Když tak koukám na naše rodinné tradiční Vánoce, uvědomuji si, že jsme celkem krvelačná rodinka. Už jen pro to, jak by nám chybělo nepodříznout smrček a nezaříznout kapra. Prostě musí být živý. Stromek určitě, kapr dočasně.
Když jsme se s manželem několik let krčili v garsonce a vzájemně se ujišťovali, že nám garsonka velikosti mikrovlnky a nesmrtelná láska k životu stačí. Samozřejmě i výběr stromku se našemu výběhu přizpůsobil. Jen o píď větší a chodila bych se otáčet v noci na druhý bok na balkon. Pravda, vypadal vždycky spíš jak reklama na ekologickou havárii než jako symbol Vánoc, ale zase jsme se do bytečku vešli i my. Dva metry řetězů a vypadal jak zmuchlaný staniol od čokolády.

Leč milovali jsme ho.
Když jsme se přestěhovali do většího bytu, podvědomě jsme tušili, že tahle křivda v nás musí být napravena. První Vánoce jsme se rozhodně nežinýrovali a dělala jsem si z Toráka šoufky, že nemá machrovat, protože je menší než Vánoční stromeček.

Druhý rok stromek opět povyrostl, stejně jako naše děti. "Už z toho mají rozum, tak ať si to pořádně užijí," prohlásil a další rok jsem dávala špici už ze židle.

Letos má stromeček  okolo třech metrů. Abych nekecala, je to 3,25 přesně. Zatím leží v klidu na chodbě obalen sítí a plaší jen sousedy.  Čeká na svou chvíli. Děti škemrají, elektrárna se cuká s povolením na jeho rozsvícení, sklárny  musely zaměstnat i několik nezletilých dětí, aby  do Vánoc stihly dodat mnou vykoupené koule a já se psychicky chystám na výstup na naše obří štafle, které pamatují možná ještě zrušení roboty. Při práci na nich se pak díky staletími unavenými spoji kývají v rytmu koled. 

Dala jsem chladit i jalovcové vnitřní mazání, protože je mi jasné, že až jednou tu síť povolím, nejenže  dostanu  asi pěkně velkou větví do ksichtu, ale i tak to něco ostřejšího bude chtít. Strojíme totiž stromeček na Štědrý den ráno a Torákovi nedělá ranní vstávání dobře. V rámci hesla: Co nechceš udělat teď a nejde odložit na zítřek, udělá tvoje žena.
Nebojte, v pravý čas vás i nějakým fotem oblažím. Myslela jsem vyfotit ho vedle krabičky sirek pro porovnání, ale když jsem dala do záběru smrk, nenašla jsem na fotce sirky.
Tak Tedy Trpělivost:) TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

:-))))) Připoměla jsi mi film - snad "Veselé vánoce" se to jmenovalo... jo, taky tam rozbalili stromek. Následně smetl pokoj i obyvatele. Jednou tak dopadneš, tak to nezapomeň hned zdokumentovat. :-) Míša

Reklama