Bulvár

Tomáš Hanák se stal psychickým teroristou

Tomáš Hanák (50) o sobě s úsměvem říká, že je charismatický, krásný, bohatý. Vyléčil se z alkoholismu a jde z role do role. Od 27. září ho můžeme vidět v novém českém filmu režiséra Tomáše Vorla Gympl. Hraje v něm velmi tvrdého, přísného otce dospívající dcery, studentky gymnázia.

 

 

 

 

„V tom filmu jsem přímo psychický terorista a zasloužil bych si trest smrti ušmiknutím mozku motorovou pilou v přímém přenosu. Když se film natáčel, tak jsem doufal, že se ta moje role zlého táty zjemní, že tam bude nějaká nadsázka, ale nestalo se. Je to nejhorší postava, jakou jsem kdy hrál. Je pro mne přímo ohavná. Protože moje filmová dcera nevydrží tlak otce a okolního světa a všechny problémy řeší sebepoškozováním. Přitom já jsem ve skutečnosti hodný tatínek. Moje dvě dcery ani syn se mnou podobné zkušenosti nemají. Já sice občas zařvu nebo jim jednu střelím, ale nejsem zlý a děti se snažím pochopit. Přitom vím, že jsou lidé mezi čtyřicítkou a padesátkou, kteří svou blbou náladu ventilují tím, že jsou tvrdí na své děti. Nebo žijí s ukřivděným pocitem, že potomci nedosahují jejich kvalit. Ale když ty děti jsou pak vystaveny takovému psychickému teroru, pak to na nich zanechá stopy," vypráví Tomáš Hanák.

Na svou dceru jednou velmi zařval
Své děti miluje a snaží se rozumět si s nimi.
Je pravda, že mi nervy taky někdy ujedou. Jednou jsem velmi zařval na svou nejstarší dceru. A pak jsem slyšel, co na moji adresu ona zakřičela. Tak jsem jí potom řekl, jsme si kvit, a bylo zase všechno dobré. Teď mám starost se svou mladší dcerou, které je šestnáct a půl. Rozhodla se naučit angličtinu v Americe a chce žít v jedné rodině v zapadlé americké díře, která má jen pět set padesát obyvatel. A ona bude na farmě ještě patnáct mil od tohoto městečka. Přitom o ní vím, že je milovnicí města a městského života, tak se toho děsím. Ale vybrala si to, tak se jen budu modlit, aby všechno dobře dopadlo," povzdychne si trochu.

Graffiti jako revoltu neuznává
Ve filmu Gympl se parta studentů seberealizuje malováním graffiti po zdech. Tomáš Hanák tomuto protestu mladých rozhodně nefandí.
Považuji to za dost bezohlednou formu seberealizace," říká. Koupit si sprej dokáže každý pošuk a tím, že v noci postříká někomu barák, jeho obyvatelům jen ztrpčí život. Jako nějakou generační revoltu graffiti prostě neberu."

Zdroj: Korzo

   
22.08.2007 - Kultura - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] wich [*]

  Tomáš Hanák se mi líbí jako chlap i herec

  superkarma: 0 22.08.2007, 14:09:33
 2. avatar
  [7] OlgaMarie [*]

  zlato: Myslím,že o alkoholismu se hodně mluví a píše,ale lidi si alkoholika spojují s představou špinavé,uválené a blábolající osoby,což je stejná nepravda jako,že alkoholik/-čka se mohou vyléčit.Mohou se pouze léčením s nemocí naučit žít.Dík,že jsi to upřesnila.

  superkarma: 0 22.08.2007, 14:03:52
 3. avatar
  [6] zlato [*]

  OlgaMarie: to jsem prave psala..oprava: neexistuje vyleceny.... ale uzdraveny s alk.dietou

  superkarma: 0 22.08.2007, 13:37:07
 4. avatar
  [5] Evča [*]

  Tomáš Hanák jsem moc ráda, že už nepije byla ho škoda

  superkarma: 0 22.08.2007, 13:35:51
 5. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  zlato: Snad je přesnější: Z alkoholismu se nedá vyléčit,pouze se s ním lze naučit žít.Jako každý žlučníkář ví,že si musí odpustit šlehačku nebo poctivou majonézu,tak se alkoholik musí naučit žít bez skleničky.
  A pan Hanák mi je velmi sympatický.Doufám,že film rozdejchám,leta jsem nemohla pana Dejdara po filmu Proč.

  superkarma: 0 22.08.2007, 13:29:46
 6. avatar
  [3] Májík [*]

  joj,Hanák, to je chlapák

  superkarma: 0 22.08.2007, 13:14:33
 7. avatar
  [2] zlato [*]

  Tomas je fajn..jen mala oprava z alkoholismu se nelze vylecit,pouze uzdravit....zazila jsem jej v lecebne a jsem rada,ze se drzi.

  superkarma: 0 22.08.2007, 13:03:17
 8. [1] sissi_ [*]

  to je chlápek

  superkarma: 0 22.08.2007, 13:02:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme