Rodina

Toužíte po miminku? Zajímejte se o látku inositol

Někdy může být řešení velmi blízko na dosah. Tím může být v mnoha případech látka, která se nazývá inositol. Jedná se přitom o vitamín patřící do skupiny vitamínů B – konkrétně vitamín B8. Inositol je látka přirozeně se vyskytující v lidském organismu.

FUNKCE MENSTRUAČNÍHO A OVULAČNÍHO CYKLU

Početí je děj, při kterém dochází ke splynutí ženské a mužské pohlavní buňky, tedy vajíčka a spermie. Pro ženu je především klíčové dozrání plnohodnotného vajíčka, které se uvolní z vaječníku a ve vejcovodu čeká na oplodnění. Aby k tomuto došlo, je důležité, aby správně probíhal menstruační a ovulační cyklus. Jejich správný průběh podléhá účinku mnoha hormonů, které jsou tvořeny v těle ženy. Pro tyto děje je rovněž důležité, aby v těle ženy, byl správně zpracováván cukr a nedocházelo ke zvýšení jeho hladiny.

INOSITOL – LÁTKA, KTERÁ MŮŽE HODNĚ ZNAMENAT

Lékaři si už na začátku 90. let všimli, že podávání inositolu ženám s neschopností otěhotnět, dokázalo upravit hladinu cukrů a tuků v krvi a upravilo i hladinu důležitých ženských hormonů ovlivňujících průběh menstruačního cyklu.  Jedna studie dokonce prokázala 40 % četnost otěhotnění u žen užívajících inositol v kombinaci s kyselinou listovou .

Ženy, které touží po miminku a doposud se jím nedaří tuto touhu naplnit, mohou přijímat inositol, který je bezpečný, prakticky bez vedlejších účinků . Obecně dobře přijímanou formou jsou tablety.

PŘÍPRAVA K TĚHOTENSTVÍ MŮŽE PŘEDSTAVOVAT ZVÝŠENÉ NÁROKY NA NĚKTERÉ DALŠÍ DŮLEŽITÉ VITAMÍNY A ŽIVINY

Kyselina listová představuje jednu z nejdůležitějších látek, kterou by maminky měly přijímat ve zvýšené míře už v období plánování těhotenství. Nedostatečná hladina kyseliny listové představuje během těhotenství rizikový faktor pro rozvoj defektu neurální trubice u rostoucího plodu. Kyselina listová rovněž podporuje růst zárodečných tkání během těhotenství. Svou významnou roli má i zinek, který je důležitý pro udržení plodnosti a reprodukčních schopností. Hořčík přispívá ke snížení pocitu únavy a vyčerpání.

GS MIMISTAR® FORTE

GS MIMISTAR® FORTE – SNADNO POLYKATELNÉ TABLETY S OBSAHEM INOSITOLU

Tablety s obsahem inositolu naleznete v přípravku GS MimiStar® FORTE www.gsmimistar.cz. Složení GS MimiStar® FORTE se opírá o klinickou studii a kromě inositolu jsou v tabletě obsaženy i další vitamíny a minerály důležité pro ženu v období plánování těhotenství a během těhotenství, jako je kyselina listová v přirozené formě a kvalitě NATIVIN®, zinek, jód, hořčík, vitamíny B6 a B12 a vitamín C. Z vitamínů skupiny B zde inositol dále doplňují vitamín B6, který je důležitý pro normální regulaci aktivity hormonů a vitamín B12 pro podporu psychických funkcí. Touha po miminku spojená s plánováním těhotenství je období, v kterém potřebuje být žena provázena pocitem psychické pohody a klidu. Proto složení přípravku klade důraz na látky, které k psychické pohodě přispívají.  Z nich je důležitý již výše zmiňovaný hořčík a z vitamínů vitamín B12.

GS Mimistar® FORTE představuje snadno polykatelné tablety, které se užívají třikrát denně. Denní dávka inositolu v těchto tabletách je 2,1 g, jejichž účinnost byla ověřena několika klinickými studiemi.

Více najdete na www.gsmimistar.cz

   
18.01.2017 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] lumca77 [*]

  Bude se hodit :-)

  superkarma: 0 18.01.2017, 15:39:16
 2. [7] Goldenhair [*]

  Bébina — #6 tak počkejte, až bude reklama na HASml57 tu bych ve vašem případě rozhodně uživilaSml67

  superkarma: 0 18.01.2017, 14:43:16
 3. [6] Bébina [*]

  Nepotřebuju. Na mě stačí hodit trenky a jsem v tom. Oba syny mám na první pokus a třetí dítě už nechceme. A to jsem začínala v době, kdy by se mi plodnost už měla snižovat a s druhým synem jsem kvůli mému věku šla i do genetické poradny.

  1. na komentář reaguje Goldenhair — #7
  superkarma: 0 18.01.2017, 14:13:36
 4. [5] bobani [*]

  to jsou dnes vymoženosti

  superkarma: 0 18.01.2017, 10:57:27
 5. [4] MARIE MATEJKOVA [*]

  Mne se to jiz netýká,ale ostatní by měly zbystřit Sml67

  superkarma: 0 18.01.2017, 10:46:48
 6. [3] Michaela Hotová [*]

  Já děkuji za dobrou radu, toužím se stát babičkou .GS MIMISTAR® FORTE pořídím pro dceru.Sml67

  superkarma: 0 18.01.2017, 09:59:50
 7. [2] Andreadornova [*]

  Miminko už se mít nechystáme

  superkarma: 0 18.01.2017, 08:23:21
 8. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  tak to už netoužím mám to za sebouSml59

  superkarma: 0 18.01.2017, 00:53:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme