Poslední dobou pro vás připravujeme naše milé čtenářky spoustu akcí, kde se vaří a testuje. Kromě dárků, které si můžete odnést, se uspořádalo i několik tombol. V jedné z nich se hrálo o fritézu Tefal Actifry Espress XL a domů si ho odnesla naše čtenářka Lucie. A jak se jí s přístrojem pracuje? To si můžete přečíst na následujících řádcích.

Výhra Actifry Espress XL mi vyrazila dech. Jako u každé takové vychytávky jsem musela nejdříve vymyslet, kam ji uložím. V malé kuchyni to byl celkem zapeklitý oříšek.

Jediné, co bych vytkla je krátký přívodní kabel, mohl by být klidně jednou tak dlouhý.

Tefal

Na této fritéze je skvělé, že když v ní připravuji jídlo, vůbec se o něj nemusím starat. Odpadá neustálé míchání, prohazování, kontrolování, co se děje na kamnech. Mohu se věnovat jiným věcem. Celková doba strávená v kuchyni je tak mnohem kratší.

Nejdříve jsem vyzkoušela hranolky. Stačí dát opravdu malé množství oleje a hranolky jsou naprosto nepřekonatelné. Již si nedovedu představit, že bych je připravovala v troubě. Jakožto permanentní dietářka si již nemusím tuto pochoutku odpírat.

Dále jsem zkusila ratatouille. Recept je rozfázovaný na několik kroků, kdy se přidávají suroviny. Nehrozí, že by se něco připálilo, protože po doběhnutí každého kroku se fritéza sama vypne a ozve se zvukové znamení. Potom stačí přidat další druh zeleniny a nastavit čas podle receptu. Nakonec jsem rozpekla hrušky s datlemi a skořicí. Chuťově výborné.

U fritézy je i kuchařka s několika recepty a tabulkami přípravy hlavních surovin - čerstvých i mražených. Jediné, co bych vytkla je krátký přívodní kabel, mohl by být klidně jednou tak dlouhý. Actifry espress XL jednoznačně doporučuji. 

Čtete také:

Reklama