Velmi vtipný letákový příspěvek poslala Tora. Žena mnoha činů, mimo jiné i vyklízení nebytových prostorů :) Více se již dočtete, když kliknete.

Letáky pro mne nikdy nebyly nějakou zvláštní kapitolou. Báječně se s nimi vycpávají křehké zásilky nebo mokré boty a ještě ušetřím za podestýlku pro papouška.

Ovšem nedávno se to mělo změnit. V přízemí našeho domu jsou nebytové prostory. Útulná prodejnička, která získala po delším čase novou majitelku. Žena to byla umělecky založená, věnovala se řemeslům a od pohledu sympatická éterická bytost. Dlouho krámek rekonstruovala. Pak už se nic nedělo, ale stále neotvírala. Potkávala jsem ji takřka kdykoliv, když jsem přicházela z venku na společnou chodbu. Občas se i zdálo, že tam čeká, protože dveře zpravidla otevírala ve stejném okamžiku jako já.... úplně čistě náhodou.

Na svět měla celkem zajímavý pesimistický až destruktivní názor obroušený dlouholetým pobytem v psychiatrické léčebně. To víte, člověk se dozví spoustu věcí, když takhle stojí v mokrém kabátě s plnýma taškama na chodbě a zřejmě evokuje sousedům pocit, že zrovna nemá, do čeho píchnout.

Paní po čase byla odejita, protože vlastníkovi se nezdálo, že by jeho prostory měly sloužit charitativně jako opiové doupě a pletařský klub. Dalo by se říct, že jedna kapitola za námi, ale ne.

Před pár týdny jsem šla do našeho sklepa. Po tom, co jsem resuscitovala žárovku se mi naskytl nevídaný pohled. Většina prostoru... tedy ta nezaplavená vodou byla vyplněna balíky letáků.
Zcela úhledně svázané vánoční katalogy vedle velikonočních, prázdninových.....Paní asi brigádničila, když už začal jít její nápad s obchodem do kytek. Tedy brigádničila tak, aby se moc nenaběhala.

Dcera vyloženě pookřála, protože vítěz ve sběru měl dostat kopací mičudu. Co by maminka pro takovou mičudu neudělala že.
Po dvou sklenkách frankovky jsem se odhodlala jít vyklidit tu papírnu. Já která se bojím i motýla v kuchyni jsem jen konsternovaně zírala na to vykrmené stádečko osminohých prasátek, které vyběhlo, když jsem sáhla po vánoční nabídce rozbrušovaček nejmenovaného hobymarketu. Směrem k Silvestrovskému výprodeji chlastu ještě jejich jateční váha stoupala, ale od velikonočních mazanců to celkem už šlo. Zřejmě si to tichou poštou poslali a o nabídky letních nafukovadel jsem se už neprala s nikým.

To jste měli vidět, jak mne hřál ten pocit, kdy vidíte vlastní dítě stoupat na stupně vítězů byť by to bylo ve sběru papíru. To zadostiučinění po odporných dotecích chlupatých nožiček těch tučných potvor.

Nedostala ani žvejku. Kamarád donesl o zhruba tunu papíru víc, protože maminka dělá v pojišťovně a tatínek jezdí s avií.

Nicméně, jestli někdo nadává, že má doma hromadu letáků, tak neví, o čem mluví.
Takže pamatujte: vždycky může být hůř.

TTT

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

Děkuji moc za příspěvek, u kterého jsem se zase dobře pobavila. Dcerka ať si z toho nic nedělá, může ji hřát pocit, jak má pracovitou maminku. (ta z té pojišťovny by ten úklid určitě nezvládla))
Pěkný den a pozdrav celé rodině :)
Saša

 

Téma dnešního dne 8. listopadu: Reklamní letáky

  • Nacházíte ve vašich schránkách reklamní letáky?
  • Vyhazujete je nebo do nich rády nahlédnete?
  • Porovnáváte ceny?
  • Nakupujete podle nich?
  • Kdy nejvíce? (Vánoce, Velikonoce, výprodeje)
  • Byla jste někdy podle reklamního letáku napálena?
  • Obtěžují vás?
  • Nevadí vám?

Vše o letácích pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
Jednu nakupující nenapálím, ale odměním malým dárkem:
3 x luxusní  tělový krém AVON – naturals: s mlékem a medem, s vanilkou a s růží a broskví

krem

Reklama