Jsem ráda, že se k dnešnímu domácímu tématu vyjádřila i zasloužilá manželka a maminka Tora. Pozdě, ale přece.., na její příspěvky se vyplatí si počkat.

Pardon, že píšu dnes tak pozdě. Otázka u čeho si neumím svého muže představit mne totiž úplně odstavila.
Já mám totiž bujnou fantazii a nic není nemožné. Představit si umím cokoliv. Otázka druhá je, co mi ta představa udělá se zažíváním...

Je to už dávno, co manžel sháněl hříbek na zašívání ponožek, že si je zaštupuje. „Prosím?“
„No, hříbeček, mám v ponožce díru,“ trval na svém o mnoho měkčím tónem. Mě nedostane. Od té doby, co mají čínské děti delší směny a cena ponožek šla rapidně dolů nevlastním žádné houby na zašívání.

Koneckonců ani ohledně jídla o něj nemám strach. Neví, jestli se bojí mikrovlnky nebo nenašel na troubě ten správný čudl, ale pro jistotu hrdě hlásá, že jídlo má raději zásadně studené. No,jsou to jeho vředy. Pokud už někam zmizím a navařeno není, bezpečně trefí do první hospody....a zeptá se na cestu do hospody s kuchyní.

V domácích pracích bych se od něho ovšem měla učit. Když už hrozí, že by měl mít nádobí, raději jí všechno z obalu, ve kterém bylo jídlo přineseno. Prach neutírá, protože ho nevidí, tudíž ho netrápí. Luxovat není potřeba, když tak si vezme silnější ponožky.

Drobné elektrikářské práce přenechává raději mně. Při stavu našich štaflí a sítě je efektivnější, když se živitel přeci jen nezúčastní. Ovšem na instalatéřinu je odborník. Vždycky přesně ví, kterého kamaráda má zavolat a pak mi ho dá pod dřezem na ucho a on už poradí co a jak. ¨

Ani to mytí oken by bez něj nebylo ono. Jen on se umí s kávou rozvalit v křesle a přispět odbornou pomocí:“ Ještě tamhle máš čmouhu.....teď zmizela a je kus vedle....a ještě dole.“

Jako táta je dokonalost sama. Večer uspává písničkami (co najde na youtube). Pohádky sice nečte, ale ví, jak donutit dceru, aby je přečetla bráškům. A přes den s nimi hraje báječné hry. Třeba Tatínek spí, kdo ho vzbudí, ten má mínus sto bodů a týden bez večerdy.

Trochu si neumím představit, že by dával prkénko dolů a nosil své špinavé prádlo do pračky. Ale on zase remcá, že nedávám prkénko nahoru a šminky mám uplně všude po bytě. Tak jsme si kvit.

A jestli jsme neumřeli, tak žijem šťastně dodnes.
TTT

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

________________

A žijte šťastně co nejdéle! Děkuji za malé pootevření dveří do vaší domácnosti - a že „všechny“ zdravím. :)

Saša

Téma dnešního dne: 27. září 2011: U čeho si nedokážu svého manžela (přítele) absolutně představit

  • A nebo, co mu naopak sluší
  • Co dělá lépe než vy
  • Co byste mu nesvěřila, ani kdybyste měla duši vypustit
  • Kuriozní historku, co kdy udělal
  • Nebo třeba někdo z vašeho okolí
  • Co byste ho nechala dělat za trest
  • Co za odměnu

Téma je to lehké, doufám, že se pobavíme.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu hospodyňku odměním takovým hodně namíchaným dárkem, ale opět hodícím se k tématu.

Takže, ať už váš partner dělá doma cokoliv, až skončí, upravte se pro něj, třeba pomocí vlasového tužidla Taft, nebo kondicionéru Pantene - a společně si dejte kafíčko, posílám i čtvrt kila kávy Douwe Egberts. :)

darek

 

Reklama