vzpomíná ve svém příspěvku naše čtenářka s nickem marde. Je matkou pěti dětí, takže s plínkami si užila své. A když ještě k tomu nejde automatická pračka, je o pořádnou dřinu postaráno

Přeji všem krásný den. Já jsem si plenek užila, až se mi o nich někdy i zdálo. Mám 5 synů. Čtyři jsou zhruba dva roky od sebe. Když jsem se vdávala a zařizovali jsme si byt, první jsme si koupili pračku. Chvíli trvalo, než jsem ji měla zapojenou, tak jsem musela prát v pračce od maminky.

To už bych nechtěla nikdy zažít. Nejdřív se pračka musela napustit horkou vodou, prádlo se nechalo chvíli prát, pak se muselo velkou vařečkou přehodit do vany a několikrát vymáchat. Neustále jsem měla dvorek plný plenek.

Žehlení ani skládání mi nevadilo, někdy mi plenky vyžehlila maminka, aby mi trochu ulevila. Naštěstí se kluci brzo naučili chodit na nočník, takže plenky ubývaly. Nočník si všichni doslova užívali. Měli jsme v kuchyni lino, po kterém se dalo jezdit, aniž by se ošoupalo. Někdy to byly doslova závody.

Když se narodil nejmladší, ocenila jsem plenky papírové. Používala jsem je na noc a při cestování. Dnes mám vnučku, která už plenky nepotřebuje. Má několik nočníků a je docela zábavné hádat, který použije. Když byla malá, snacha používala oboje plenky, ale více papírové. Určitě je to úleva pro dnešní maminky. Při cestování nemusíte řešit, kam se špinavými plenami a děti jsou určitě delší dobu v suchu.

Přeji hezký den

marde

Milá marde, vy budete dnes asi nejzkušenější matkou. Vychovat pět synů je úctyhodný výkon

Text nebyl redakčně upraven

A co vy a pleny, milé ženy-in?

  • Vzpomínáte na kolotoč vyváření, žehlení a skládání?
  • Měnily byste za „papírové“ pleny, nebo vám ta zkušenost stála za to?
  • V jakém věku začalo vaše dítě chodit na nočník?
  • Jak snadno nebo těžce jste se zbavovala plen?
  • A co vy novopečené maminky? Dokážete si ředstavit, že byste přebalovaly stejným způsobem jako vás vaše maminky?
  • Už jste slyšely o moderních látkových plenkách? Uvažovaly jste o tom, že byste je také vyzkoušely?

Otázek se nabízí celá řada, ale já věřím, že i tak jsem vás dostatečně inspirovala

Na vaše příspěvky se těším na známé adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama