Rodina

Top ten pro novopečené maminky aneb deset tipů, které určitě využijete (část II.)

Dnes se podíváme na druhou část seznamu věcí, které jako maminka určitě využijete v prvním roce života vašeho děťátka. Jde o věci, které nejsou životně důležité, obejdete se samozřejmě i bez nich, ale na druhou stranu, pokud si je pořídíte, tak vám toto náročné období určitě trochu ulehčí stejně jako mně.

Prvních pět tipů najdete zde.

6) Dětská chůvička

Bydlíme v bytě 2+1, kde je všude slyšet vše. Pořizovat si chůvičku mi proto připadalo dlouho úplně nesmyslné. Na to, k čemu je dobrá, jsem přišla až v Adámkově půl roce při první dovolené s kamarády na horách. To, že jsme nemohli nechat syna klidně spát nahoře v pokoji chalupy, kde jsme byli ubytovaní, a sedět dole s kamarády, jsme pociťovali jako velký deficit a rozhodli se, že na příští dovolenou již jedině s chůvičkou.

dítě

Nakonec jsme ji koupili použitou v bazaru a používáme ji vlastně pořád. Pokud si ji budete pořizovat, doporučuji ověřit, na jakou vzdálenost je vámi vybraný typ funkční, a zda má i světelnou signalizaci zvuku. Tuto funkci oceníte např. v hotelu, kde v restauraci hraje muzika a pouhý zvuk linoucí se z chůvičky byste mohly snadno přeslechnout.

7) Cestovní sada na uchovávání potravin

Poté, co syn začal jíst příkrmy, jsem dlouho přemýšlela, jakým způsobem to budu řešit na cestách. Kojení má totiž přece jen tu výhodu, že máte vše vždy s sebou a nic dalšího tak řešit nemusíte. Kombinaci bodu 7 a 8 v tomto seznamu pokládám za asi vůbec nejlepší tip, který vám mohu doporučit a který mám opravdu důkladně prověřený.

dítě

Vzhledem k tomu, že syn dosáhl 6. měsíce v dubnu, čekalo nás léto, kdy jsem doufala ve výlety a dovolené, na kterých bude ovšem nutné nějak vymyslet, jak to bude s jídlem. Vzhledem k nadcházejícímu létu jsem tedy začala přemýšlet o nějakém systému, který by elegantně vyřešil jak uchovávání jídla, tak to, aby se ve vedrech nezkazilo a vše bylo skladné.

Po důkladném průzkumu trhu jsem pořídila sadu 6 barevných mističek o objemu 180 ml, termo tašku, do které je možné umístit 3 z těchto mističek a sáček s mrznoucím gelem, který obsah chladicího boxu udrží v přijatelné teplotě i při extrémních vedrech.

8) Termoska na ohřívání dětského jídla

Jak jídlo uchovat v chladu jsem tedy vymyslela, teď ovšem nastala otázka, jak ho pak zase ohřát. Pokud jste v civilizaci, není to samozřejmě většinou žádný problém. Pokud ovšem vyrazíte na výlet někam do přírody, je nutné si nějak poradit.

dítě

Já to vyřešila tak, že jsem pořídila cestovní termosku pro ohřev dětské stravy. Termoska o objemu 350 ml bohatě stačí k tomu, abych ohřála připravené jídlo. Mističky z jídelní sady perfektně padnou do víčka termosky, takže ohřívání není žádný problém. S cestovní termoskou s víčkem máte horkou vodu na ohřátí i nádobu, v které „uvaříte“.

Tip: v extrémních podmínkách lze vodu nahradit čajem. Po ohřátí jídla se pak můžete obsahem termosky zahřát i vy :-) Použít je možné samozřejmě jakoukoliv termosku a mističku, do které se vám vejde nádobka s pokrmem pro dítě.

9) Výkonný mini mixér

Pokud chcete pro dítě občas něco uvařit i sama, je malý výkonný mixér tím nejlepším řešením, jak rychle dosáhnout požadované konzistence. Ideální je, když je možné nastavit rychlost mixování a sekání, protože požadavky na konzistenci dětské stravy se postupně mění. Dítě od 6 měsíců do roka přechází z hladké stravy pozvolna a na větší kousky si tak musí zvykat postupně.

dítě

Já jsem si zvolila tyčový mixér se sekáčkem a přídavnou nádobkou, ve které lze vše připravit naráz. Důležité pro mě bylo, aby byl mixér výkonný, ale zároveň skladný, protože do mé malé kuchyně se toho už moc nevejde.

10) Sedátko do vany

Velmi praktická věc, která vám usnadní večerní koupání. Sedátko dobře drží na dně pomocí přísavek, takže v něm může dítě sedět a hrát si s oblíbenými hračkami. Pomocník, kterého určitě oceníte ve chvíli, kdy potřebujete během koupání třeba ještě naplnit pračku, pověsit prádlo, nebo mít jen prostě chvíli volné ruce. Nikdy v něm ale samozřejmě nenechávejte dítě bez dozoru.

dítě

Doufám, že vám tento seznam přinese nějakou inspiraci a hlavně pomůže se trochu zorientovat v nepřeberném množství věcí, které jsou pro nastávající maminky dnes na trhu k dostání. Některé položky na seznamu, jako např. monitor dechu, dětská chůvička nebo odsávačka mateřského mléka patří k těm dražším, ale je možné je zakoupit již používané na některém z dětských bazarů nebo zapůjčit, třeba i jen na kratší dobu, ve specializované půjčovně, lékárně nebo přímo porodnici.

Věcí, které usnadňují maminkám život, je samozřejmě mnohem víc, tyto jsem zařadila po pečlivém rozmýšlení, ale pokud bych mohla seznam rozšířit, nechyběla by zde např. ani cestovní postýlka, houpátko, hrací kolotoč nad postýlku apod. A co byste zařadila na seznam vy? Chybí vám zde něco, co bylo pro vás „nepostradatelné“? Napište nám do diskuze.

Čtěte také:

   
06.10.2014 - Děti - autor: Eva Sotonová

Komentáře:

 1. [18] Milllius [*]

  Já GSM alarm doporučuju, je vyborna věc, jeho napojení a možnost ovladat ho přes mobil je super protože pořád vite co se děje.

  superkarma: 0 20.11.2015, 20:22:46
 2. [17] Majak88 [*]

  Ahoj no ja mam kamery z webshopu 1obchod.com. Montoval mi to kamarád protože ja jsem absolutni technický antitalent ale nedělalo mu to problem.

  superkarma: 0 25.07.2015, 21:53:04
 3. [16] JumbiS [*]

  Ahoj poohlížím se po nějakém eshopu kde by sa dala sehnat venkovní kamera pro monitorování okolí. Poradíte mi?

  superkarma: 0 24.07.2015, 18:36:44
 4. [15] Danka05 [*]

  My už jsme měli 4 chuvičky, tuhle mame ted a je zatím nejlepší. Vydrží dlouho nabitá a ma dlouhý dosah.

  superkarma: 0 02.07.2015, 13:18:42
 5. [14] Lukaško [*]

  Ahoj nám by se hodila děcká chuvička vybrali jsme si tuto http://www.1obchod.com/products/digitalni-baby-monitor-2-4-nocni-videni/ doporučili byste nám ji?

  superkarma: 0 01.07.2015, 22:33:13
 6. avatar
  [13] kareta [*]

  tak tyčák jsem využila, zbytek bych doma nechtěla ani smykem, tolik krmů...s prvním dítětem jsme pořizovala všechno možné na trhu, druhé to zdělilo...a třetí se obešlo beze všech těch vychytávek a bylo to kupodivu nejlepší. Ony ty vychytávky tak trochu komplikují život.Teda mě, neb já je pokaždé někam uložím a pak je hledámSml30

  superkarma: 0 07.10.2014, 08:39:26
 7. [12] slavuska [*]

  já tedy na děti nepoužívala ani jedno, a ani neplánuji používat tentokrátSml16chůvička-já bych dítko nahoře na chotě samotné prostě nenechala, ani na chůvičce. monitir dechu je tedy samozřejmostí i v paneláku, ale chůvičku ne.všechno okolo krmení-měla jsem děti dlouho závislé na kojení, normální jídlo vyloženě vyžadovt začali dlouho po oroce, do té doby jim nevadilo, že nebylo po ruce jídlo, stačilo jim kojení, a byli i radšiSml30 a po tom roce už se dalo jídlo "odbýt", nebyli to už kojenci závislí na teplé skleničceSml16sedátka a spol. do vany, k ničemu, dítě se stabilním sedem může ve sprcháči sedět bez sedátka, mladší děti mi tam leželi v trošce vody, nejmenší jsem koupala v umyvadleSml16

  superkarma: 0 06.10.2014, 22:58:28
 8. avatar
  [11] Linde [*]

  seznam dobrý, z toho zmíněného bych brala jednoznačně nejprve tu chůvičku, nemusela by být s kamerou, ale stačí monitor dechu od Jablotronu. Nejlepší věc ve výbavě miminka. A pak jsme moc uplatnili ohřívačku lahví a přesnídávek, byla to taková "botička", do které se dala voda, láhev a zapnulo do elektriky. Víc věcí bych asi ani nepotřebovala...Sml58

  superkarma: 0 06.10.2014, 20:29:10
 9. [10] funnka [*]

  macamala — #4taky jsme měli,skvělá věc

  superkarma: 0 06.10.2014, 10:53:43
 10. [9] Eva Sotonová [*]

  Semyaza — #6Ano, správně píšete, neodcházet. Dítě se nikdy, samozřejmě ani v takovémto sedátku, nesmí nechat ve vaně bez dozoru.

  Myšleno to bylo tak, že můžete pověsit prádlo (my máme šňůry nad vanou), nebo dát něco prát (pračka vedle vany) a po celou dobu udržovat s dítětem oční kontakt. Nejlepší na sedátku je ale to, že máte volné ruce na hračky a můžete prckovi ukazovat, jak jede lodička, plave kačenka apod. Sml16

  superkarma: 0 06.10.2014, 10:43:10
 11. [8] Eva Sotonová [*]

  macamala — #4Tak to máte asi menší dítě, které ještě nesedí, jakmile si sedne, bude chtít sedět i ve vaně a cachtat se s hračkama.

  superkarma: 0 06.10.2014, 10:39:13
 12. [7] Eva Sotonová [*]

  luneta — #3Kdepak, tak to myšleno nebylo. Samozřejmě - neodbíhat, jak psáno v článku, nikdy nenechávat dítě bez dozoru. Pozor na to!

  Sedátko je moc šikovné pro děti, které už sedí a chtějí si ve vaně také trochu pohrát. Uvolní Vám ruce, takže dítě po celou dobu koupele nemusíte držet, aby se nepotopilo pod vodu, nebo o něco nepraštilo.

  superkarma: 0 06.10.2014, 10:37:25
 13. avatar
  [6] Semyaza [*]

  Z toho jsem využila jen termosku a tyčák. Jinak mi to přijde zbytečné. A co se týká sedátka do vany, nikdy bych od dítěte ve vaně neodešla ani se neotočila, ale každého věc Sml80

  1. na komentář reaguje Eva Sotonová — #9
  superkarma: 2 06.10.2014, 10:13:40
 14. [5] anina4 [*]

  mospika — #1já taky, ale nevím zda bych zrovna toto pořizovala

  superkarma: 0 06.10.2014, 10:03:24
 15. [4] macamala [*]

  My zatim vyuzivame lehatko do vanicky.

  1. na komentář reaguje Eva Sotonová — #8
  2. na komentář reaguje funnka — #10
  superkarma: 0 06.10.2014, 09:55:45
 16. avatar
  [3] luneta [*]

  mě zrovna to sedátko přijde zbytečný.Když koupu mimino,tak přece neodbíhám dělat něco jinýho

  1. na komentář reaguje Eva Sotonová — #7
  superkarma: 3 06.10.2014, 08:51:25
 17. avatar
  [2] marianaant [*]

  To sedátko je moc šikovné, taky jsem o něm nevěděla.Sml16

  superkarma: 0 06.10.2014, 08:38:38
 18. [1] mospika [*]

  sedátko vidím prvně, zajímavá vychytávkaSml16

  1. na komentář reaguje anina4 — #5
  superkarma: 0 06.10.2014, 08:27:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme