Po loňském úspěchu komponovaného pořadu „Vracím se pro svá křídla - Vuelvo por mis alas“ věnovaného granadskému básníkovi Federiku García Lorkovi se návštěvníci letošního festivalu španělské kultury Ibérica opět mohou těšit na jeho další uvedení. Poutavé pásmo, jež bude uvedeno 15. srpna v Letovicích a o den později, 16. srpna v Brně, nabízí příležitost originálnímu civilnímu přednesu Tomáše Hanáka, kterého doprovází tanečnice Virginia Delgado a kytarista a zároveň dramaturg festivalu Petr Vít. Poslední zvýhodněné vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti Ticketportal. Více informací na www.iberica.cz.

Hanak

Základním prvkem představení je hudebně taneční koláž madridské tanečnice Virginie Delgado s částečně improvizovaným kytarovým doprovodem,“ upřesňuje Petr Vít. „Básnický text F. G. Lorky, od jehož smrti uplyne 18. srpna 76 let, v podání Tomáše Hanáka dodává tomuto představení nový, neočekávaný rozměr a barvu.

Ibérica je tradiční a populární festival s devítiletou historií a programem nabízejícím nejvěhlasnější flamenkové hvězdy. Festivalové akce každoročně navštěvují tisícovky diváků a respektu se mu dostává i od odborné veřejnosti. Tématem letošního ročníku je Arte Joven - kulturní bohatství Iberského poloostrova v podání mladých umělců - a festival jej představuje prostřednictvím koncertů, výstav, filmových projekcí, degustací vín a pochutin, módních přehlídek a tvůrčích dílen. Svůj pestrý program letos Ibérica představí ve čtyřech městech: v Praze, Brně, Boskovicích a Letovicích.

Devátý ročník festivalu nabízí kromě koncertů tradičně také tvůrčí flamenkové taneční a hudební dílny v Boskovicích. Stále je k dispozici omezený počet míst v kurzech flamenkového tance pro začátečníky, v tanečních kurzech salsy a tanga i v kurzech kytary a flamenkových perkusí. Mezinárodní obsazení lektorských postů, neopakovatelná atmosféra boskovického zámku a jeho okolí i nadšení organizátorů otevírá každoročně na sklonku prázdnin prostor pro setkání s lidmi, kteří sdílejí podobný zájem, a poskytuje příznivcům flamenka možnost prožít společně několik příjemných srpnových dní.

  • 15.8. Letovice, Zámecká jízdárna, 19.30

Tomáš Hanák recituje poezii Federica Garcíi Lorky
Vracím se pro svá křídla - Vuelvo por mis alas
(Komponovaný pořad poezie s hudbou a tancem)
Tomáš Hanák - recitace, Virginia Delgado - tanec, Petr Vít - kytara
vstupné (předprodej/na místě): 150,- Kč/200,- Kč

  • 16.8. Brno, Divadlo Bolka Polívky, 19.30

Tomáš Hanák recituje poezii Federica Garcíi Lorky
Vracím se pro svá křídla - Vuelvo por mis alas
vstupné (předprodej/na místě): 250,- Kč/300,- Kč

Předprodej vstupenek v síti TICKETPORTAL, běžných předprodejích v Brně, na pokladně Zámku Letovice a v Městském informačním středisku Letovice.

Reklama