Přečtěte si, jak skvěle se povedly letošní prázdniny u rodiny čtenářky Tory. Důkazem jsou i přiložené fotografie jejich šťastných a usměvavých dětí.

Končí prázdniny, končí sranda. Dovolím si být dnes trochu vážná.
Byla jsem dlouhých osm let na mateřské dovolené. Můj čas se po tu dobu řídil jen zdravotním stavem, počtem a věkem dětí. Letos poprvé se léto smrsklo do několika  týdnů, kdy jsem prožívala prázdniny s dětmi. Snad mi dýchla realita na zátylek, snad paradox smutku, že už ta prokletá mateřská je jednou provždy za mnou a mne čeká už jen pracovní proces, mne vyšponovala k rozhodnutí si prázdniny zkrátka užít.

Dětičky jsme v duchu tradice vyslali na dva tábory a sami s manželem zavzpomínali na doby svobodné, bezdětné, kdy se náš život odehrával především v nočních hodinách.
Ani děti nepřišly zkrátka. Počasí nám přálo a tak jsme vyleželi důlky na březích mnoha místních písníků. Zatímco já se grilovala, syn přeryl dno. Ne, že by neuměl plavat, ale na hladině ho to moc nebaví. Když  jsem  poctivě dospávala pod denním tiskem, on mne zasypával kamínky, škeblemi a nějakým podivným slizkým svinstvem, které „ulovil“ pod vodou. V podvečer jsem mu pak vysvětlovala, proč si tu kupu štěrku nesmí vzít  do pokojíčku.

U babičky jsme si užili nejen koupání, ale i houbaření. Kupodivu jsme vystihli snad jediný ze dvou týdnů, kdy rostly houby. Každý den jsme se tak vraceli z lesa s košíkem hříbků, masáků, babek, klouzků, křemeňáků i kozáků a bedel. Junior se naučil krásně čistit houbičky. Našli jsme i jedno záhadné místo. Říkáme mu U zubů. Rostou tam vždy krásné hříbky. Loni tam našel táta zuby...nové. Vyvoláním v místním rozhlasu bylo zjištěno, že je to protéza naší sousedky. Letos jsme tam narazili na spodní sanici s chrupem patrně od srny. Asi nějaký magnetismus nebo co, který vytahuje z podhoubí ty nejkrásnější kousky a lidem, zvěři zuby z huby.

Co by to bylo za prázdniny bez výletů. Letos jsme prozkoumali Trosky, Pecku, Prachovské skály ale nevynechali jsme ani hlavní město. Děti byly dosud Prahou nepolíbené. Tedy trochu ano. To když jsme je brali coby zavazadlo na služební cestu. A tak jsem jim chtěla hrdě ukázat to, co láká turisty z celého světa. Karlův most, Prašnou bránu, Hradčany.... Možná si to ještě někdy zopákneme. Mám totiž pocit, že jediné, co jim utkvělo v hlavě, byl pán se Šmoulou na triku, který se fotil s hradní stráží a opelichaný páv z Valdštejnských zahrad. Jo a metro. Ještě doma řvaly v koupelně:“ukončete, prosím, výstup a nástup, dveře se zavírají.“

Závěrem prázdnin byl dlouho plánovaný let balonem. Tatínek ho dostal ke kulatinám, dcera za krásné vysvědčení. Mně je zle z výšek a tak jsem se ráda a dobrovolně nabídla, že budu monitorovat situaci ze země. Majitel má smysl pro humor a tak před odletem rozdával pohoštění v podobě rakviček se šlehačkou.  Letěli hodinku a půl, byl krásný srpnový podvečer, slunce se snažilo a opravdu se jim to vyvedlo. Nechybělo ani zakončení v podobě pasování do šlechtického stavu a křest sektem. Tedy jen tatínek.

Mám pocit, že letošní prázdniny se opravdu povedly. Užili jsme si léto se vším, co k tomu patří a plnými doušky. Načerpali jsme nové síly, které se určitě budou hodit. Letos vedu do školy zase jednoho prvňáčka. Takže zapomenout na letní opálení, oprášit válečné barvy a hurrrááá na to.
TTT

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

holcicka

praha

balon

____________________

Prvňáčkovi tfuj tfuj a šťastné vykročení.
A vy s manželem zůstaňte pořád takovými báječnými rodiči, jakými jste. Pěkné letní zážitky jste svým dětem přichystali, budou mít ve škole o čem vyprávět.
Děkuji, že jsi napsala :)
Saša

Téma dnešního dne: Co úžasného a krásného jste letos o prázdninách zažily?

  • Zavzpomínejte na letošní prázdniny
  • ať už atypické, exotické, neobvyklé, anebo třeba jen zdánlivě „obyčejné“
  • Na co budete po celou zimu a možná i déle vzpomínat?
  • Vydařily se vám letošní prázdniny podle vašich představ?
  • Strávily jste je s těmi, se kterými jste chtěly?
  • Popište historky z dalekých zemí i z domácích zahrádek
  • Těším se na vaše příspěvky, samozřejmě včetně fotografií :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek:
Knihu z nakladatelství Knižní klub, s příznačným poprázdninovým názvem: Hymna zármutku
Ale aby nebyla výhra jen o zármutku, rozveselí ji poslech lidových písniček na CD Štefana Příkazského, známého jako Amerikána z Podluží.

kniha

Reklama