gril párty

Kuřecí maso je pro grilování prostě skvělé! Nemusíte čekat dlouho, je hotové za chvilku. Dáte ho na gril a za půl hodiny si už pochutnáváte. Vyzkoušeli jste pomerančovou marinádu? Tak dnes pro vás máme citronovo - rozmarýnovou. Skvělou!!!

Čerstvý rozmarýn vypadá hezky v květináči na okně, na zimu ho ale nezapomeňte schovat do domu. Vymrznul by. A jídlo vám doplní dokonalou vůní a chutí.

Už podruhé jsem vás odbyla s grilovací fotkou. Pomerančové kuře jsem ještě ulovila na fotku, toskánské kuře zafičelo takovou rychlostí, že se prostě vyfotit nedalo. A tak zato vám ukážu některé z těch, které tak ráda krmím :-)

Suroviny

1 rozporcované kuře, včetně kůže
3 lžíce čerstvého nasekaného rozmarýnu
1/2 šálku olivového oleje
3 stroužky česneku
šťáva z 1 citronu
sůl a čerstvě mletý pepř

Postup

Naporcované, očištěné a osušené kuře naložíme do připravené marinády. Opět doporučuji koupit celé kuře a naporcovat, zachovat kůži. Maso je pak krásně šťavnaté.

Nejdříve si připravíme voňavý, chutný rozmarýn. Nasekaný nadrobno zalijeme asi půl šálkem vody a přivedeme na sporáku k varu. Necháme asi pět minut odpočinout a vychladnout. Přidáme zbylé suroviny a rozmixujeme tyčovým mixérem, dohladka.

Úžasnou směs naneseme ze všech stran na kuřecí kousky a necháme alespoň 24 hodin uležet v chladnu.

Grilujeme asi dvanáct minut po každé straně, nejprve kůží dolů.

Chuť je dokonalá!!!

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama