Zábavnou formou a stylem sobě vlastním nás, co se týče dnešního tématu, pobaví i Tora Tora Tora. Co všechno zažila či nezažila a jaký je její postoj k alkoholu se dozvíte v následujícím příspěvku.

Zdraví vás prudič z řad abstinentů....tedy skoro abstinentů. Pohled na opilou ženu mi nepřijde zábavný přesně od okamžiku, kdy se jí za krkem usadí opice buď plačtivá, vyčítavá nebo značně nadržená stylem ber kde ber. Stejně jako jsem schopna považovat večer za zdařilý i pokud nepřilezu domů po čtyřech nebo mne ráno nenajdou tak, jak mne kamarádky opřely.
Nicméně i suchar jako já má světlé výjimky, kdy poruší zlaté pravidlo, že dáma nepije před západem slunce. Vlastně to bylo hned s východem slunce.
Když jsem si vybírala gynekologa, měli zřejmě nějakou personální krizi, protože prázdné čekárny měli jen ti mrtví nebo neschopní. Už to, že jako jeden z mála má volno, mne mělo varovat. No co, však chci jen razítko pro školu a mažu. A tak mi založil kartičku.
Sestřičku mu dělala jeho vlastní žena. Celou dobu v čekárně jsem vždy přemýšlela nad jejich až sourozeneckou podobou. Nikdy jsem nepřišla na to, zda za to může jeho zženštilý výraz a absence brady nebo naopak její mužatost. Mluvil zvláštně potichu a když jsem již něco zaslechla, tak to bylo jen:  „...budou stačit vitamíny.“  I se začátkem milénia se zubynehty držel svého psacího stroje zřejmě z pozůstalosti po kolegovi. Ovšem ani za těch několik let se svými dvěma třesoucími se ukazováčky nedokázal naučit psát tak rychle, abych neměla vždy chuť ho od stroje vyhodit s tím, že bude rychlejší, když si to napíšu sama. Jenže pacientky v čekárně to nezdržovalo, protože tam skoro nikdy nikdo nebyl.

Vitamíny nestačily i když jsem jich doma měla, že by se leckterý dealer nemusel stydět. Ovšem už jenom pomyšlení, že se tam chystám podvědomě vydávalo mozku signály o příliš nízké hladině alkoholu pro tento výkon.

Při prevenci stačil jeden panák, pro vyšetření dva. Mrtvolnou bledost alespoň na chvíli vystřídal zdravý ruměnec ve tvářích a dobu v ordinaci jsem trávila počítáním kudrnatého blond chmýří na jeho prolysalé hlavě. Nedopočítala, jelikož podváděl a lysal dál i během vyšetření.

Jednou jsem si dala sklenku vína takhle po ránu, že zajdu na prevenci. jenže pak mi docvaklo, že musím počkat na pošťačku s důležitým dopisem. „Co když to vyprchá a já půjdu na gyndu úplně střízlivá a bude na mě sahat za živa?“ Obrátila jsem do sebe ještě jednu. Při pondělku toho měla pošťačka nějak moc a okolo desáté jsem dolévala poslední zbytky z lahve. Mělo mě varovat už to, že jsem sousedy zdravila hlasitěji než obvykle a plakát na jakousi antikoncepci mi způsobil záchvat smíchu. Z ordinace vykoukl předkus, hned za ním sestra...“ Tak si pojďte dál.“

Byla jsem jak agent tajné služby...nedostal ze mě nic. Ani číslo pojišťovny natož datum poslední menstruace. Jen údaj o počtu mrtvých masařek v zářivce nad vyšetřovacím lůžkem.
Doma mne přepadla žízeň. Obrátila jsem do sebe jednu lahev minerálky a padla na gauč. Probudila mě až nějaká hlučná telenovela. Venku se stmívalo. Našmátrala jsem v kabelce recept na vitamíny jako důkaz,že se mi to nezdálo.
Viděli jsme se až za půl roku. S významně zdviženým obočím mi předával těhotenskou průkazku a zatrhl mi pití na dlouhých devět měsíců. To bylo poprvé, kdy jsem si všimla, že na beztvarém obličeji má i obočí.
TTT

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

Milá Toro, celý ten příspěvek je bezvadný, ale ten závěr stejně úplně nejkrásnější. Děkuji za poslání, ale už dost slov, přenechám prostor i jiným.

Veselý den se skleničkou i bez...

Saša

Téma dnešního dne 5. září 2011 zní: Opilecké historky

Dejte nám nahlédnout i do svého soukromí. Nestyďte se za své prohřešky mládí, a nebo prohřešky zcela nedávné. Vždyť jsme jen lidi.

  • Napište nám, při jaké příležitosti jste se naposledy opily
  • Napijete se spíš ze vzteku, nebo pro radost?
  • Při splínu, nebo při přátelském setkání?
  • Máte radši pivo, víno nebo tvrdý alkohol?
  • Jak snášíte kocovinu?
  • Jste abstinentka?
  • Pokud ano, proč?
  • A pokud ne, kde si nejčastěji něco dáte?
  • Doma? Ve společnosti? S kamarádkou?
  • Věříte, že ve víně je pravda?

Při sklence vína nebo půllitru piva pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz.

Jednu z vás odměním „špiritusem“, který si objednávali i samotní Světáci... Takže - CAMPARI, bitte?

campari

Na zdraví!

Reklama