Partnerova nevěra raní každou ženu. Jenže ne každá za sebou práskne dveřmi a spálí mosty. Trojice žen se svěřuje, proč právě ony tolerují bokovky svých mužů.

Kateřina (32): Na nevěru dostal manžel jasná pravidla

Vzala jsem si notorického proutníka, takže od začátku vím, že po něm nemůžu chtít zázraky. Je to úspěšný a celkem známý umělec, na kterého ženy letí. Není pro něho tedy žádný problém nějakou si nabrnknout. Ne, není mi to příjemné, ale ani z toho nedělám kovbojku. Vím, že ho nezměním, a tak mu jeho úlety toleruji. Pořád si říkám, že všechny ty holky na jednu noc jsou jen těla. To za mnou přijde domů, já jsem jeho životní partnerka, kterou miluje. A co je víc? Máme ale dohodu. Nikdy s žádnou z nich nebude spát bez kondomu, nepřivede si ji domů a ani ho nenapadne, aby se s ní okatě tahal někde na veřejnosti. Musím říct, že to víceméně funguje.

nevěra

Eva (39): Nechci si ze sexu udělat povinnost

My dva jsme klasický případ partnerů, kteří se takzvaně nepotkávají v sexuálním apetitu. Zatímco pro mě je naprosto dostačující kvalitní sex jednou za dva týdny, můj muž by to mohl mít i dvakrát denně. A to jde těžko dohromady. Zpočátku jsme se sice snažili o kompromisy, ale otrávení jsme z nich byli oba. Jednoho dne přišel s tím, že jestli to takhle půjde dál, najde si milenku. Nejdřív jsem se sice urazila, ale čím víc mi to hlodalo v hlavě, přicházela jsem tomu na chuť. Já se nebudu muset do ničeho nutit, on zase bude spokojený a milý na své okolí. A tak jsme se dohodli, že si milenku skutečně pořídí. Ne, nevybírala jsem ji a ani ji neznám. Jen vím, že je to zdravá, vdaná ženská, která má stejný problém, jako můj muž. Také málo sexu. Skutečně to má svá pro. Mimo jiné vím, že mě nepodvádí s kdekým a nelže mi. Která žena to může o svém partnerovi tvrdit?

Helena (42): Být podváděná manželka má své výhody

Když na manžela prasklo, že spí se svou sekretářkou, ani mě to příliš nepřekvapilo. Ženy tohle snadno vytuší, co vám budu vyprávět, že? Nemůžu říct, že by ve mně žárlivost ani trochu nezahlodala, ale abych řekla pravdu, ani já nebyla bez poskvrny. Tou dobou jsem to táhla se svým bývalým. Čekáte, že jsem se taky přiznala, aby v tom chudák manžel nebyl sám, nebo abych se mu pomstila? Ani omylem! Zahrála jsem zhrzenou manželku, kterou nevěra hluboce ranila. Omlouval se, ale na rovinu mi řekl, že nemůže svou asistentku jen tak vyhodit. Z práce, ani z postele. Prý toho na něj hodně ví. V tu chvíli jsem přešla do role chápající manželky a se zlomeným hlasem slíbila tolerovat mu ji. Ale jen proto, že ho miluju, a vím, že s ní jde jen o pobavení se. Nevěřili byste, jak je od té doby ke mně pozorný. Mám, nač si vzpomenu, nic není problém. Najednou mě zahrnuje pozorností i dárky, o tom jsem si mohla předtím nechat jen zdát. Jak by to vzhledem k předmanželské smlouvě asi dopadlo, kdybych mu začala dělat problémy a požádala o rozvod? Takhle jsme spokojení oba a on nemá ani nejmenší tušení, že i já mám máslo na hlavě.

Čtěte také:

Reklama