Vztahy

Toužila jsem po obejmutí


Měla jsem kamaráda.
V té době ještě platilo,že jsme pouze kamarádi.I když od začátku tam bylo zvláštní napětí, které mě přitahovalo a vzrušovalo, bála jsem se to porušit, bála jsem se následků.
Cítila jsem, že je to přítel, na kterého se můžu kdykoli spolehnout. Kdykoli přijít-vrátit se, a kdykoli být s ním a cítit se uvolněně, skvěle, přirozeně a hlavně vděčně. A taky že ano.

Vždy jsem byla vděčná a šťastná, že ho mám!
Pomáhal mi se starůstkami, osušoval slzy a myslel na mě při každé příležitosti. Alespoň já to tak cítila. Když jsem na Lukáše pomyslela, rozlil se do mého těla neuvěřitelný pocit. Dlouho jsme byli přáteli. Jen přáteli! Kamarádky nevěřícně a tiše záviděly.

Můj přítel žárlil a jeho přítelkyně??? Není divu, že oba vztahy skončily.
Nebylo to určitě jen kvůli tomu, ale nastala doba, kdy jsem přestala věřit v přátelství mezi MUŽEM a ŽENOU. Díky mé zbrklé povaze jsem dokázala naše zblížení oddalovat. Ale já ho tak chtěla!!! Nebylo to poblouznění! Mé city k němu rostly několik let. O to silnější pocity jsem prožívala! Nervóznější jsem byla, abych něco nepokazila. Znal mě jako vlastní boty a dnes jsem si jistá, že do mě viděl jako rentgén.
Ve chvílích samoty, toužící po obejmutí a pochopení vzaly věci rychlý spád. Tento polibek byl jiný, než ty předtím nic neslibující chtivé polibky. Tento polibek něco sliboval. Pro mě nikdo jiný neexistoval! Moje první láska byla mladá, nezkušená, poznávací, romantická a záviděnihodná. Ale-byla to první láska! O které vše věďel Lukáš. Já tím polibkem zpečetila něco zralejšího, kde jsem i uvažovala a nebyla jsem zaslepena.To bylo záviděnihodné. I rozum miloval.

Těžko se mi to píše, jelikož tyto řádky ve mě vyvolávájí vzpomínky, pocity s nepopsatelnou nostalgií.
Dnes při vzpomínce se mi chce brečet, ale i smát. Plakat štěstím, tehdy, že ho mám a dnes plakat štěstím, že jsem něco takového poznala. Naše první milování nebylo tak vyumělkované a plánované, ale svým způsobem bylo romantické a nevyrovná se žádnému pocitu, který jsem zažila. Za předehru se dalo považovat koukání na televizi, pro mne film, který jsem nevnímala. Jako bych na plátnu byla já a Lukáš. Tolik jsme po sobě toužili. Jen se hladili a líbali. Začínalo mi v tu chvíli být vše jedno. Bylo mi jedno, že ve vedlejším pokoji je jeho matka a ta kdykoli může přijít! Když Lukášův pes volal o potřebu byla jsem vděčná, že nemusí jít Lukáš. Bylo deset večer a sotva co zaklaply dvěře za jeho mámou vrhli jsme se na sebe. VÁŠEŇ! Jediné slovo co popíše můj pocit. A taky zklamání, že to netrvalo déle. Nemohlo trvat. Začali jsme spolu chodit.Cítila jsem, že je to na celý život. Byla jsem spokojená. Vydrželo to půl roku. Jak rychlý začátek to mělo, tak rychlý spád nastal. Já začala mít zdravotní problémy, místo toho, abych se opřela o mého přítele, opřela jsem se o práci, která mě zaměstnávala natolik, že jsem si ani nechtěla uvědomit, že jsem se stala jejím otrokem.

Vyčítala jsem Lukášovi spoustu nepodstatných věcí. Byla jsem v pasti. Nevím čeho jsem se bála. Jistoty, zázemí, nebo toho, že mě tolik miloval. Pozdě. Věci jsou pryč. Každý máme svůj život. Je to asi rok. Za tu dobu jsem ho viďela snad bych to spočítala na jedné ruce. Přesvědčování sama sebe, že to tak je správně neuspělo. Na lítost je pozdě a musím přiznat, že svým způsobem jsem tvrdá a neoblomná, i když v jádru jsem hrozně citlivá.Čeho nejvíc lituju je, že jsem ztratila tak skvělého kamaráda. Né přítele, milence, ale kamaráda, který mi dal víc než si myslí. Tyto řádky mi vhání slzy do očí. Také nejspíš zůstanou vzpomínkou.

Touto formou bych chtěla nejskvělejšímu človíčku, kterého znám poděkovat. Že vůbec kdy byl v mém životě. Svým způsobem ho stále miluji. Možná je tu šance najít k sobě cestu a začít si věřit. Za nějakou dobu. Je to ještě krátká doba, která mi připomíná věčnost. I když vím, že už asi nebudeme přáteli jako dříve, chci aby věděl, že si ho vážím.

Nikdy si neodpustím, že jsem svým zaviněním o něj přišla. Doufám, že mi někdy on odpustí...

   
11.06.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [26] Žížala [*]

  Baronko dneska teda perlíš (nebo možná nejen dneska ale nemám obvykle čas číst reakce ) Ty by jsi měla bejt Herta

  superkarma: 0 11.06.2005, 20:32:51
 2. avatar
  [24] sara.l [*]

  Baronka z Kratihájů: tak to jsi přešla plynule z kamaráctví do šuškajdy máš to vymyšlené

  superkarma: 0 11.06.2005, 15:26:15
 3. avatar
  [21] sara.l [*]

  jatunka: no u mě to teda platí na 100pro...přesně tak to vždycky dopadlo..napřed šílení kámoši a nakonec chtěl stejně jenom ..teda jednoho mám,ale takového normálního a má přítelkyni,ale myslím,že by to dopadlo podobně jako u těch ostatních..takže já taky nevěřím

  superkarma: 0 11.06.2005, 14:54:01
 4. [20] jatunka [*]

  Kdesi jsem četla, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje.
  Buďto mezi nini něco bylo, je nebo bude....

  superkarma: 0 11.06.2005, 14:48:09
 5. [19] jatunka [*]

  Kdesi jsem četla, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje.
  Buďto mezi nini něco bylo, je nebo bude....

  superkarma: 0 11.06.2005, 14:47:25
 6. avatar
  [18] risina [*]

  Pominu chyby a slohový neobratnosti, vím, že redakce tyhle příspěvy neupravuje, ale může mi někdo vysvětlit tuhe větu?

  "Díky mé zbrklé povaze jsem dokázala naše zblížení oddalovat."

  superkarma: 0 11.06.2005, 14:15:50
 7. avatar
  [16] dadamac [*]

  Baronka z Kratihájů: super Každá ženská by měla mít chlapa
  1) skvělého do postele
  2) dobře vydělávajícího
  3) nebojícího se domácích prací a dětí
  4) výborně vařícího a ženu rozmazlujícího

  a pak už jen dávat sakra dobrý pozor, aby se ti čtyři nikdy nepotkali

  superkarma: 0 11.06.2005, 13:10:12
 8. avatar
  [15] sara.l [*]

  Baronka z Kratihájů: taky mám kámoše moc ráda,ale nějak jsem nestíhala..byli šíleně rychlí a dokázali se přemisťovat neuvěřitelnou rychlostí..což já ve svém věku už fakticky nemám zapotřebí,ale stále se bavím...když jde po městě nějaké velké zvíře ze zastupitelstva a on řekne..hádej s kým jsem byl dneska,tak to s chutí zasměju..páč jsou to všecko chlapi od rodin

  superkarma: 0 11.06.2005, 13:00:43
 9. avatar
  [13] sara.l [*]

  Baronka z Kratihájů: no jo...se ti řekně chlapi a šukec když sem sama

  superkarma: 0 11.06.2005, 12:29:36
 10. avatar
  [11] sara.l [*]

  Wúdú: já tiše žasnu jak to kámošovi a jeho kámoškům sluší na fotečkách..jak se skvěle nalíčili a pobavili na plese...je to oddych a šíleně se bavím..když se potkáme a on už radostně z dálky piští..jak je šťastný,že se zase vidíme a zlehka mě obejme což slabší povahy nemůžou sežvýknout a proto jsem neustálým terčem pomluv..jestli je teda jenom na chlapy nebo snad i ženský...takže drbny říkám vám,že Robík je pouze na chlapy,ale protože se milujeme od dětství tak to objetí prostě přehlížejte a nezáviďte tak okatě

  superkarma: 0 11.06.2005, 12:25:32
 11. avatar
  [9] sara.l [*]

  Baronka z Kratihájů: ženská ty jsi číslo...ale do prčic..kde to mám všecko sehnat ..to víš,že by se i takoví známí šikli...dokonce bych přeskočila..a stačila by mě 2 a 4 ..sakra to sem dopadla

  superkarma: 0 11.06.2005, 12:09:07
 12. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  Baronka z Kratihájů: Kurna, to je presny!

  superkarma: 0 11.06.2005, 11:55:37
 13. avatar
  [1] Mici [*]

  Nevstoupíš 2x do jedné řeky...

  superkarma: 0 11.06.2005, 01:59:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme