Novinky

Tohle je neudatelná kočka

prohlásila paní v útulku, když jí čtenářka s nickem Dadma přivezla nalezenou kočku, která čekala koťata. Jak to nakonec s kočkou dopadlo, to už se dočtete v tomto pěkném příspěvku

Přeji hezké dnešní čtení. Já nejsem odborník na kočičky i když zvířátka mám ráda všechna. Máme doma pejska a nyní i kočičku.

Našli jsme si (dnes již s naší)  kočičkou k sobě cestu. Určitě si ona našla cestu k nám.

Je tomu zpátky asi rok a půl, co jsme na procházce se psem začali vídat kočku. Schovávala se pod auty a u opuštěné budovy. Tak jsem jí tam začala nosit jídlo. Brzy již na nás čekala a za nějakou dobu zjistila, kde bydlíme a čekala již před naším vchodem. Ráno jsem šla venčit a ona šup ze stromu a šla s námi .Nevím, asi ji někdo vyhodil? Myslím si, že úplně divoká kočka by se pohladit nenechala.

Letos v dubnu jsem zjistila, že čeká koťata.Tak jsem si říkala „co holka nyní s tebou“? „Někde porodíš a pak přivedeš koťata“.Již takhle někteří chlapi mě nadávali, proč krmím tu kočku, že jim skáče na auta. Aby se páni tvorstva nezbláznili. Tak jsem obvolávala, kde co, až jsem se domluvila s paní v Lounech, která provozuje kočičí útulek. Moc velkou radost neměla, ale svolila, ať jí přivezeme. Když jsme dorazili, tak paní říká: „Tohle je ,ale neudatelná kočka. Mourovaté a černé nikdo nechce“

Když jsme se vraceli domů, seděli jsme s manželem v autě, oba jak zařezaní. Pak manželovi říkám: „Já tam tu kočičku nenechám.To je, jako kdyby mě někdo zavřel na doživotí do vězení“. S paní jsem se domluvila, že až porodí a odkojí koťata, tak si pro ni přijedeme. V červenci jsme pro ni jeli. Dohodla jsem se s veterinářem a hned jsme jí nechali vykastrovat a oočkovat.

Také měla blechy, tak zde jsem investovala hodně do přípravků, ale vše je zdárně za námi. Máme jí doma a je spokojená, občas si zamňouká, že chce ven, když je hezky, tak ji pustím proběhnout.

Dadma

Milá Dadmo, to vás chválím, asi bych také neměla to srdce nechat ji v útulku. Ale docela by mě zajímalo, proč se nelíbí mourovaté a černé kočky

Text nebyl redakčně upraven

   
16.10.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] Rikina [*]

  dadma — #2 jestli je to ten "útulek", co si myslím, tak to je čistě soukromá aktivita, a na to město pochopitelně nepřispívá. Na jednu stranu ta paní údajně nemá peníze ani síly, na druhou stranu 100 koček - a v nabídce je jich jen 15? Sml80 Proč? Proč je tedy neumisťuje, když nezvládá? Ono to zřejmě nebude tak, že by to byl primárně útulek, spíš je paní "sběratelka", a když už jednou ty kočky má, tak je nikomu nedá. Sml80 

  superkarma: 0 17.10.2013, 00:04:54
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  Černých se lidi možná bojí z pověrčivosti, mourinka je moc obyčejnáSml15 - přitom jsou obě  barvy krásné.

  superkarma: 0 16.10.2013, 17:58:39
 3. avatar
  [3] macasev [*]

  Já mám nejradši černé a rezavéSml58

  superkarma: 0 16.10.2013, 17:57:21
 4. [2] dadma [*]

  Nevím proč se nelíbí černé a mourovaté kočky.Tahle je mourovatá.Paní říkala, když již si někdo přijde pro kočku či kotě, tak chce, aby byly nějak barevné.Paní říkala,že má v útulku 100 koček.A sama si shání sponzory ,protože město ze zákona přispívá jen na útulky psí.

  1. na komentář reaguje Rikina — #5
  superkarma: 0 16.10.2013, 17:17:18
 5. [1] Aesinka [*]

  Já třeba černé zbožňuju. Měli jsme i černá koťata a zájem o ně byl, tak nevím. Možná má někdo strach z "černá kočka přes cestu = neštěstí"? Ale u domácích černých koček je to přece přávě naopak - černá kočka přináší spoustu štěstí! :)

  superkarma: 0 16.10.2013, 14:36:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme