S humorem sobě vlastním se k dnešnímu deštníkovému tématu vyjádřila také Tora. A kdože je onen chlapeček? To se dozvíte po přečtení příspěvku.

Mít deštník je fajn. Zařídím vše, co potřebuji, nemusím spěchat a pokud si neurousám spodek nohavic v loužích, je mi po celou dobu krásně sucho. Mohu se soustředit na své věci a bubnování kapek o ten kus naimpregnované textilie nad mou hlavou. Po příchodu domů či do práce stačí deštník odhodit  někam, kde nepřekáží a v klidu uschne a ze setrvačnosti brblat na psotu v práci a slotu venku.

Nenosit deštník je super. Mít volné ruce a nemuset se omlouvat v davu těm, kterým můj deštník srazil čepici nebo vypíchl oko. Vlasy schovám do bekovky a vyběhnu ze dvěří práce sprintem mezi kapkami deště. Pokud kličkuji mezi kapkami, nestíhám slalom mezi kalužemi. Ale je to jedno. Na kole nacucnu durch tak jako tak. Zajímavé je, že mokré džíny se chovají jako prkno. Pokusím se je doma stáhnout a opřít o topení. Zbytek oblečení ze sebe sroluji do pračky po cestě do horké vany. Nezabere, použiji ještě svařák. Svařák je fajn. Okamžitě mne prohřeje a prokrví končetiny. Leze i do hlavy. Během chvíle je mi teplo a veselo. Vrací se manžel. Zjistí, že jsem vláčná a přítulná. Okamžitě toho využije...

Tak já vám nevím, co je lepší . Deštník nebo moknout? ...
Napadá mne kompromis v podobě pláštěnky. Vypadám v ní jako pytel odpadků po fesťáku. Nezmoknu a nikdo se se mnou nechce tulit. Je v ní sucho a smutno. Dokonce mi pošťačka odmítá vydat  dopis a říká: „ Chlapečku, zavolej maminku.“
Prekérka.
Hamlet byl diletant, když řešil zda být či nebýt aniž by vyřešil dřív zda moknout či nemoknout.
Vaše nerozhodnutá

Tora

Text nebyl redakčně upraven

_____________________

:) Toro, Ty jsi ďábel. Filosofovat humornou cestou nad „blbým“ deštníkem, to dokážeš jenom Ty.
I kdyby teď začalo pršet, děkuji za rozjasnění dne ))
A pozdravuj „přítulníka“ :)
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama