Myslíte si také, že dnes už se netočí tak dobré filmy jako dřív? Pojďte si o tom podiskutovat nad příspěvkem čtenářky

Filmy má snad každý rád bez rozdílu věku i pohlaví. Já mám ráda filmy kriminálního žánru. Ale to neznamená, že se nepodívám na veselohru či zamilovaný film.

Miluji staré filmy s Vlastou Burianem, Jaroslavem Marvanem, Sašou Rašilovem, Ladislavem Peškem a celou tou plejádou vynikajících herců a hereček. Jsou to filmy, které můžete vidět stokrát a vždycky se budete smát .

Pak je období 60-tých let, kdy jsme jako mladí byli v kině na každém novém filmu. A že tenkrát promítali filmy, které jsou dnes pokladem české, evropské i světové kinematografie.

Takový italský film "Rozvod po italsku" byl koncert pro Sophii Loren a Marcella Masttroanniho. Ale i Kádárův a Klosův "Obchod na Korze". Nebo nadčasové filmy Bořivoje Zemana. Vynikající zahraniční filmy s Jeanem Paulem Belmondem, Alainem Delonem, Lino Venturou, Jeanem Gabinem, Brigit Bardot nebo Liz Taylor.

Samozřejmě naše filmy s českými a slovenskými herci. Nelze jmenovat jednu herečku, herce či film.

Pak nelze opomenout české pohádky, to jsou skvosty a k tomu bych přiřadila jednu ruskou a tou je Mrazík. V programu na vánoční svátky jsem četla, že budou dávat pohádku pro dospělé Pretty Women, tak na to se těším. Richard Gere a Julia Roberts jsou vynikající.

V dnešní době se na nás valí velké množství filmů, ale kvalita někdy pokulhává. Jinak přeji filmům vděčného diváka a nám dobré a nebo lépe vynikající filmy.

Dadma

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Bořivoje Zemana taky můžu. A co vy, milé ženy-in?

 

 

 

 

Reklama