Bulvár

Tomáš Savka bude hledat Atlantidu v Divadle Kalich

V září se v Divadle Kalich uskuteční premiéra prvního muzikálu s písněmi Mira Žbirky – Atlantida. V jaké roli se v ní Tomáš Savka představí? Dává Tomáš přednost divadlu, nebo sólovému zpěvu? Jak vzpomíná na SuperStar? To vše se dozvíte z rozhovoru.

tomas

V září se v Divadle Kalich uskuteční premiéra prvního muzikálu s písněmi Mira Žbirky – Atlantida. Jsi napnutý, jak se dílo podaří?
Ani ne, důvod je jasný, sešli se výborní interpreti a režie s choreografií se ujal Ján Ďurovčík. To dohromady značí, že pokud se nestane něco mimořádného, mělo by se dílo podařit a být výborné. Na práci s Jánem se těším. I když to někdy mezi námi zajiskří, umí ze mě vytáhnout to, čemu by se podle mojí představy divadlo mělo podobat. :o)

Můžeš alespoň částečně prozradit, v jaké roli se v Atlantidě představíš?
Upřímně řečeno vlastně nemůžu. Má postava se jmenuje Milan a jediné, co o něm momentálně vím, je, že je to introvert s tajemstvím. Vše další ukáže zkoušení, které postavu vytvoří. Ale jednu věc prozradit můžu, a to že postava bude zpívat pro mě nejkrásnější Žbirkovu baladu, tedy Baladu o polných vtákoch.

Uběhlo už několik let od soutěže Superstar a ty ses etabloval na divadelních prknech. Užíváš si víc sólového zpívání, nebo divadelního hraní?
Uběhlo už dost let, abych byl přesný, je to dvanáct let od soutěže a já divadlo dělám jedenáct. Baví mě obojí, nedá se to srovnávat. Divadlo je jedna disciplína a sólové vystupování druhá. Poslední dobou hodně vystupuju s bigbandy po celé republice a jsem sólistou Hudby hradní stráže a Policie ČR, to mi dělá velikou radost.

Za svoji roli Che v muzikálu Evita jsi obdržel cenu Thálie. Co tě napadlo v okamžiku, když jsi vstoupil mezi ty velké herecké osobnosti?
Byl to krásný okamžik. Když člověk vyhraje a cenu získá, odborná porota tím uzná, že to, co dělá, má smysl a je dobré. Paradoxně mě napadla veliká zodpovědnost. Je to zavazující, když o vás někdo řekne, že jste držitelem Thálie, o to víc se teď snažím, aby má vystoupení a představení byla naprosto profesionální.

omas2

Čím žije v soukromí Tomáš Savka? Vaříš, sportuješ, spíš nebo cestuješ?
Přesně tak. Otázka je úplně přesná. Vařím, sportuju, spím a cestuju. (smích)

Co příležitosti v televizi a u filmu? Nelákají tě, nebo nabídky nepřicházejí?
Nechodím na žádné filmové konkurzy a nabídky samy nechodí. Samozřejmě by mě to lákalo, ale mám tolik práce, že si pořád říkám, že televize má čas. (smích)

Už tě někdy během uměleckého života napadlo, že by ses začal věnovat nějaké jiné práci?
Častokrát. Většinou to bylo v období, kdy jsem kvůli nedostatku práce sotva přežíval. Kdybych nebyl zpěvákem, asi bych byl nejradši kuchařem.

Máš momentálně nějakou vysněnou roli nebo metu, kam směřuješ?
Mám a dokonce, když se z vyšší moci něco nestane, tak by se mi mohla splnit. Vyhrál jsem v Bratislavě konkurz do muzikálu Bídníci na roli Jeana Valjeana. Už jsem nazpíval stěžejní árie a poslali je kvůli licenci do Anglie a byl jsem schválen. Takže, pokud se nic nestane, měl bych mít v březnu 2016 premiéru na Nové Scéně v Bratislavě.

tomas3

Jak hodnotíš vkus dnešních diváků? Máš pocit, že dovedou najít kvalitní umění, nebo jsou ve vleku komerční zábavy?
To je otázka, na kterou neumím odpovědět. Jsou představení, kde nechápu, že diváci chodí. Bohudík to nejsou ty, ve kterých hraju. (smích)

Je něco, co tě zaručeně dokáže naštvat?
Štve mě lidská blbost a v poslední době i křivost některých lidí. Častokrát jim naletím, protože moje uvažování toto jednání vlastně nepřipouští. Tak často koukám, co všechno je možné.

A co tě zaručeně potěší a zvedne náladu?
Největší radost mám, když vidím, že se někomu poctivému daří. Když vím, že je rovnej, a ještě k tomu má úspěch. Pak mám opravdu radost. To je, jako když si dáte poctivý steak.

Zdroj a foto: Divadlo Kalich

Čtěte také:

   
13.07.2015 - Rozhovory - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [8] cibulicka [*]

  Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67 Sml67 Sml67 Sml67 Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 13.07.2015, 22:22:59
 2. avatar
  [7] kobližka [*]

  Líbí se mi a držím mu palce Sml67

  superkarma: 0 13.07.2015, 14:43:28
 3. [6] MarciZ [*]

  Velice se mi líbil v PomáděSml59Sml59. Divadlo Kalich má fantastické muzikálové představeníSml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 13.07.2015, 14:39:47
 4. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Ať se drží a vydrží!Sml59

  superkarma: 0 13.07.2015, 09:21:58
 5. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Sml16

  superkarma: 0 13.07.2015, 09:21:20
 6. avatar
  [3] samecka [*]

  Fandím mu, bo v Superstar zpíval fakt dost dobře. A že se proboxoval na naši dinosauří popscénu a drží se tam - Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 1 13.07.2015, 09:01:45
 7. [2] ZdenaZ [*]

  Sml67

  superkarma: 0 13.07.2015, 07:55:07
 8. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Tak, nejdříve jsem ani ten rozhovor snad číst nechtěla - ... nakonec jsem byla moc mile překvapena - pěkně se ten "kluk"vyšvihl, jen co je pravda Sml67

  superkarma: 0 13.07.2015, 07:14:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme