Oslovil mě jako Dianu, i když jsem Bára!

Je tomu čtyři roky, bydlela jsem sama v pronajatém bytě a k rodičům do Prahy jezdila tak jednou za měsíc na víkend. Jelikož chodím vždy a všude spát poslední a zrovna jsem byla u rodičů, kde jsem se pěkně nudila, začetla jsem se do inzerátů v Annonci. Vždy mě bavilo číst, co všechno lidé dokáží nabídnout, a tedy i tenhle večer jsem noviny četla tzv. od A do Z.
Až jsem narazila na inzeráty na seznámení, které jsem četla s úšklebkem, ale rubrika dopisování mě nějak zaujala, a jelikož jsem od přírody zvědavá, odepsala jsem SMS rovnou na čtyři, co měly podobné znění (něco jako hledám kámošku na dopisování).

Odepsala jsem na všechny stejně a protože jsem nechtěla, aby moje SMS byla tuctová, místo podpisu jsem napsala jen datum svého svátku (4.12.). Tři odepsali hned a docela je to pobavilo, čtvrtý napsal až druhý den: Ahoj Diano, já jsem... bla bla bla... z té zprávy mě přímo bičovala arogance (nebo mi to tak alespoň připadalo, když ta písmenka jsou tak bezbarvá).

Na rovinu jsem si říkala, co je to asi za vola, úplně jsem si ho představovala - mrňavej, nagelovanej frajírek, co má sebevědomí až do nebes. Odepsala jsem, že zpráva je to sice fajn, jen škoda, že nejsem Diana. Asi týden jsme si dopisovali, tak dvě tři zprávy denně. Připadal mi arogantní čím dál víc, a protože jsem chtěla vědět, co to proboha je za "blbečka", domluvila jsem se s ním na kávě, dokonce jsem kvůli tomu přijela další víkend opět k rodičům.

Sraz jsme si dali na Andělu před knihkupectvím v pět hodin a shrnuli v jedné větě, co kdo máme na sobě, aby jsme se nemuseli hledat. Mě samozřejmě ujel autobus před nosem, na to pak i tramvaj, a tak jsem měla trapné zpoždění asi 20 minut, a protože mi za to opravdu trapně bylo, psala jsem každých 5 min, že se moc omlouvám a tak.

Když jsem vystoupila na Andělu, hned jsem ho uviděla, proudili tudy sice davy lidí, ale jen jediný člověk stál na místě a zády k výloze.

Dodala jsem si odvahu a šla pomalu směrem k němu. Asi deset metrů od něj stála slečna, dívala se na mě a až nepřiměřeně moc se na mě usmívala. V tu chvíli mě samozřejmě napadlo, že jsem se stala obětí pěkného žertu, kolem mě že se baví ještě pár jeho kamarádů a všichni na můj účet. Došla jsem k němu, slečna se dívala se smíchem přímo na nás a už už jsem mu (i když jsem ho viděla prvně) chtěla vynadat, normálně pozdravil, představil se a mně najednou nepřipadal vůbec arogantní, naopak vypadal velmi mile.

V duchu jsem si ale říkala: "Fajn hošánku, hraješ hru na můj účet, nevadí, ale ještě uvidíme, kdo z koho" a nedala na sobě nic znát.

Zašli jsme do nedaleké restaurace, povídalo se nám celkem hezky, ale já byla stále ve střehu, až mi najednou povídá, že si myslel, že si z něj dělám srandu, že nemám zpoždění a stojím na Andělu kousek od něj a... v tu chvíli mi to došlo, ta slečna s nepřirozeným úsměvem měla stejnou barvu vlasů jako já (to jsem mu psala do SMS) a džíny a černé triko měla taky. Rozesmálo mě to, smáli jsme se oba a on mi pak přiznal, že si dodal odvahy a šel ji oslovit, jestli není Bára a nečeká tam náhodou na něj.

Co mu slečna odpověděla, nevím, na to jsem se neptala, ale jedno vím jistě... vůbec není arogantní, ani nagelovanej frajírek, za týden od naší první schůzky jsme jeli na první společný víkend, za dva týdny jsem se stěhovala k rodičům do Prahy (zpátky do svého dětského pokojíku), za měsíc jsme se stěhovali do společného podnájmu, po roce jsem otěhotněla, teď máme dvouletého ďáblíka, koupili jsme domek, plánujeme další dítě a je nám fajn a tomu všemu vděčíme SMS zprávě za dvě koruny, takže... ať žije mobilní komunikace!!!
Bára

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milá Báro,
tomuhle říkám náhoda jako hrom. Ale už od začátku jste do toho šla správně. S nenávistí, jak má být. Ono, jak známo, k lásce je pak už jen kousek a ve vašem případě byl kousek i ke společnému životu.

Přeji spoustu radosti za 2 koruny! To je stejně jako pouťový balónek v Cimrmanově Aktu. Ale tohle je daleko lepší! :-)

Reklama