Zajímá vás, jak vypadají Vánoce u zpěvačky kapely Monkey Business Tonyi Graves: Krocana nepeče, ale stromeček má nazdobený již dva týdny předem, aby se víc užila pohodovou vánoční atmosféru...

Ačkoli se narodila v americkém Peekskillu, zamilovala se do Prahy. Afroameričanka Tonya Graves našla v naší metropoli nejen zalíbení, ale i nový domov. Přijela sem a už nedokázala odjet pryč. A to ani na Vánoce.

Přesto slaví tyto svátky tak trochu jinak než většina Čechů. Zajímá vás jak? Prozradila nám, že například nedělá českého kapra, ani amerického krocana...

Jak vypadají vaše Vánoce, pečete krocana?
Ne, u nás budou řízky z kuřátka nebo kachny, k nim bramborový salát. To je v pohodě. Ale smaženého kapra nedělám, to ne.

Držíte nějakou typicky americkou tradici?
Se stromečkem. Spousta lidí ho zdobí až na Štědrý den. V Americe jsou lidé, kteří ho zdobí už na začátku prosince. My ho zdobíme tak čtrnáct dní dopředu, protože pro mě je strašně fajn pocit, že přichází Vánoce. Mám moc ráda Vánoce! O Vánocích je všechno fajn, lidé mají dobrou náladu, tak se ji snažíme chystat už i koncem listopadu. Když vidíte ozdobené obchody a doma stromeček, všechno je načapané, tak je to krásný pocit. Proto ho chci mít dříve.

Dříve nazdobit a pozdě odstrojit...
To zase ne. Moje rodina dává stromeček pryč na Nový rok. Tady ho lidé nechají klidně i dva měsíce. To v Americe není běžné. My zdobíme stromeček dříve, ale asi ho i dříve odstrojujeme - chceme mít prostě Vánoce dřív.

Čtěte také...

Reklama