Vztahy

Tolerujeme manželům bokovku! Tři ženy, tři různé důvody

Partnerova nevěra raní každou ženu. Jenže ne každá za sebou práskne dveřmi a spálí mosty. Trojice žen se svěřuje, proč právě ony tolerují bokovky svých mužů.

Kateřina (32): Na nevěru dostal manžel jasná pravidla

Vzala jsem si notorického proutníka, takže od začátku vím, že po něm nemůžu chtít zázraky. Je to úspěšný a celkem známý umělec, na kterého ženy letí. Není pro něho tedy žádný problém nějakou si nabrnknout. Ne, není mi to příjemné, ale ani z toho nedělám kovbojku. Vím, že ho nezměním, a tak mu jeho úlety toleruji. Pořád si říkám, že všechny ty holky na jednu noc jsou jen těla. To za mnou přijde domů, já jsem jeho životní partnerka, kterou miluje. A co je víc? Máme ale dohodu. Nikdy s žádnou z nich nebude spát bez kondomu, nepřivede si ji domů a ani ho nenapadne, aby se s ní okatě tahal někde na veřejnosti. Musím říct, že to víceméně funguje.

nevěra

Eva (39): Nechci si ze sexu udělat povinnost

My dva jsme klasický případ partnerů, kteří se takzvaně nepotkávají v sexuálním apetitu. Zatímco pro mě je naprosto dostačující kvalitní sex jednou za dva týdny, můj muž by to mohl mít i dvakrát denně. A to jde těžko dohromady. Zpočátku jsme se sice snažili o kompromisy, ale otrávení jsme z nich byli oba. Jednoho dne přišel s tím, že jestli to takhle půjde dál, najde si milenku. Nejdřív jsem se sice urazila, ale čím víc mi to hlodalo v hlavě, přicházela jsem tomu na chuť. Já se nebudu muset do ničeho nutit, on zase bude spokojený a milý na své okolí. A tak jsme se dohodli, že si milenku skutečně pořídí. Ne, nevybírala jsem ji a ani ji neznám. Jen vím, že je to zdravá, vdaná ženská, která má stejný problém, jako můj muž. Také málo sexu. Skutečně to má svá pro. Mimo jiné vím, že mě nepodvádí s kdekým a nelže mi. Která žena to může o svém partnerovi tvrdit?

Helena (42): Být podváděná manželka má své výhody

Když na manžela prasklo, že spí se svou sekretářkou, ani mě to příliš nepřekvapilo. Ženy tohle snadno vytuší, co vám budu vyprávět, že? Nemůžu říct, že by ve mně žárlivost ani trochu nezahlodala, ale abych řekla pravdu, ani já nebyla bez poskvrny. Tou dobou jsem to táhla se svým bývalým. Čekáte, že jsem se taky přiznala, aby v tom chudák manžel nebyl sám, nebo abych se mu pomstila? Ani omylem! Zahrála jsem zhrzenou manželku, kterou nevěra hluboce ranila. Omlouval se, ale na rovinu mi řekl, že nemůže svou asistentku jen tak vyhodit. Z práce, ani z postele. Prý toho na něj hodně ví. V tu chvíli jsem přešla do role chápající manželky a se zlomeným hlasem slíbila tolerovat mu ji. Ale jen proto, že ho miluju, a vím, že s ní jde jen o pobavení se. Nevěřili byste, jak je od té doby ke mně pozorný. Mám, nač si vzpomenu, nic není problém. Najednou mě zahrnuje pozorností i dárky, o tom jsem si mohla předtím nechat jen zdát. Jak by to vzhledem k předmanželské smlouvě asi dopadlo, kdybych mu začala dělat problémy a požádala o rozvod? Takhle jsme spokojení oba a on nemá ani nejmenší tušení, že i já mám máslo na hlavě.

Čtěte také:

   
24.10.2016 - Láska a vztahy - autor: Julie Hájková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [36] sludka [*]

  Neberu, žádnou nevěruSml23

  superkarma: 0 31.10.2016, 22:10:24
 2. avatar
  [35] peetrax [*]

  Neřeším nevěru/absolutní věrnost atd., ale spíš se člověk pozastaví nad způsobem provedení. Pamatuju jednoho, co měl fotky své milenky v rodinném albu, veřejně přístupném, jen v jiné "záložce". Dodnes by mě zajímalo, co na to manželka. Sml57 To je typ *urevníka, kterýmu fakt nefandím. Sml3

  superkarma: 0 26.10.2016, 00:36:58
 3. [34] knihovna [*]

  Misička — #32jasně, když je to jen přítel a né manžel, nejsou děti a nic společně vybudováno, majetek atd. tak lze lehce nevěrníka kopnout do p.....

  superkarma: 0 25.10.2016, 07:35:05
 4. [33] knihovna [*]

  Davidek — #29No, pro pobavení to není špatný nápad Sml16

  superkarma: 0 25.10.2016, 07:33:19
 5. [32] Misička [*]

  Přítelovi bych to rozhodně netolerovalaSml23

  1. na komentář reaguje knihovna — #34
  superkarma: 0 24.10.2016, 22:38:16
 6. [31] Karo Líná [*]

  *Lefff* — #25 OK, máš pravdu Sml67 I když někdo ho opravdu přeceňuje. Třeba ten můj první manžel. Kdyby se byl dozvěděl, že jsem se scházela s jinými, nejspíš bych skončila v nemocnici - přitom pro mě to nic neznamenalo, citově jsem se nikde nevázala Sml80 On by to ale absolutně nezkousl. Na druhou stranu pro mě bylo dál nepřekonatelné se mu podvolovat a "plnit si svoje manželské povinnosti", jak moc rád říkal. Jen to vyslovil a chtělo se mi Sml43

  superkarma: 0 24.10.2016, 22:32:17

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] 1anicka [*]

  magoři

  superkarma: 0 24.10.2016, 22:31:11
 2. avatar
  [29] Davidek [*]

  knihovna — #22 .. mail jako kláda Sml52

  nebylo by špatné té psycholožce napsat ve smyslu že se pokusíš manžela přemluvit aby přehodnotil ten jejich rozchod Sml52

  když je tak blbá tak ať má o čem přemýšlet

  1. na komentář reaguje knihovna — #33
  superkarma: 0 24.10.2016, 22:14:54
 3. [28] knihovna [*]

  risina — #23 *Lefff* — #27 Sml79DĚKUJU VÁM MOCKRÁT ZA POVZBUZENÍ. LEFF, TVÉ VĚTY SI BUDU PŘIPOMÍNAT Sml67

  superkarma: 0 24.10.2016, 21:50:41
 4. avatar
  [27] *Lefff* [*]

  knihovna — #22 Knihovno,

  možná to pro bolest a ponížení teď tak necítíš, ale máš neuvěřitelnou, neskutečnou výhodu. Milenka to neustála, totálně se odkopala a ponížila před vámi oběma. Jako milenka i jako psycholog naprosto a na celé čáře selhala. Manžel je možná skutečně nevěrný, ale každopádně se jí snažil zbavit (super!), což madam neustála. Teď, s máslem na hlavě, se podle mě bude manžel víc snažit.

  Být podváděnou partnerkou bolí. Ale teď jsou všechny výhody na tvé straně. Až ti bude chvílemi nanic (a ono logicky sem tam bude), opakuj si to. Hodně štěstí Sml72

  1. na komentář reaguje knihovna — #28
  superkarma: 2 24.10.2016, 21:28:36
 5. avatar
  [26] *Lefff* [*]

  ohnivazenaMagdalena — #19 Přesně tak. Chlap je hoden poplácání po rameni, ženská hodna odplivnutí. Tenhle pohled se, bohužel, nemění. Přitom v době vysoce spolehlivé antikoncepce s sebou ženská nevěra nenese větší rizika než mužská. Milenka může na svého milence ušít boudu s nechtěným těhotenstvím, zatímco podvádějící manželka si může antikoncepcí pojistit, že kukaččí mládě nebude. S pohlavními chorobami je to fifty-fifty a už dávno neplatí ani to, že se žena nutně musí zamilovat, aby s někým skončila v posteli.

  Bude potřeba některé dávno zažité "pravdy" zrevidovat.

  Mmch - doporučuji divadelní komedii Každý rok ve stejnou dobu. Věřím jí - věřím tomu, že může existovat takovýto druh nevěry (desítky let trvající milenecký vztah lidí, kteří se vidí jednou za dlouhou dobu), který je kořením života a manželství ani jednoho ze zúčastněných neohrozí. Páru z této hry jednoduše fandím.

  superkarma: 2 24.10.2016, 21:19:27
 6. avatar
  [25] *Lefff* [*]

  Karo Líná — #24 Karo Líná, ty si krásně odporuješ. Na jednu stranu říkáš, že se sex přeceňuje, ale pak jedním dechem vysypeš, že tě to vlastně po létech vždy s jedním přestalo bavit, a tak jsi byla chronicky nevěrná. Kdybys žila dle myšlenky, že se sex přeceňuje, tak bys přece tohle řešit nemusela. To není rýpání, jen mě ten myšlenkový kotrmelec pobavil. Sml16

  Já jsem ze stejného těsta jako ženy z článku a možná trochu i jako ty - pokud bych sex neměla, nebo byl velmi neuspokojivý, nerozpakovala bych se hledat jinde.

  Sex se nepřeceňuje - to je nesmyslné, zevšeobecňující klišé. Sex je pro každého člověka jinak významný. A to, že jsou ho plná média, ještě neznamená, že se "přeceňuje". On svou cenu má. Pro každého jinou Sml16

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #31
  superkarma: 2 24.10.2016, 21:10:13
 7. [24] Karo Líná [*]

  Když on se ten sex dost přeceňuje. Já tedy upřímně nechápu, jak může někoho bavit dlouhá desetiletí spát jenom s jedním člověkem. Mě každý manžel za pár let v tomhle směru omrzel a čím víc pak naléhal, tím víc mi to bylo odporné (s ním). Takže jsem v každém dlouholetém vztahu byla nevěrná, protože s novým "masem" mi to samozřejmě odporné nebylo Sml80 Žádný z těch mužů se nikdy nic nedozvěděl a všechny jsem nakonec opustila. Nepřišlo mi fér držet je ve svazku, kde jsem o ně ztratila zájem (u prvního manžela tedy byly důvody i mnohem závažnější než nějaký sex).

  Opravdu obdivuju lidi, co jsou spolu třeba 40 let a ani si nikdy nezahnuli. Nejsem vůbec ten typ. Někdo tvrdí, že je to tím, že jsem nikdy nepotkala toho pravého. Že by? Těžko říct. A kdo ví, třeba ho na stará kolena ještě potkám Sml30

  1. na komentář reaguje *Lefff* — #25
  superkarma: 0 24.10.2016, 19:52:10
 8. avatar
  [23] risina [*]

  knihovna — #22 Držím ti palce. Pokud jste dosud fungovali bez větších problémů, zkus to vypustit, zapomenout na svá podezření i mail od "milenky" a žít dál.

  1. na komentář reaguje knihovna — #28
  superkarma: 0 24.10.2016, 18:56:55
 9. [22] knihovna [*]

  Ricardo — #20Další důvod záletů je také chorobná touha obdivu žen a potřeba být obivován a léčení mindráků. Sama řeším tento problém, kdy mi napsla před měsícem zhrzená milenka mého muže. V mailu se přiznala k jejich několikaměsíčnímu vztahu. Varuje mě před ním a popisuje, co dělal a dělá atd. Oznamuje mi, že víc jak 30 let žiji s hurevníkem. To je na samostatný článek, ale co. Kde je pravda? Komu věřit, když manžel se vymlouvá, že ona je psychopatka a že jí naletěl! babo raď. Celý měsíc se mi to honí hlavou nemohu to vyhnat a manžel se teď snaží a tváří se jakoby se nic nestalo a poraď si s tím sama.Sml80 To je na psychologa. A paradox je ten, že ta dotyčná dáma je psycholožka. okamžitě bych ji odebrala praxi! Jak píšete v komentářích- že byste to nesnesli okamžitě rozchod, ale ono to opravdu není tak jednoduché ... Máte podezření, tušení,ale žádné důkazy a pak bum, mail jako kláda.

  Momentálně neřeším budoucnost a jako jedna z dam v článku, budu využívat jeno bonusy. Zatím to zvládám pro dobro nás obou.

  1. na komentář reaguje risina — #23
  2. na komentář reaguje *Lefff* — #27
  3. na komentář reaguje Davidek — #29
  superkarma: 1 24.10.2016, 18:38:47
 10. [21] Héňa [*]

  rozumný ženský, nehážou kufry za dveře, netahají do toho děti, v klidu se domluvily s protějškama. Já jsem vdaná 35 let a nikdy jsem nepátrala, a jestli někde něco bylo... nic nevím a mám klid.

  superkarma: 1 24.10.2016, 18:36:18
 11. [20] Ricardo [*]

  Mickey Mouse — #16 můžu tě ujistit, že nevěra se děje i v naprosto idylických manželstvích, kde manžel má na růžích ustláno, nic mu nechybí, full servis každý den a stejně zahýbá, asi z nudy, že nemá žádné problémy k řešeníSml32

  1. na komentář reaguje knihovna — #22
  superkarma: 5 24.10.2016, 16:44:13
 12. avatar
  [19] ohnivazenaMagdalena [*]

  Mickey Mouse — #16 Přestože o mužské promiskuitě slyšíme mnoho logických argumentů, tak to jsou pouhé výmluvy a omluvy za jejich nevěru.Toto je tvá věta:Často se mluví o narušení důvěry, ale tu podle mne narušuje už na začátku zbytečně vyhroceně nastavený požadavek absolutní věrnosti. Má odpověď zní: Silná slova mužů ale v případě kdy je nevěrná žena a on sám má také "škraloup"....tak to jeho EGO totiž neunese. Cítí to jako hrozné ponížení. Pro mužské je nevěra PŘÍRODA....A ŽENSKÁ JE KU*VA.

  1. na komentář reaguje *Lefff* — #26
  superkarma: 12 24.10.2016, 16:33:18
 13. avatar
  [18] Pentlička [*]

  Mickey Mouse — #16 No, já jsem psala o době, kdy rozvody nebyly možné.

  A jinak od manželství očekávám kromě jiných zásadních věcí i věrnost. Chápu, když někdo uklouzne, jednorázově, to bych asi dokázala odpustit, i když by mě to moc bolelo, ale soustavnou nevěru nikdy. No, a protože je to zřejmě pro hodně mužů (ale i žen) nemožné zůstat věrný, tak nejsem vdaná.

  superkarma: 6 24.10.2016, 16:01:43
 14. avatar
  [17] kamarád [*]

  Rikina — #6 Ano,další důkaz toho,že tobě prostě nevadí vůbec nic.S tebou asi také nebude jednoduché udržet krok.Nevím,proč mám dojem,že to slovo ctnost zní z tvé klávesnice jaksi pejorativně.Proč by prostě někdo nemohl být partnerovi věrný a nemusel se za to stydět Sml80

  superkarma: 8 24.10.2016, 15:51:23
 15. avatar
  [16] Mickey Mouse [*]

  Pentlička — #12 To je potom otázka, co vlastně od manželství očekáváte. Ani dříve si to žena nemusela nechat líbit. Ale na manželství se dívali více pragmaticky. Dokud manžel v plnil svoje úkoly k rodině, choval se k žene slušně a dokázali se s manželkou dohodnout na chodu domácnosti, potom nevěra takovou rodinu nerozbila.

  Dnes se manželství chápe více romanticky, jako zamilovanost, a majetnicky. Méně se mluví o tom, co má manžel dělat pro rodinu, zato se více řeší jak manžel musí být ctnostný a věrný.

  Přiznám se, že ten naprosto netolerantní pohled na nevěru nechápu. Stejně jako nechápu potřebu z "lásky" rozbíjet fungující rodinu. Připadá mi, že se sex a erotika v obou případech nadřazují nad to nejdůležitější v rodině - to je vzájemná péče, pomoc a spolupráce.

  Často se mluví o narušení důvěry, ale tu podle mne narušuje už na začátku zbytečně vyhroceně nastavený požadavek absolutní věrnosti. Koneckonců ve většině případů je nevěra výsledkem toho, že spolu manželé nedokáží žít a vyřešit vzájemné problémy ke spokojenosti obou. Nakonec nevěrných žen je také spousta...

  1. na komentář reaguje Pentlička — #18
  2. na komentář reaguje ohnivazenaMagdalena — #19
  3. na komentář reaguje Ricardo — #20
  superkarma: 2 24.10.2016, 15:35:19
 16. avatar
  [15] SNÍŽEK [*]

  nechápu je,neschvaluju to,ale když jim to tak vyhovuje....Sml80

  superkarma: 1 24.10.2016, 15:01:23
 17. avatar
  [14] datura [*]

  Jestli je mi manžel věrný, tak po tom jsem nikdy nepátrala. Spíš jsem se snažila, aby byl doma spokojený. Ale jsem si jistá, že bych mu milenku netolerovala, uráželo by mě to. Něco jiného je, když si ženská vezme za manžela sukničkáře, to potom s bokovkami musí počítat, to samé, když ví, že musí mít sex často, ale o tom má dost času pouvažovat dřív, než si ho nastěhuje domů. Ale třeba jedna moje spolužačka měla milenku svého muže nastěhovanou doma, spal mezi nimi na manželské posteli a až do jeho smrti jim to prý vyhovovalo. No tak na to bych žaludek neměla.

  superkarma: 3 24.10.2016, 13:51:21
 18. avatar
  [13] Mariena47 [*]

  chanahd — #11Přesně tak jsem to chtěla napsatSml67

  superkarma: 1 24.10.2016, 13:34:44
 19. avatar
  [12] Pentlička [*]

  Rikina — #6 Rozhodně nejsem ctnostná, ale nevěra by mi vadila. Ano, kdysi to bylo běžné, že manžel měl milenku a žena to musela trpět, protože nic jiného dělat nemohla. Dnes si to nemusí nikdo nechat líbit, existují rozvody a ženy už nejsou na svých manželích existenčně závislé.

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #16
  superkarma: 4 24.10.2016, 13:15:37
 20. avatar
  [11] chanahd [*]

  Možná ještě tak trochu chápu ten prostřední případ. Ale neříkám, že bych to tolerovala.

  A nejvíc mě baví ten první. On sice vleze na každou ale miluje manželku? Dle mě prostě potřebuje někoho, kdo mu navaří a vypere fusekle, nic víc.

  Vím že nevěra vždy byla, je a bude. Ale má pak cenu ještě tenhle vztah udržovat? Já už bych pak prostě partnerovi nevěřila. A jak je důvěra pryč, jde vztah do kytek.

  Poslední příběh netřeba komentovat. Ti dva si prostě jeden druhého zaslouží.

  1. na komentář reaguje Mariena47 — #13
  superkarma: 4 24.10.2016, 12:04:52
 21. avatar
  [10] Janki [*]

  Také si myslím, že je to všude. Jsem sice svému muži věrná a jemu věřím, ale... Nechci po ničem pátrat, nic vědět... těžko říct, jak bych se zachovala, kdybych byla v podobných situacích... Jinak jsou mi tyto tři úpřímné zpovědi sympatické, rozhodně více než pokrytectví typu "to nám by se nemohlo stát"

  superkarma: 0 24.10.2016, 11:42:17
 22. [9] hapehape [*]

  nevěra je stará jako lidstvo samo, vyrovnat se s ní, je docela umění, pokud je tolerována, toto umění odpadá

  nikdy neříkej nikdy, zde platí dvojnásob, člověk neví, co ho v životě potká, jestli role nevěrného nebo opačná

  superkarma: 0 24.10.2016, 11:41:46
 23. [8] cilani [*]

  Rikina — #6takže když vyjádřím názor, že bych nevěru netolerovala, tak si hraju na cnostnou? Sml80

  superkarma: 3 24.10.2016, 11:37:29
 24. avatar
  [7] cherinka [*]

  Rikina — #6 Ano, bylo to, je a bude. Ale určitě ne u všech. A ne, já bych to netolerovala.

  superkarma: 1 24.10.2016, 11:36:08
 25. [6] Rikina [*]

  Sml80 To jsou všechno běžné situace, jaké se děly vždycky, i v dobách, kdy nebyly žádné "internety", kde by se to rozebíralo. Sice to většinou všichni věděli, neb šeptanda a drby udělaly svoje, ale taky všichni dělali jakože nic, a fungovalo to. Sml80 Dneska se lidi krásně pohorší v diskuzi, to je uspokojí, že jsou ctnostní, a život jde dál. Sml57

  1. na komentář reaguje cherinka — #7
  2. na komentář reaguje cilani — #8
  3. na komentář reaguje Pentlička — #12
  4. na komentář reaguje kamarád — #17
  superkarma: 5 24.10.2016, 10:46:38
 26. [5] alenabl [*]

  tak ani jeden případ bych nesnesla..................Sml68

  superkarma: 1 24.10.2016, 10:08:41
 27. [4] bobani [*]

  jsem ze staré školy a tohle pro mě nepřichází v úvahu. připadá mi ,že v dnešní době jsou nevěry běžné a je mi z toho dost nanic

  superkarma: 2 24.10.2016, 09:00:17
 28. avatar
  [3] gerda [*]

  Třetí případ je dost smutný. Připomíná mi prostituci, čirá kalkulace.

  superkarma: 7 24.10.2016, 07:42:21
 29. [2] Draco [*]

  Dovedla bych pochopit druhý případ - nestejná chuť na sex. U nás je to téměř to samé. Přála bych svému příteli lepší vyžití v tomto směru a tím pádem sobě úlevu, ale reálně bych to neskousla Sml57 Radši o nevěře vůbec nevědět.

  superkarma: 3 24.10.2016, 07:02:31
 30. [1] Andreadornova [*]

  No co na to říct, je to každého věc, když jim to vyhovuje....

  superkarma: 0 24.10.2016, 06:49:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme