Bulvár

Tom Cruise kaskadéry nepotřebuje


Vypadá to, jako by se Tom Cruise tak trochu snažil převést svůj osobní život na filmové plátno. Dříve pracovně vytížený herec, dnes šťastný a hrdý otec novorozené holčičky se i v Mission: Impossible III, která má 4. května v Česku premiéru, stává z tajného agenta svatbychtivým mužem.

Bude svatba nebo se bude střílet?

Ethan Hunt (Tom Cruise) je na začátku filmu postavený mimo službu a věnuje se trénování tajných agentů. Rozhodl se pro zcela jiný život než v předchozích dvou dílech. Chce být s Julií (Michelle Monaghan). Pro všechny milovníky akčních filmů se to může zdát jako nuda a obdivovatelkám Toma Cruise zase svitne naděje, že láska zvítězila nad přestřelkami, šílenými kaskadérskými kousky a neustálým bojem o život. Ale nenechte se zmást.

Ve chvíli zásnubního večírku Ethanovi zazvoní telefon – a zadání nové mise. Ethan odolává… ale jen chvíli. Za pár hodin se obléká a svoji Jules přesvědčuje, že náhle odjíždí na pracovní cestu. Ona nemá ani ponětí, že se jedná o misi plnou explozí, ve kterých jde o život.

Rozjíždí se akce, ve které je nejdůležitější dopadnout padoucha a obchodníka s nebezpečnými zbraněmi Owena Daviana (Philip Seymour Hoffman). Ethan Hunt spolu se svým týmem Lutherem Strickellem (Ving Rhames), Declanem (Jonathan Rhys-Meyers) a Zhen (Maggie Q) rozjíždí akční podívanou, během níž se z něj stane mnich i závozák. Převleky, nutnost rozhodnout se v jedné minutě a výhra, kterou v jedné vteřině poráží zklamání a nový boj.

Wow! To je opravdu Cruise!

Mission: Impossible III nepostrádá dynamičnost a při filmu se ani vteřinu nenudíte. Kamera dobře pracuje s rychlými scénami a Tom Cruise se pouští do kaskadérských kousků sám a zdá se, že má jasno: „Považuji to za součást herecké profese,“ říká Cruise. „Nesmíte se vystavovat přehnaným rizikům, ale pokud si dokážete nějaký kaskadérský kousek nacvičit a pak scéně dodat na realističnosti tím, že jej sám zahrajete, pak je to pro publikum, které si může říct: ‚Wow, to je opravdu on!‘, o poznání větší zážitek.“

Aby režisér Abrams dokázal všechny komplikované akční sekvence pořádně naplánovat, využíval naplno technologií, které mu umožnily vytvořit zjednodušenou počítačovou simulaci nadcházejících scén. Díky tomu mohla jednotlivá oddělení zjistit, co bude která scéna vyžadovat, a náležitě se připravit. Teprve poté začala samotná realizace scény.

Zklamání se ale nevyhnete

Ale i přesto, že jsem si během snímku opravdu několikrát pomyslela: „wow, to je opravdu on!“, trochu mě zklamal jasný a prvoplánový děj příběhu. Chyběla mi trochu překvapivější zápletka a nepomohlo ani to, že chvíli se děj odehrával ve Vatikánu a za okamžik zase v Šanghaji. Dopředu bylo možné odhadnout, co se stane a z koho se nápadně a s největší pravděpodobností vyklube nenápadný lump.

Nemám nic proti americkým scénářům, ale kéž by do nich vždy nepotřebovali scénáristé doslova nastrčit větu „I love You.“ I proto mé nadšení z Mission: Impossible III trochu polevilo, hned jak se tato slova objevila. 

Tom Cruise dobře ví, že je to sympaťák a jestli pánská polovička publika přijde na Mission: Impossible III kvůli akci, tak dámskou polovinu publika musí přilákat především sám na sebe. A tak jako herec a zároveň producent tohoto snímku neváhá využít svého "potenciálu". Je to možná trochu vypočitavé, ale většina z nás se určitě nechá nachytat na celkem pohlednou udičku.

I přes mnohé výhrady vám můžu třetí díl Mission: Impossible doporučit. Většině radím připravit se předem na umělá americká vyznání. Pro romantické duše mám jednu zprávu: však on si ji vezme a nejen to…

Doporučení všem: na tento snímek stojí jít do kina.Mission: Impossible III
Režie: J. J. Abrams
Hrají: Tom Cruise, Philip Seymour Hoffman,
Laurence Fishburne, Keri Russell, Ving Rhames
Scénář: J. J. Abrams, Bruce Geller
Hudba: Michael Gaicchino
Premiéra: 04.05.2006
Přístupno od 12 let

   
04.05.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Dudlajlama [*]

  Motty: je to milaaaassssek, vid ?
  narciska: nejen koprivku, funguje i jako vlasovy zvedak, pri pohledu ne nej si mi tyto postavi.

  superkarma: 0 04.05.2006, 18:33:52
 2. avatar
  [9] narciska [*]

  Meander 7 : Spis 2 az 3!
  Z Cruise mam koprivku...

  superkarma: 0 04.05.2006, 18:22:07
 3. avatar
  [8] Juana [*]

  Ne, nemusím. Nemám ho ráda, film Top Gun úplně nesnáším. Tenhle typ mužskejch mi nějak nesedne, nevím proč. Mám raději drsnější typy.

  superkarma: 0 04.05.2006, 16:19:22
 4. avatar
  [7] Meander [*]

  Nepotřebuje kaskadéry, potřebuje pod nohy lísku od ovoce

  superkarma: 0 04.05.2006, 15:09:47
 5. avatar
  [6] Subinka [*]

  Trebas se pri nakym tom kaskaderskym kousku ubezdusi a bude klidek

  superkarma: 0 04.05.2006, 13:53:36
 6. avatar
  [5] Motty [*]

  Cruise s věčně vyceněnýma zubama mi nepřijde ani pohlednej, ani herec a jestli jsem ho kdy měla trochu ráda, tak to už dávno odnes čas. Teď je mi z něj už jen blivno.

  superkarma: 0 04.05.2006, 10:56:49
 7. avatar
  [4] bednaroi [*]

  ani jsem ten clanek nerekla,ale na mission imposible se nedivam uz jsen z duodu,ze je tam cruise,a to jsem ho za dob top gunu zboznovala,ale do akcnich filmu mi nesedi,nema na to ksicht

  superkarma: 0 04.05.2006, 10:34:41
 8. [3] Anai [*]

  Je mi jedno, je-li či není nějaký sektář, já ho prostě nemusím, není mi sympatický, na rozdíl od většiny ostatních nejobsazovanějších herců. Jako chlap se mi taky nelíbí, navíc je malý, ale to by nevadilo, nikdy jsem ani v pubertě na rozdíl od svých vrstevnic nebrala herce jako idoly, po nichž bych platonicky toužila (na to jsem měla živé lidi okolo sebe), ale jako herce jako takové!

  superkarma: 0 04.05.2006, 08:40:58
 9. avatar
  [2] Simba [*]

  No, každému dle gusta .. já když vidím Cruise jako speciálního agenta, chce se mi smát i brečet zároveň

  superkarma: 0 04.05.2006, 08:35:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme