Vzhledem k tomu, že jsem ještě nenarazila na žádnou odbornou studii o tom, jaký je rozdíl mezi zlozvykem, vášní a obsesí, jsem toho alibistického názoru, že žádný zlozvyk nemám. Ale mám vášeň hraničící s obsesí, která pro někoho může být i zlozvykem:)Je to výprodej! Nevím, jestli jsem ještě v rámci normální ženské mánie nebo jestli bych na to uhnala už nějakou diagnózu. Nejsem shopoholička. To néééé. Já si prostě libuji v tom, že dokáži sehnat cokoliv takřka kdykoliv za 10-30%ceny původní.

Ale když tak o tom přemýšlím, tak mé štěstí nepramení ani tak z vlastnictví oné věci, jako z okamžiku, kdy si toho všimne matka mého muže. Zpravidla okolo určité výlohy obchází pravidelně jako mlsný kocour a přesvědčuje sama sebe, že za tak hříšné prachy to mít nemusí. A pak přijde milující snacha na nedělní svíčkovou právě v něčem, čehož skutečnou cenu znám jen já. tu původní zas ona. Chvilku si hraje na šetrnou hospodyňku a ohrnuje nos nad námi rozhazovačnými mladými. Pak jí řeknu, za kolik to bylo a zbytek odpoledne se již jen dusí ve vlastní šťávě.

Je to několik dní, co jsem vzpomínala, kdy jsem si něco na sebe koupila za plnou cenu... Buď je to tak dlouho, nebo mi začíná skleróza. A vzhledem k tomu, že se blíží čas předvánočních a novoročních výprodejů mám kromě zapomnětlivosti a roztomilé roztržitosti i podivné hučení v uších a duhu před očima:)

Krásný den
ToraToraTora

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Ještě párkrát a budete si nedělní obědy vařit sami. :-)

Každý z nás má svůj zlozvyk. Dnes se můžete svěřit ostatním, protože právě o zlozvycích si budeme celý den povídat. Napište nám o tom svém. O tom, jak vás (ne)trápí, zda vás nějak omezuje, nebo na vás naopak není vůbec znát. Napište nám o svém odvykání kouření, zda se vám to povedlo, či nikoli. Vzpomínáte si na nějaký hodně neobvyklý zlozvyk? Měla jste nějaký, který jste se odnaučila? Napište nám, jak jste toho dosáhla. Jaký zlozvyk má váš partner či vaše děti? Připadá vám to roztomilé, nebo vás to vytáčí? A jak se staví vaši blízcí k tomu vašemu?

Na vaše příspěvky k tématu zlozvyky bude ve virtuální poštovní schránce číhat redaktorka Eva. Pište na již notoricky známou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlá psaníčka budeme v průběhu dne zveřejňovat a ty nejzajímavější samozřejmě nemine zajímavá odměna.

Reklama