Bulvár

Tomio Okamura: Kauza Wolf - systém kde moucha uvízne, sup proletí

Vždy ostré a štiplavé - tak by se daly charakterizovat komentáře místopředsedy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury. V tom nejnovějším rozebírá kauzu Wolf...

Jak na Tomia Okamuru zapůsobily soudní tahanice okolo exposlance Wolfa? To si můžete přečíst v jeho nejnovějším komentáři...

Kauza Wolf - systém kde moucha uvízne, sup proletí

Exposlanec Wolf dostal v první instanci 5 let natvrdo za podvody - přesně za rozkrádání veřejných peněz. Není to hodně, volal mi známý právník, když ostatní rozkradli a prohospodařili stamiliony či miliardy? Nebyl to politický proces? A vůbec, krade se u nás víc než v cizině?

Bezesporu doplatil pan Wolf na to, že u moci už nejsou pánové Dalík s Langerem. Bezesporu bych panu Wolfovi místo vězení nabídl další alternativu - ať řekne pravdu o tom, kdo mu na ministerstvu životního prostředí umožnil získat milionové dotace na absurdní a zhola nepotřebný pseudoprojekt.
Kdo a proč mu na ministerstvu odpustil vrácení ukradených veřejných peněz?
Za co a proč se pokoušeli jeho kauzu státní zástupci ututlat?
Proč doopravdy přeběhl k vládní koalici a proč za něj osobně v ČT intervenoval tehdy nejmocnější člověk v zemi Marek Dalík?
Pan Wolf je jedním z mnoha, kdo denně rozkrádají veřejné peníze. Pan Wolf je také jedním z mnoha, kteří jsou páteří systému, na němž se veze dost velká část politické garnitury.

Pan Wolf by jistě na tyhle otázky odpověděl - v USA nebo jiné západní zemi, kde funguje prominutí trestu výměnou za důležité svědectví - tzv. institut korunního svědka korupce.
Proč by ale odpovídal v České republice, když ministr spravedlnosti Pospíšil naopak vyškrtl z trestního zákona dříve platnou účinnou lítost u jediného trestného činu - právě u korupce.
Přes veškeré výkřiky do médií je nejsilnější snaha velké části zkušených politických matadorů naprosto zamezit šetření těch největších zločinů na veřejném a společném majetku.

Stádo supů a hyen dvacet let trhalo ještě živé maso z naší země - není to demagogie ani populismus - je to strašlivý přízrak, ve kterém žijeme.
Kolik českých a moravských firem a společností, podniků přežilo krizi v 30. letech, fašismus ve 40. letech, komunismus do roku 89?
A kolik z nich nepřežilo dnešní demokracii. Ne kvůli krizi, ale protože byly rozkradeny. O kolik firem přišel stát - a my, protože byly doslova ukradeny?
Bylo by fajn, kdyby si některá k tomu příslušná instituce dala tu práci a sečetla ztráty. A taky je analyzovala - proč, komu a kdo je odpovědný.
Už jen analýza počinů politických reprezentací v uplynulých desetiletích by byla velmi výrazným varováním - protože tomu, kdo se nepoučí z minulosti, hrozí, že ji prožije znovu.
I to mě napadá v momentě, kdy Senátem prošly novela Obchodního zákona a zákon o korporátních společnostech, přičemž oba zákony ruší pojistky proti tunelování.
A když opakovaně sněmovnou neprocházejí zákony na podporu svědků korupce.
Co tím chtějí vláda a hlasující zákonodárci naznačit? Tunely ano, svědčit o tom ne?

Poslanec Wolf u soudu hořekoval, že je malá ryba ve velké politické hře. Na svědka Jaroslava N. Večerníčka, který ho k soudu dostal volal: „Proč já, proč ne ti druzí?“
Proč vy, pane Wolfe, to už soud řádně zdůvodnil v rozsudku. Proč ne ti druzí? To přece není otázka na pana Večerníčka, ale na státní zástupce a na policii. Zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu, z níž čerpal pan Večerníček, měli veřejně k dispozici všichni odpovědní - ministerstvo, vláda, poslanci, policie. Všiml si jí jediný člověk. A navzdory snahám ministerstva pana Bursíka, navzdory některým státním zástupcům pana ministra Pospíšila a nechvalně proslulé Vesecké, protlačil on a dalších několik jednotlivců kauzu do zdárného konce.

Pan exposlanec je skutečně malá ryba ve žraločím systému, kde moucha uvízne, ale sup proletí.
Ten systém, postavený na mafiánském principu ruka ruku myje, je třeba zbourat a postavit znovu.
Nevolám po diktatuře osvícených. Ne, milí intelektuálové. To mi nepodsouvejte. Volám po jediném, po diktatuře práva a zákona. Volám po nulové toleranci pro jakékoli opomenutí povinností při správě veřejných věcí a majetku.
Zákony na to máme, policii a justici také.
Stačí, když každý na svém místě bude důsledně dbát, aby všichni plnili své zákonem dané povinnosti.
K panu Wolfovi je třeba zažalovat i jeho spoluviníky - politiky, úředníky, nekonající státní zástupce či policisty.
A k panu Wolfovi další a další pijavice na státních penězovodech.
A stopka dotacím. Nic dementnějšího si skutečně neumím představit - když je někdo v nouzi, dejme mu podporu. Když někdo podniká, je to fajn, ale za svoje, panáčkové, a na své riziko. Podnikat za státní, to by přece uměl každý.
Kraj Vysočina už léta každoročně dává dotace cukrárně na náměstí v Přibyslavi. A kdo že je ten majitel cukrárny, ten sociálně potřebný nebožák? Celkem 592 tisíc korun českých si „odnesla“ v posledních letech manželka náměstka hejtmana.

Stejný kraj zamítl ve své obci Zlátenka umístit značky na začátek a konec obce, aby se tím snížila rychlost. Každý den tu nebezpečnou silnici první třídy plnou kamionů ve stokilometrové rychlosti denně přechází děti a důchodci jedoucí ze zastávek do škol a do města. Bez přechodu. Vybudovat přechod pro chodce by stálo peníze, ale obec ani kraj prý tyto peníze nemají. Neřkuli o obchvatu rychlostní komunikace, který tu je naprojektován už přes třicet let.
Jojo - přechod nebo cukrárna - těžká volba. Jen když vyhrál lepší projekt.

Soudci Muchovi za průlomový rozsudek velký obdiv a dík.
A policii a státním zástupcům na Vysočině a ve všech dalších krajích včetně Prahy přeju otevřené oči, uši a zašité kapsy.

Tomio Okamura

Kam dál? Komentáře Tomia Okamury...

 

   
30.01.2012 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Altamora [*]

  Astrud — #12 Bylo to obecné vyjádření. Nevím, jestli je Tomio Okamura zásadový a slušný. Ostatně, kde je teď adorovaný Fischer? A co vlastně v senátu dokázal? V téhle době mediokracie jsem silně skeptická ke všem. Bohužel. Proto nevidím východisko. Staré strany nemají schopnost vývoje, jsou v područí skrytých kmotrů, nové strany už si jiní kmotři zakládají nepokrytě. V tuto chvíli se spokojuji s tím, že někdo ten chlév aspoň pojmenuje a nemele obvyklá ideologická klišé, která používají jedni či druzí. Prostě se bojím, že naše současná politická reprezentace, pravá i levá, pokud nebude reagovat na zpětnou vazbu, nažene nespokokojené lidi do náruče komunistů.

  superkarma: 0 01.02.2012, 11:03:10
 2. [12] Astrud [*]

  Altamora — #11 no nevím přesně, jak pochopit tvůj příspěvek, je to trochu zamotané do sebe. Já se snažím řídit svým rozumem a ten mi říká, že Okamura kromě toho "pojmenovávání problémů" zatím nevyřešil nic a ani nenabídl žádné řešení. Smutná skutečnost je ta, že sám jako jednotlivec toho moc nezmůže, takže zatím to vypadá, že si hlavně honí svoje vlastní ego. Ani nevím, podle čeho si mám myslet, že je zásadový a slušný? Soudit jen podle toho, že se vyjadřuje úplně ke všemu a úplně všude, kde mu to otisknou, no to mi teda nestačí. Jasně že je velice jednoduché někoho mediálně znemožnit, ale zatím znemožňuje spíš on sám sebe.

  1. na komentář reaguje Altamora — #13
  superkarma: 0 31.01.2012, 15:07:19
 3. avatar
  [11] Altamora [*]

  Astrud — #10 Není génius a nevěřím, že existuje někdo, kdo by ten náš Augiášův chlév dokázal vymést. My si jen tak nadáváme v hospodách a v internetových diskusích, ale skutek utek. Vždycky nakonec zvolíme stejnou pakáž, protože se slušní lidé nechtějí politikou zašpinit. Ani na lokální úrovni, tím spíš ne na celostátní úrovni. A když se tam náhodou dostane slušný a zásadový člověk, tak ho mediálně znemožníme a nenecháme na něm nit suchou. Potřebujeme to, abychom si připadali lepší. U nás přichází v úvahu jen vláda z cizích zdrojů, to nás tak hezky stmeluje proti "nim". Protože stmelit se pro něco, to jaksi neumíme.

  1. na komentář reaguje Astrud — #12
  superkarma: 0 31.01.2012, 12:45:38
 4. [10] Astrud [*]

  Víte a to je ten problém. Pojmenovat problémy (co tu uvádíte jako jeho výhodu) umí každý, ale nabídnout rozumné a schůdné řešení tech problémů už tak jednoduché není.

  A můžu se zeptat redakce, proč zde přetiskuje blogy z Idnesu? Příznivci Okamury si jeho blogy určitě najdou, ale přetiskovat je tady na ženě-in je docela zbytečné, ne?

  1. na komentář reaguje Altamora — #11
  superkarma: 0 31.01.2012, 11:35:06
 5. avatar
  [9] átéčko [*]

  Mně se pan Okamura moc líbí a je to zatím jediný pro mě volitelný adept na prezidenta. 

  Umí pojmenovat problémy, které u nás jsou. A vidí i řešení.

  superkarma: 0 31.01.2012, 09:09:03
 6. [8] mapela [*]

  Panu Okamurovi fandím, ale je to ojedinělý komentář k dnešnímu dění v naší politice.

  superkarma: 0 30.01.2012, 18:17:12
 7. avatar
  [7] datura [*]

  dadma — #6 To sice jo, ale jedinec nemá naději na úspěch, zvlášť. když každý na každého něco ví Sml80

  superkarma: 0 30.01.2012, 16:28:53
 8. [6] dadma [*]

  Já si myslím, že má pravdu.A je to bohužel smutné čtení.Ať si o něm myslíte, že je Všeználek,prostě popíše  vždy věci ,tak jak jsou.

  1. na komentář reaguje datura — #7
  superkarma: 0 30.01.2012, 16:22:35
 9. avatar
  [5] datura [*]

  Pomalu, ale jistě se zlikviduje sám a ani se té presidentské volby nedočká, aspoň bulvár na tom silně pracuje a Tomík nahrává Sml58

  superkarma: 1 30.01.2012, 14:24:02
 10. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Jejda, já už myslela, že sere jenom měSml30

  superkarma: 1 30.01.2012, 12:55:44
 11. avatar
  [3] Audrey [*]

  Pa proč tady tenhle článek vlastně je? Já myslela, že sem píšou pouze redaktoři/ky ž-in a čtenářky Sml80.

  superkarma: 1 30.01.2012, 12:38:33
 12. avatar
  [2] Francaise [*]

  Astrud — #1 Přesně!  Všechno vím, všechno znám a lidi mu to baští.Sml80

  superkarma: 1 30.01.2012, 12:36:21
 13. [1] Astrud [*]

  A jéje, brouk pytlík opět v akci Sml68. Paroubek se měl u něho učit, jedině Tomio umí populismus na jedničku s hvězdičkou. V poslední době mám ten příslovečný pocit, že otevřu plechovku a vykoukne Tomio Okamura. Sml54 Má to jedinou výhodu, čím více bude všude cpát jako dosud, tím dřív poleze na nervy více lidem. Neuvěřitelný všeználek Sml68

  1. na komentář reaguje Francaise — #2
  superkarma: 2 30.01.2012, 10:28:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme