Nejste zrovna milovnice klasických vánočních koled, nechcete, aby při štědrovečerní večeři bylo ticho, a Metallica zdá se vám pro tuto příležitost poněkud nešťastnou? Snadná pomoc, sestavili jsme pro vás žebříček deseti nejlepších vánočních songů!

WHAM! – Last Christmas

George Michael a Wham!, jeho projekt ještě z doby, kdy si myslel, že není gay. Je to hodně pop, hodně kýč, a ty zamilované oči určené slečně s trvalou už Georgeovi dneska nikdo nevěří, ale ruku na srdce – Vánoce bez tohoto šlágru prostě nejsou Vánoce!

 

Mariah Carrey – All I Want For Christmas

Sníh, Santa Claus, dárky, psi převlečení za soby… to jsou Vánoce. Mariah Carey tuto píseň napsala v roce 1994 a o dvacet let později je to stále hit, bez nějž se rádia na Vánoce neobejdou. Loni zpěvačka hitu vdechla nový život, když ho předělala na duet s Justinem Bieberem. Ale protože jsou Vánoce a máme se mít rádi, posílám vám raději ten originál…

 

Jon Bon Jovi – Please Come Home For Christmas

K Vánocům své řekl i Jon Bon Jovi svojí něžnou písní Please Come Home For Christmas. U klipu si přijdou na své pánové i dámy, Jon Bon Jovi je v santaclausovské čepičce stejně sexy jako jeho klipová partnerka v tomtéž.

 

Billy Mack – Christmas Is All Around

Vánoce bez populárního a dnes již kultovního filmu Láska nebeská jako by nebyly. A bez cover hitu Christmas Is All Around v podání stárnoucího a bláznivého Billyho Macka jako by nebyla Láska nebeská. V klipu se kolem něj navíc vlní znuděné krásky v santaclausovských oblečcích.

 

Train – Shake Up Christmas

S Coca-Colou to jde, co se vánočních reklam týče, neustále z kopce. To samé se dá říct i o hudebním podkresu těchto spotů. Výjimkou je ale skladba Shake Up Christmas, která reklamu na Coca-Colu provázela v roce 2010.

 

The Killers – Joel, The lump of Coal

The Killers píšou vánoční songy každoročně už od roku 2006. A navíc za dobrým účelem – peníze jdou na organizaci RED, která pomáhá v boji proti AIDS. The Killers se letos spojili s populárním Americkým moderátorem Jimmym Kimmelem, navlékli vánoční svetříky a hit byl na světě. A o čem že je? O… ehm… kousku uhlí :)

 

Michael Bublé  – Santa Claus Is coming To Town

Kanadský zpěvák Michael Bublé s vánočními písněmi nešetřil a natočil rovnou celé album hozené do jazzové polohy. I tenhle song patří mezi oblíbené u hudebních interpetů, o jeho covery se krom Bublého pokusili také The Beach Boys, Justin Bieber, The Jackon’s 5, Miley Cyrus, Rod Stewart, Mariah Carey a další.

 

Kylie Minoque – Santa Baby

Svůdná a lenivá melodie vyloženě svádí k povalování se se svařákem u vánočního stromku před zapáleným krbem. Jak na to? Roztomilá Kylie vám to předvede se vší parádou a sobími parůžky na hlavě. Píseň Santa Baby je jednou z nejvyhledávanějších, krom Kylie se na jejím úspěchu popásla celá řada dalších zpěvaček, například Madonna, Taylor Swift, Colbie Caillat, Macy Gray, Shakira či Pussycat Dolls.

 

Band Aid 30 – Do They Know It’s Christmas?

Máte pocit, že tenhle song už jste někdy slyšeli? Ano, je to tak, píseň původně vznikla v roce za účelem získání financí pro lidi trpící hladomorem v Etiopii. Autor Bob Geldof píseň oprášil, za mikrofon místo „staré školy“ dosadil „mladé a nadějné“ interprety, aby přilákal i puberťáky, a bylo to. Ze staré gardy zůstal jen Bono z U2, přidali se k němu One Direction, Ed Sheeran, Chris Martin nebo Emeli Sandé. Tentokrát vydělávají na boj proti ebole.

 

Günter- Christmas Song

Aby si na své přišli i všichni zvrhlíci a milovníci zvráceností všeho druhu, nechala jsem si to nejlepší na konec. Günterje kontroverzní postavička hudebního průmyslu sám o sobě. Vysvětlit si tuto píseň a především klip nějakou logickou cestou je zhola nemožné, Günter by buď měl přestat brát drogy, nebo zavolat Chocholouška.

Tak šťastné a veselé Vánoce, milé čtenářky!

Reklama