Bulvár

To ty chodíš s mým synem?

Krásný den, milé ženy-in,
 
můj příběh není nijak veselý, ale protože se váže k tématu, tak i já popíšu moje seznámení s rodinou mého budoucího manžela.

S přítelem jsme spolu chodili už dva roky a já stále neměla potřebu „cpát“ se k nim do rodiny a stejně tak i on odolával setkání s mojí rodinou, zkrátka jsme tohle vůbec neřešili. Věděla jsem o jeho rodině vše a bohužel i z doslechu, jak „úžasnou“ má maminku s dovětkem, že se mám na co těšit…

Přítel v té době hrával hokej a já na něj po každém zápase čekala, než se převlékne. Jednou si tam tak stojím, když v tom ke mně přistoupila starší dáma, kterou jsem znala z fotografií a vyprávění - přítelova matka. Nejdříve si mě změřila pohledem a pak na mě se strojeným úsměvem vyštěkla: „To Ty chodíš s mým synem?“ Co se dá na to odpovědět. Zdvořile jsem odpověděla, že ANO a vyčkávala, co se bude dít dál. Podala mi ruku a představila se jako jeho MATKA a tomu slovu přikládala dost velký důraz…

Následovala palba otázek typu, jestli mám oba rodiče, jestli spolu žijí, kolik mám sourozenců, jakou dělám školu a tam jsme poprvé narazily na první kámen úrazu. Moje budoucí tchýně se totiž dozvěděla, že dělám „jen“ učňák. Tak jsem jí vysvětlila, že je to pro mě jen taková „přestupní hranice“, protože se chystám na maturitní obor. To jí ale jako vystudované vysokoškolačce nestačilo, a tak nějak náš rozhovor ukončila.

Když už byla na odchodu, tak se ještě otočila a nahlas s přísným výrazem řekla: „Ale tu maturitu si teda doděláš!!!“

Konsternovaně jsem stála ještě dlouhé minuty a ani nevnímala, že už dlouhou chvíli na mě mluví můj přítel. Samozřejmě jsem si vylila srdíčko, že to byl snad můj nejhorší z rozhovorů, jaký jsem kdy vedla a o to víc to bolelo, když jsem si představila, že je tohle možná moje budoucí tchýně.

Přišel čas, aby i moji rodiče poznali, s kým že se jim to dcera toulá. Byl právě Silvestr a já mému příteli nakázala, aby mne vyzvedl doma. Strašně jsem se toho bála, protože moje sestra se zklamala v manželství, ve kterém žila s tyranem a můj otec tak zavrhl jakékoliv další potencionální ženichy. Když se ozval domovní zvonek, první, kdo stál u dveří, byl právě můj táta. Bedlivě jsem sledovala jeho výraz, jestli se usmívá nebo je za „tvrďáka“, ale z jeho výrazu jsem nepřečetla nic. Otevřel dveře a řekl: „Tak se ukaž, chlape!“

Neproběhl žádný výslech, jen padal jeden panák za druhým a já jsem se snažila vysvětlit, že jdeme slavit Silvestra do společnosti, načež můj táta řekl: „Tak jdi“ a dál vesele popíjel s mým přítelem. Pamatuji si, že když jsme odcházeli, tak pronesl větu v tom smyslu, že se mu líbí, ale jestli mi někdy ublíží, tak si ho najde.

Dnes jsme spolu 13 let, moje rodina mého muže miluje, táta mu udílí rady, jak na mě, mně nadává, že mám skvělého chlapa, tak mám být na něj hodná.

No, a co se týče rodiny mého muže - snažíme se tolerovat…

S přáním hezkého sluníčkového dne a za čtení řádků dík.

Zdraví všechny

nikinik


Milá nikinik,

začínám být vážně naštvaná, co si to ty maminky synů dovolují. Nechápu jejich zvědavost a už vůbec ne diktování pravidel někomu, koho dotyčné ani neznají. Škoda jen, že si dotyčné občas nevzpomenou na svoji první návštěvu u rodičů budoucího manžela :-(.

Nikinik, přeji hodně trpělivosti a jsem moc ráda, že alespoň s Vašimi rodiči si rozumíte oba, jsme na tom s přítelem stejně ;).


Soutěž

Čtvrtý obrázek:Více o pravidlech si můžete přečíst TADY.

   
25.07.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [13] nikinik [*]

  svetluszka: i já doufám, že to mé dítě brzy pozná

  superkarma: 0 26.07.2006, 08:52:02
 2. avatar
  [12] svetluszka [*]

  Nyotaimori: Meander: ...oni na mě nejsou přímo hnusní, jenom nikdy dost dobrá pro jejich syna... ....Dokud jejich poznánky a narážky budou v určité normě a nehustěj to i do vnoučat, jsem ochotná to tolerovat a chovám se k nim stejně.. Starší holka už na to přišla sama a kluk na to taky jednou dojde.....

  superkarma: 0 26.07.2006, 08:13:43
 3. avatar
  [10] Jaštěrička [*]

  nikinik: Bože,to je pipina Já jsme VŠ,al ev životě by m ěnenapadlo to někomu otloukat o hlavu,není to záruk avůbe cničeho,natož inteligence. Ajsou různý druhy inteligence-zejména o té sociální vysoká škola vůbec nic neříká.

  superkarma: 0 25.07.2006, 22:20:40
 4. avatar
  [9] Vivian [*]

  vysokoškolačka, ale chování má teda jako nějaká gestapačka

  superkarma: 0 25.07.2006, 21:44:56
 5. avatar
  [8] nikinik [*]

  Meander: k dítěti se chová pěkně - nakonec je to dítě JEJÍHO SYNA !!!! Mě už do toho jaksi nepočítá Ještě, že můj muž z ní nemá ani podobu, natož povahu

  superkarma: 0 25.07.2006, 21:25:14
 6. avatar
  [7] nikinik [*]

  Fructia: pěkná slova, díky
  Žábina: přesně tak...to kdybych se rozepsala...když přijde na řadu důležité téma a já řeknu svůj názor, tak mi řekne: "No jo, my vysokoškoláci se na to díváme jinak". To je fakt zralé na Nechci brát dítěti babičku a pevně doufám, že to stejně jednou pozná sám, jaká je...ostatně jako celé okolí, které bydlí v její blízkosti.

  superkarma: 0 25.07.2006, 21:23:09
 7. avatar
  [6] Žábina [*]

  hezky napsané..já bych to asi nevydržela a řekla - vy nevíte, že vysoká škola ještě není zárukou inteligence??

  superkarma: 0 25.07.2006, 20:45:02
 8. avatar
  [5] fructia [*]

  Tu tchýni bych teda neskousla Cožpak je někde psáno, že vysokoškolačka se musí k dívce v učňovském oboru chovat jako k podřadné osobě? Záleží na vlastnostech, nikoli na postavení.

  superkarma: 0 25.07.2006, 18:28:55
 9. avatar
  [4] Meander [*]

  svetluszka: Není možná. Kdyby partnerovi rodiče byli pekelné kreatury a chovali se ke mně hnusně, nevidím důvod, aby mi mršili dítě.

  superkarma: 0 25.07.2006, 17:03:47
 10. avatar
  [2] svetluszka [*]

  Meander: ..asi je to něco jinýho, když máte spolu děti... ...ať jsou jací jsou, furt to budou babička s dědou a určité předvářce se nevyhneš... .
  Před dětma o nich musím mluvit slušně, aspoň do té doby, dokud tak mluví oni o mě, i když jim to dělá dost problémy...

  superkarma: 0 25.07.2006, 15:52:01
 11. avatar
  [1] Meander [*]

  Když já fakt nechápu, proč si z toho každý dělá takovou hlavu. Partnerovi rodiče jsou cizí lidé a jako takové je beru, hotovo, dvacet.

  superkarma: 0 25.07.2006, 14:40:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme