:

Chardonnay
Středně intenzivní slámová barva, razantní buket s dobře rozpoznatelnou broskví a melounem; na pozadí oříškové stopy po dubovém sudu a máslová komplexnost. To je jen entrée; na patře se pak plně potvrdí předešlé dojmy: broskvovo-melounová ovocná chuť s komplexními podtóny po ořeších a s jemným krémovým podtextem. Struktura je měkká, hedvábná a vyvážená čerstvou kyselinkou ve finiši. Ideální víno ke kuřeti se smetanovou omáčkou, k těstovinám, rybám a výrazněji upraveným mořským plodům.

Shiraz Cabernet
Karmínově červená barva řekněme střední hloubky leccos napoví už při pohledu. Ve vůni se dostaví očekávané aroma švestek a ostružin spolu s pikantními tóny koření, nádechem skořice a sladké vanilky, propůjčeným dubovým sudem. V chuti se odrážejí červené lesní plody i kouřové aroma sudu, což bezprostředně vytváří velmi atraktivní chuťový vjem, který ovšem doplňuje mírně ostýchavý tanin, jenž se zvýrazní v dlouho odeznívajícím finiši. Nejlépe se hodí ke zralejším sýrům, tomatovým úpravám těstovin a hlavně k jehněčímu masu.

Chardonnay Reserve
Středně intenzivní slámová barva s živými zelenkavými odstíny, intenzivní vůně po broskvi a melounu a na pozadí oříškové aroma sudu a máslová komplexnost. Ovocné vůně se plně realizují v chuti vína a výtečně se spojují s ořechovými chuťovými tóny, které nabídl dubový sud. Krémová a měkká textura, tolik typická pro Chardonnay od Jacob’s Creeku, je vyvážena svěžím, razantním finišem. V gastronomii nesmírně univerzální víno výtečné k drůbeži (a především ke kachně či huse), k rybám a darům moře. Znalci ocení, pokud jim Chardonnay Reserve doporučíte k vepřovému masu.

Shiraz Reserve
Víno s hlubokou granátovou barvou, jíž probleskují nachové odstíny. Po otevření se rychle rozvine intenzivní malinové aroma (nezapomeňte se nadechnout hned po vytažení korku!), které ale rychle přejde do koncentrované vůně třešní a ostružin s aromatickým kořením a především černým pepřem. Vše samozřejmě dokreslují jemné podtóny dubového (někteří experti říkají cedrového) sudu. Chuť je mimořádně intenzivní a okamžitě v ní naleznete ostružiny, lékořici a „rozdováděný“ černý pepř. Hledáte-li dál, objevíte spálený dub a širokou škálu ovoce. Shiraz Reserve je na patře hedvábně jemný a v prvních momentech až zvláštně nasládlý, s velmi příjemnou strukturou, a pak s protáhlým, téměř hmatatelným finišem. Má mimořádný potenciál k dalšímu zrání. Jeho verzatilita mu umožňuje skvěle doplnit pokrmy z hovězího i vepřového masa, zvěřiny a mastnější drůbeží jídla, stejně jako vyzrálé sýry. Zřetelně vynikne na jakékoli akci, je-li podáván sám o sobě.

Cabernet Sauvignon Reserve
Jakožto dokonalý Cabernet správně vykazuje bohatou a hlubokou karmínovou barvu doplněnou sytými rubínovými tóny. Buket je koncentrovaný a v pozitivním smyslu různorodý – rozpoznáme v něm jako by ovocem provoněnou skořici, stejně jako ostružinu, rybíz a čerstvou mátu, které se mimořádně zdařile integrují na pozadí jemných podtónů dubu a koření. Tělo Cabernetu Reserve je středně plné a elegantní. Jeho méně robustní struktura se vzdává ohromující intenzitě a hloubce chuti. Chirurgickým nožem by se daly oddělovat jednotlivé chuťové vrstvy tohoto velkého vína: lesní plody, „šťavnatý“ dubový sud a subtilní tanin sdružující se v nekonečný finiš. Víno bude několik let dál vyzrávat, jeho mimořádné kvality ale oceníte už nyní, vynikne především jako bezkonkurenční společník ke skopovému, steakům, zvěřině, vepřovému a k sýrům.

Chardonnay Pinot Noir
Slámovo-zelená barva tohoto výtečného sektu proniká vytrvalým jemným perlením. Buket plný citrusových plodů a pražených kešu oříšků, který vínu dodává Chardonnay, se zdařile mísí s vůní čerstvého chleba, jíž do kupáže přispívá Pinot Noir – ano, ono Rulandské modré, které vám slibujeme už od začátku článku. Elegantní ovocnou chuť dál umocňuje krémová příchuť kvasinkové autolýzy, poskytující hloubku a tělnatost. Finiš je přitom měkčí, ovšem velmi jiskřivý, svěží a čistý. Víno si zaslouží být vychutnáno samotné jako aperitiv. Skvěle ale doprovodí především saláty a pokrmy z darů moře.

Semillon Chardonnay
Jeho křišťálově nažloutlá barva vás jistě zaujme. Buket je oživen tónem limetky a minerální notou. Chuť je intenzivní, harmonická, složená z vyzrálého citronu a grepu, ústní aroma je ovlivněno tónem limetky a minerální notou.
Skvěle se hodí k pokrmům z mořské slávky, čerstvé ústřice, pečené či grilované ryby jsou to pravé pro lahodnou chuť vína Semillon Chardonnay.

Grenache Shiraz
Jeho rubínově rudá barva si vás jistě podmaní. Buket s dominujícími tóny povidel a bílé čokolády jistě zaujme. A chuť vína? Ta je vstřícná, podmanivá, sametová, s dominujícími tóny marmelády a mléčné čokolády. Úžasně si ho vychutnáte v kombinaci s tmavým masem na víně, jelením masem na smetaně nebo jen se zrajícím sýrem např. Romadur.

Vína Jacob´s Creek dostanete ve všech hypermarketech a supermarketech nyní za sníženou cenu 199 Kč.

Vína Jacob´s Creek Reserve si můžete zakoupit  ve velkoobchodu Makro nebo vychutnat ve vybraných restauracích.

Vína Jacob´s Creek dováží do České republiky Jan Becher – Karlovarská becherovka, a. s., web: www.becherovka.com, www.jacobscreek.com
 

   
08.02.2008 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [20] Suzanne [*]

  Stelinka: Valentýn nebyl Američan Jestli jste slavili dědu Mráze nebo Santu, tak to je mi líto, ale nechápu, proč jste to dělali, když se vám to nelíbilo My jsme to neslavili. Ale Valentýna mám ráda, do ničeho se nenutím a tudíž je to přirozené.

  superkarma: 0 10.02.2008, 13:22:35
 2. avatar
  [19] Stelinka [*]

  Jsme už trapný v Čechách s tím kopírováním, buď jsme slavili dědu Mráze, nebo zase Santu a Valentýna. Zdá se mi , že se do toho lidi sami nutí, cítí, že přirozené to není. Zajímalo by mě jaký asi český svátek slaví v Americe......

  superkarma: 0 10.02.2008, 10:50:05
 3. [18] Filinna [*]

  Bublinky mohu a ráda a mít bujarou noc?naštěstí nemusim čekat na Valentínka

  superkarma: 0 09.02.2008, 14:48:51
 4. [17] ajme [*]

  Majucha: možná by trochu přiškrtit neškodilo,hlavně když něco budu chtít koupit. To je náhodou dobrý.To nemůže odmítat nic a když řeknu zůstaň,tak neuteče páč ho přivážu. Tady je prostě sranda vždy.Tak 14.2.se potkáme s miláčkama na vodítku! Mám červený!To bude romantika už se těším


  superkarma: 0 08.02.2008, 23:49:52
 5. avatar
  [15] shb [*]

  nevím proč si většina pod romantikou představuje flašku a....

  superkarma: 0 08.02.2008, 16:53:28
 6. avatar
  [14] MEK [*]

  vínko si dávám s přítelem a k tomu žádného Valentýna nepotřebujeme

  superkarma: 0 08.02.2008, 15:12:07
 7. avatar
  [13] Suzanne [*]

  amidala: já
  Majucha: Tak to odpovídá, mně je taky patnáct. Dokonce už více než dvakrát

  superkarma: 0 08.02.2008, 11:25:41
 8. avatar
  [11] amidala [*]

  Je tu prosím někdo kdo slaví Valentýna???Myslím,že by to chtělo anketu ne?Já totiž osobně nikoho neznám...všem je z Valentýna většinou zle...

  superkarma: 0 08.02.2008, 10:57:44
 9. avatar
  [9] Solei [*]

  A na sobotní procházku po krámech ho beru celkem pravidelně. Jen si teď musím dát chvíli pokoj, byl nemocen a silně to zacičilo s penězi (obvykle tam nic pořádného nemají), co kdyby se náhodou vyskytlo něco ucházejícího?

  superkarma: 0 08.02.2008, 10:40:39
 10. avatar
  [8] Solei [*]

  Když si budu chtít udělat romantiku, skočím vedle k řekovi, koupím plesnivý salám, vedle u francouze koupím sýr, před barákem u číňana koupím české víno a mám večer jaký budu chtít a kdy budu chtít.
  To si můžu pohodu a romantiku užívat jen na Valentýna, nebo co?

  superkarma: 0 08.02.2008, 10:38:15
 11. avatar
  [6] Amálie [*]

  Manx: To neni blbej přístup

  superkarma: 0 08.02.2008, 10:33:06
 12. avatar
  [5] Amálie [*]

  Petique: Pak tedy děkuji, že na takovéhle fórky nemám buňky

  superkarma: 0 08.02.2008, 10:31:54
 13. avatar
  [3] Petique [*]

  Amálie: fórek, ne??
  pojdu z toho Valentýna

  superkarma: 0 08.02.2008, 10:15:04
 14. avatar
  [2] Amálie [*]

  "Kdy jindy dokopat své miláčky k nějaké romantice než na Valentýna. Ulice i obchody jsou přeplněné srdíčky, což rozhodně zacloumá i s kamenným srdcem drsňáka…" Bože, co to je?!

  superkarma: 0 08.02.2008, 08:37:42
 15. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Víno jsem dostala po návratu z Itálie - miluju dezertní vína . K Valentýnu mi miláček navrhnul výlet do romantického hotelu s vířivkou Vzhledem k fofru, který jsem teď prožívala, to beru všema deseti

  superkarma: 0 08.02.2008, 00:52:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme