Novinky

Top 5 nejlepších seriálových pohádek

Každý je jako dítě miloval a nemohl se dočkat, až rodiče zapnou televizi a naladí správnou stanici s těmi nejlepšími seriálovými pohádkami. Řada z nich je nadčasová a nezapomenutelná, proto i my dospělí občas sledujeme společně s našimi ratolestmi kreslené postavičky a jejich originální a úsměvné příběhy. Připomeňte si ty nejlepší pohádky napříč generacemi.

Pepek námořník

Milovník špenátu s obrovskými svaly, tak by se dal charakterizovat energický Pepek námořník. Tento chlapík má kromě špenátu také velikou slabost pro krásnou přítelkyni Olive. Postavička námořníka se poprvé objevila už v roce 1929 v komiksovém provedení. O 4 roky později se Pepek přesunul na filmová plátna a vznikl první černobílý film se špenátovým hrdinou v hlavní roli.  Od té doby se stal žádanou kreslenou postavičkou, kterou si zamilovaly nejen děti, ale i američtí zemědělci, kteří v roce 1937 zaznamenali o 33 % větší narůst spotřeby špenátu. Krátkých animovaných filmů postupem času přibývalo a americký seriál se stal velmi populární. Letos oslaví svalovec své 85. narozeniny.

f

O loupežníku Rumcajsovi

Pohádka o loupežníku Rumcajsovi, patří k české klasice a za 3 roky dokonce oslaví půl století. První série byla natočena ještě černobíle, následující dvě řady po 13 dílech už ale byly barevné. Celkem vzniklo 39 unikátních dílů. Díky velkému ohlasu u diváků, byly pohádky i napsány do knižní podoby a to hned do dvou let od odvysílání prvního dílu.

Každý z nás si jistě pamatuje příběh Rumcajse, jičínského ševce, který se po neshodách se starostou Humpálem dal na loupežnické řemeslo a usadil se v lese zvaném Řáholec. Společně s manželkou Mankou a synkem Cipískem bojují proti jičínské vrchnosti a bezpráví.

Rychlá rota

 „Správný zásah v tu pravou chvíli má, když přízrak temný, svým rejdům šanci dá. Tahle prima dvojka slídilů, ta řeší problém tvůj,“ úvodní znělka 22minutového seriálového dílu se dostala pod kůži každému, kdo podlehl veverkám jménem Chip a Dale. Pohádka si snadno získala malé i velké diváky a to především, díky akčnímu ději, skvělému dabingu a perfektní animaci. Chip a Dale, Gedžitka, Monty Jacky a Zip tvoří nerozlučnou Rychlou Rotu. Celá parta společně hájí zákon, a tak žádný lump neujde trestu. Ani chamtivý kocour Tlusťoch a jeho partička poskoků. První předpremiéra kresleného seriálu proběhla 27. srpna 1988 v Americe, ale až 4. března 1989 odstartovalo oficiální představení pohádkového filmu, který byl později rozdělen na 5 seriálových dílů. Pozadu nezůstává ani oblečení, které nosí Chip a Dale. Tvůrci seriálu se totiž inspirovali postavami Indiana Jones a Magnum P.I..

ds

Bořek stavitel

 „Znáte Bořka, všechno spraví! Znáte Bořka Šikulu!“ Notoricky známou písničku, která uvádí každý díl, si snadno začne pobrukovat každé malé dítě. Týna, Julča, Lůďa, Max, Rolík, Béďa a samozřejmě Bořek patří k hlavním postavičkám populárního seriálu pro děti Bořek stavitel. Týna a její parťák, vedoucí stavební firmy, mají na starosti nejrůznější přestavby, opravy a další stavební práce. Díky své laskavé povaze má Bořek spoustu přátel a to nejen ze světa lidí ale i ze světa stavebních strojů, kteří jsou pro něj jako členové rodiny. Občas se ale stane, že jim musí domluvit, aby si uvědomili, co je správné a co ne. Na televizních obrazovkách se anglický seriál objevil v roce 1999. Každý díl z 9 sérií je opředen zábavnou zápletkou a poučným dějem.

dh

Můj malý pony: Přátelství je magické

Nádherné zvíře s ohromnou hřívou a nezkrotností patří k těm nejoblíbenějším, především u dětí. Jakákoliv pohádka, kde se objeví roztomilý koník je pro ně velikým lákadlem, a proto se stal televizní seriál Můj malý pony: velmi žádaný. Seriál nemá pouze fanoušky mezi dětmi, ale i mezi dospělými, kteří si díky kreslené pohádce založili i vlastní světovou komunitu.  Tvůrci seriálu neváhali a v roce 2010 vnikla série Můj malý pony: přátelství je magické. V červenci můžete s vašimi ratolestmi sledovat nejnovější epizody na televizní stanici Minimax. Příběh se odehrává v kouzelné zemi Equestria, kde můžeme zahlédnout čtyři různé druhy poníků, přičemž každý z nich je obdařený jiným talentem. Série obsahuje 26 dílů.

dd

Zdroj: tisková zpráva

   
28.07.2014 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. [7] dadma [*]

  libuno — #3 No vidíš, jdu se tam mrknout.

  superkarma: 0 28.07.2014, 21:50:50
 2. [6] Roland [*]

  dadma — #1 Souhlas, přesně také můj výběr.

  superkarma: 1 28.07.2014, 20:07:31
 3. avatar
  [5] Rychnovska [*]

  dadma — #1 SouhlasSml16

  superkarma: 1 28.07.2014, 18:23:53
 4. [4] Zuza70 [*]

  Křemílek a Vochomůrka, Krkonošské pohádky, Králíci z klobouku,...Sml67

  superkarma: 1 28.07.2014, 18:08:03
 5. [3] libuno [*]

  Já jsem přesně tento článek četla na Chytré ženě.

  1. na komentář reaguje dadma — #7
  superkarma: 0 28.07.2014, 16:49:56
 6. [2] dadma [*]

  dadma — #1 Nyní vidím, že loupežník Rumcajs je mezi vybranými pohádkami.Chip a Dale byla moc ukřičená pohádka,vůbec ty americké kreslemé pohádka byly samé rvačky, honění a bouchání a zvuky,vím ,že mě to šlo docela na nervy ,když to moje děti sledovaly.A Bořek či Malý pony se dnešním malým dětem, asi líbí ,ale já přeci trvám na tom ,že jsou hezčí pohádky.

  superkarma: 1 28.07.2014, 16:16:23
 7. [1] dadma [*]

  Kromě Pepka se mě tyto pohádky moc nelíbí. Mě se nejvíce líbily příběhy, pohádky naše Večerníčkové: Mach a Šebestová, Maxipes Fík, Maková panenka, Králíci z klobouku, Pohádky z mechu a kapradí(Křemílek s Vochomůrkou), Krtaček, Rákosníček, Pojďte pane budeme si hrát, O pejskovi a kočičce,O víle Amálce, Ferda Mravenec, Rumcajs, Hajný Robátko, Krkonošské pohádky...a to jsem si na hodně nevzpomněla.

  Z cizích Bolek a Lolek, Jen počkej zajíci,Šmoulové a nebo Včelka Mája.

  1. na komentář reaguje dadma — #2
  2. na komentář reaguje Rychnovska — #5
  3. na komentář reaguje Roland — #6
  superkarma: 0 28.07.2014, 16:10:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme